RU

Голуб: КПУ не бачить необхідності в надзвичайному стані

04.12.2013, 17:47
Голуб: КПУ не бачить необхідності в надзвичайному стані - Фото
Олександр Голуб, Комуністична партія України

Чому комуністи залишили Азарова на посаді прем'єр-міністра і чи підтримають вони в Раді введення надзвичайного стану

Комуністична партія України знову опинилася в ролі держателя золотої акції Верховної Ради. Комуністи, не дивлячись на публічну критику президента і уряду  вчора проігнорували в парламенті питання про недовіру Кабінету міністрів. Всі 32 члени фракції КПУ (з урахуванням віце-спікера Ігоря Калетника) були присутні в залі, але утрималися від голосування. Тепер прем'єр-міністр Азаров отримав імунітет від атак з боку парламенту до лютого 2014 року - згідно з регламентом Ради, питання про недовіру уряду можна виносити не більше одного разу за сесію. Звільнити Азарова раніше лютого може тільки президент.

Комуністів знову звинувачують у грі на боці Партії регіонів, Віктора Януковича та його оточення. У відповідь соратники Петра Симоненка звинувачують у тому ж опозицію. В інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ народний депутат-комуніст Олександр Голуб розповів свою версію політичної живучості нинішнього уряду.

- Компартія не перестає повторювати, що уряд Миколи Азарова має піти у відставку за зрив соціально-економічних реформ. При цьому за поданням опозиції голосувати ви не хочете. Якщо мета - відставка, то чому б це було не зробити вчора, нехай і за чужою ініціативою?

- Це принципово. Ми б виглядали повними ідіотами, якби голосували вчора за відставку Кабміну за постановою опозиції з формулюванням "за зрив підписання асоціації з ЄС". Комуністи завжди вимагали від уряду припинити підготовку до підписання цього невигідного для України договору. Власне кажучи, ми першими в свій час виступили з вимогою відставки уряду за те, що він парафував угоду з Євросоюзом (березень 2012 року, - ред.) .

Ми зібрали більше 4 млн. підписів людей, які протестують проти подібних підходів уряду. І тепер, за те  що уряд до нас прислухався і відмовилося від євроінтеграції, ми - комуністи повинні відправляти його у відставку? Це більш ніж абсурдно.
А тему силового розгону і вимогу про відповідальність силових міністрів чому б не включити в текст? Навіть смішно про це опозиції нагадувати. Вони спеціально готували такий проект, за який комуністи б ніколи не проголосували 
- Опозиція намагалася заручитися підтримкою КПУ до голосування по довірі уряду?

- Вони чудово розуміли, що кожен голос на рахунку, але не зробили жодного кроку для того, щоб гарантовано отримати голоси Компартії. Ніхто до нас не приходив. З нами не узгоджували текст постанови. Не намагалися домовитися про спільне голосування .

- Яка ціна питання по голосуванню комуністів?

- Ще раз кажу, з нами навіть не спромоглися узгодити текст. Мало того, що не варто було висувати постанову з формулюванням "за зрив підписання асоціації".... А тему силового розгону майдану і вимогу про відповідальність за це силових міністрів чому б не включити в текст? Навіть смішно про це опозиції нагадувати. Вони спеціально готували такий законопроект, за який комуністи б ніколи не проголосували.

- Підозрюєте опозицію в нещирості бажання відставки Кабміну?

- Безумовно. Думаю, вони вносили цей законопроект за погодженням з Банковою.

- Питання недовіри Кабміну Азарова для вас актуальне?

- За зрив соціально-економічних реформ - так. Ми не знімаємо це питання.

- Кого б ви реально хотіли бачити на місці голови уряду в нинішній ситуації?


- Важлива не персоналія, а програма, з якою прем'єр-міністр вступає на посаду.

- Якщо персоналія не важлива, то ви і свободівця готові були б підтримати?


- Це абсолютно неприйнятно. Зі Свободою давно все ясно і говорити нема про що.

- Значить, персоналії все ж можна обговорювати.
Петра Порошенка готові були б підтримати, якби його кандидатура виникла б як компромісна на пост прем'єр-міністра?

- Можливо. Якщо у нього буде адекватна програма, і вона буде збігатися з програмою КПУ, з тим, що ми обіцяємо нашим виборцям. Принципового неприйняття цієї кандидатури у комуністів немає.

-
Віталій Кличко заявив сьогодні, що в приватних бесідах деякі члени фракції Партії регіонів йому говорили про бажання відправити у відставку Кабмін Азарова, але вони  бояться тиску. Серед комуністів теж є ті, хто готовий був би вчора проголосувати за проект опозиції, але побоявся?

- На нас немає ніякого тиску. Є рішення не голосувати за проект опозиції. Підкреслюю, не проти висловлення недовіри уряду, а не голосувати за даний текст! Так от, це рішення було ухвалене фракцією одноголосно, і ніхто не висловив заперечень.
Сьогодні референдум з питання ЄС чи МС представляється єдиним безкровним виходом зі сформованої в країні ситуації 
- Відставка Кабміну могла б понизити градус напруги в суспільстві - це одна з вимог мітингувальників на Майдані. З провалом відставки напруга на вулицях зросла, імовірний силовий сценарій. КПУ не відчуває своєї провини за це і за можливі наслідки?

- Я не згоден з такою постановкою питання. У ескалації конфлікту немає провини комуністів. Те, що Кабмін Азарова потрібно відправляти у відставку, в цьому наша позиція залишається незмінною. Ескалація відбувається від того, що ні влада, ні опозиція не хочуть чути народ.

З одного боку у нас є прихильники європейського вибору, з іншого боку - Митного союзу. Замість того, щоб дізнатися думку всієї країни на референдумі, а тільки потім визначаться з урядовими рішеннями, влада і опозиція намагаються заткнути людям рот. Більше того, сьогодні тим більше референдум представляється єдиним безкровним виходом з ситуації в країні ситуації.

- Ви підтримаєте президента у ВР - у вирішенні оголосити надзвичайний стан, якщо ситуація буде загострюватися, а влада і опозиція не будуть йти на компроміс?

- На даний момент ми не бачимо необхідності введення надзвичайного стану. Поки все можна врегулювати в рамках тих повноважень, які є у міської влади та правоохоронних органів.

Досьє на Олександра Голуба

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини