RU

Гримчак: Я не знімуся в 223-му окрузі заради свободівця Левченка

05.11.2013, 16:48
Гримчак: Я не знімуся в 223-му окрузі заради свободівця Левченка - Фото
Юрій Гримчак

Колишній нардеп-опозиціонер, який виступає проти кандидата від об'єднаної опозиції - про свої мотиви, конкурентів і гроші на довиборах у Києві

"Левченко ламає паркан , Таня Монтян просуває ОСББ... Я в політиці третій десяток років, у мене серйозніші завдання", - каже Юрій Гримчак

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
про своїх суперників по 223-му округу на довиборах до Верховної Ради.

Гримчак, який поки що не зареєстрований в ЦВК, але збирається йти в народні депутати на скандальному столичному окрузі, розповів в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
, за рахунок чого збирається перемагати Свободу

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
, яка пообіцяла "помножити його на нуль". Колишній член фракції  НУНС

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
висловив упевненість, що в Раді можна ефективно працювати в статусі позафракційного, а також у черговий раз назвав маячнею чутки про те, що він є проектом чи то Банкової, чи то когось з олігархів.

- Чому ви балотуєтеся проти опозиції і при цьому називаєте себе опозиціонером?

- Левченко - єдиний кандидат від парламентської опозиції, а я - єдиний від непарламентської.

- Це хто такі?

- Непарламентська опозиція - це люди, які є противниками чинної влади, однак незадоволені тим, як веде себе опозиція в парламенті, і не готові довіритися їх представнику на довиборах.

- І що поганого вона робить у парламенті?

- А що хорошого? ККД всіх трьох опозиційних фракцій сьогодні - 0,01 %. У всіх 180 депутатів.

- Хіба дроблення опозиції не грає на руку владі?

- Це могло б зіграти на руку владі, якби влада висувала свого кандидата на 223-му окрузі. Ви можете такого назвати?

- Є думка, що ви - прихований кандидат від влади, тому у  Партії регіонів

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
немає необхідності йти відкрито. До речі, ви ж свідомо йдете на вибори і при цьому розумієте, що вас обов'язково будуть називати провладним.

- Я свідомо йшов на вибори і розумів, що частина людей буде махати прапорами і кричати різні дурниці. Але ціна цим криків невелика. Приклад: є такий відомий співак Олександр Положинський. Так от, він нещодавно звернувся публічно через Facebook до партії Свобода як їх виборець і прихильник - і попросив відзвітувати за рік роботи в Раді. Через два дні самі ж свободівці його змішали з брудом, обізвали провокатором і зрадником.

Я в політиці вже більше 20 років. І чого тільки на мене не вішали. Навіть виправдовуватися не хочу. Всі люди, які зі мною знайомі, розуміють, що чутки про моє співробітництво з Банкової - це маячня. На відміну від всіх цих молодих і зелених я розумію, що таке Партія регіонів і Донецьк, щоб навіть припустити думку про те, що з ними можна домовлятися.
На відміну від всіх цих молодих і зелених, я розумію, що таке Партія регіонів і Донецьк, щоб навіть припустити думку про те, що з ними можна домовлятися 
- Якщо Левченко стане народним депутатом, він увійде у фракцію Свобода і буде працювати з об'єднаною опозицією. Ви ж у разі перемоги залишаєтеся один. У чому значимість такого мандата?

- У Раді цілих 40 людей позафракційних - вони ж якось працюють. Повторюся, об'єднана опозиція, незважаючи на свою об'єднаність, не блищить ефективністю в нинішньому скликанні. Який ККД буде у мене? Нормальний. Я п'ять років працював у парламенті і знаю, що потрібно робити для того, щоб захищати інтереси виборців і відстоювати свої законодавчі ініціативи. Навіть перебуваючи в опозиції.

- Може бути, ви рятуєтеся від кримінального переслідування, справа ж не закрита?

- Що стосується справи (14 травня 2010 року  прокуратура порушила кримінальну справу проти Гримчака у справі про димові шашки" в парламенті під час ратифікації угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України , - ред.), то, відповідно до перехідних положень нового КПК, вона має бути розглянута за новою, оскільки до цих пір не було передано до суду. А це означає, що слідство має по другому колу викликати і допитувати всіх свідків. Пам'ятайте прізвища свідків у моїй справі? Це 33 народних депутата від Партії регіонів, у тому числі Клюєв, Джига, Семиноженко, Сівкович

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
. Таким хлопцям возитися з усією цією дурницею часу немає. Їх ніхто через Гримчака відволікати від справ не буде.

- У разі необхідності будь-яку справу легко піднімуть - згадаймо того ж Маркова.

- Так. Але зараз не можна говорити, що я йду в Раду, щоб убезпечити себе від кримінального переслідування. Саме тому, що мандат сьогодні мало від чого рятує. Якби я переживав з цього приводу, то давно міг би виїхати з країни.

- Повернімося до 223-му округу. Ви кажете, що згодні зняти свою кандидатуру на користь Левченка, якщо станом на 30 листопада він буде обходити вас у рейтингу...

- Я не збираюся зніматися "під Левченка". Це апріорі неможливо. Я вважаю, що Свобода - не та політична сила. Це моє переконання. Йдеться про більш рейтинговішого опозиційного кандидата, і не важливо, яким буде його прізвище.

- Хто буде вважати рейтинги? Різні соціологічні служби можуть дати різні цифри, і кожен кандидат буде наполягати на правильності більш вигідного для нього дослідження.

- Це легко робиться. Можна замовити дослідження чотирьом різним службам і орієнтуватися на них. Якщо служби авторитетні, то цифри будуть приблизно схожі. Тут питання в іншому: на одному з прямих ефірів, на якому студії ми були разом з Левченком, я заявив про необхідність зняття з перегонів кандидата, який поступається,  за пару тижнів до виборів. Але Левченко тоді не погодився на це піти - йому потрібно в усьому радитися зі старшими товаришами, а я людина самостійна.
Я б із задоволенням витратився на вибори, якби було чим. Останнім часом живу на зарплату, яка нараховується колишньому депутату протягом року - 14 тис.грн. 
- Про самостійність. Ви говорите, що фінансувати вашу кампанію частково буде партія Собор. Успішні вибори на столичному окрузі - це до $5 млн. Звідки у Собору такі ресурси? Правда, нинішнього лідера Собору Павла Жебрівського протягом всієї його політичної кар'єри пов'язували з  Петром Порошенком

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
. Вам Петро Олексійович не допомагає?

- Ви тільки  Павлу Жебрівському

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
про це не говоріть - образиться. Він самостійний політик. Входив колись у депутатську групу разом з Порошенком , але це "було давно і неправда". У Порошенка є своя партія... чи то Справедливість, чи то Солідарність. Він жодного відношення до мене не має.

Партія Собор на минулих виборах балотувалася в Раду, запросила громадських активістів і знялася. Причому, якби Собор залишився в гонці, не факт, що Свобода б пройшла до парламенту. У них перетинався електорат. Це був правильний вчинок, і тому, коли виник варіант співпраці з Собором (Гримчак висунутий Собором на 223 -му окрузі, - ред.), я погодився і прийняв їх допомогу - організаційну та фінансову. І, повірте, це набагато менше, ніж мільйони доларів. Багато працюватимуть агітаторами на волонтерських засадах. Близько 200 осіб треба. Разом з волонтерами та співробітниками партійних організацій Собору в Києві. Їм не треба платити.

- Зовсім не віриться, що зараз хтось на виборах буде безкоштовно працювати.


- Я й сам був здивований. Є кілька громадських організацій, які, дізнавшись, що я буду балотуватися, зустрілися зі мною і запропонували допомогу. Я сказав: "Хлопці, грошей немає і не буде". Але вони нагадали мені, що я колись поручительство за когось давав у суді, когось з міліції витягнув, коли ще депутатом був. Причому, я вже й сам це забув, а вони пам'ятають.

- Назвете ці організації?


- Вони самі себе назвуть, як тільки я буду зареєстрований у ЦВК. Гроші, по суті, потрібні тільки на білл-борди і на реєстрацію в ЦВК. Мені навіть поліграфію безкоштовно надрукують.

- Тобто ви особисто витрачатися на вибори не будете зовсім ?

- Я б із задоволенням витратився, якби було чим. Останнім часом живу на зарплату, яка нараховується колишньому депутату протягом року. 14 тисяч гривень.

- Ви чимось тепер зобов'язані Собору?


- У разі перемоги я не припиню з ними співпрацю.

Досьє на Юрія Гримчака
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини