RU

Гіржов: Рішення Верховного суду Росії українцям не зашкодить

22.05.2012, 17:12
Гіржов: Рішення Верховного суду Росії українцям не зашкодить - Фото
Росія хоче бачити на своїй території тільки українців-шароварників, впевнений Віктор Гіржов (фото з ​​особистого архіву)

Перший заступник голови ліквідованого Об'єднання українців Росії трагедії в рішенні Верховного суду РФ не бачить - буде створена нова організація

Один з керівників громадської організації, що стала в Росії опальною, Віктор Гіржов в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів про те, як довго наші співвітчизники в РФ відчувають на собі тиск влади, чому ліквідація не викликала резонансу в суспільстві та ЗМІ, а також поскаржився на те, що українське керівництво могло б приділяти більше уваги тим, хто відстоює інтереси України за кордоном. В планах активних російських українців - створення нового об'єднання з аналогічними функціями і завданнями, з реєстрацією якого, на думку Гіржова, проблем не виникне.

- Чи можна назвати рішення Верховного суду РФ про ліквідацію Об'єднання українців Росії (ОУР) політичним?


- Структурні порушення в роботі об'єднання, які були представлені в якості аргументу для його ліквідації, занадто дрібні для того, щоб закривати громадську організацію найбільшої діаспори українців в світі. Порушення суто в адміністративній площині: наприклад, існування якогось структурного елементу об'єднання лише на папері. Звинувачення в тому, що ми порушили умови припинення діяльності також недостатньо, тому, так, я вважаю рішення Верховного суду політичним. Та й як може бути по-іншому, якщо міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відкрито звинувачував українські організації Росії в підривній політичній діяльності.

Тим більше що історія не нова - два роки тому так само закривали Федеральну національно-культурну автономію українців Росії.

- Кожне політичне рішення має політичні причини. Як давно ви почали відчувати тиск з боку російської влади?

- Починаючи з президентства Віктора Ющенка. Тобто я хочу сказати, що дискомфортне існування Об'єднання українців Росії - це не питання виключно відносини керівництва РФ до нинішньої української влади, яка прийшла в 2010 році. Проблеми були і раніше, просто до ліквідації не доходило, але ми були готові до цього вже кілька років. Відправною точкою орієнтовно можна назвати час, коли ми підтримали всі ініціативи президента Віктора Ющенка, спрямовані на популяризацію теми пам'яті жертв Голодомору. Не секрет, що для Росії це серйозний подразник. Росія може погодитися лише з якимось "шароварним" об'єднанням українців на своїй території, але терпіти активних громадських діячів, які відстоюють інтереси України, вони не мають наміру, що і доводять на практиці.
Проблеми були й раніше, просто до ліквідації не доходило. Відправною точкою можна назвати час, коли ми підтримали ініціативи Ющенка щодо популяризації теми пам'яті жертв Голодомору 

- Ви збираєтеся
опротестувати рішення Верховного суду. Які перспективи?

- Апеляцію подавати будемо, але я особисто вважаю, що перспектив абсолютно немає ніяких. Теоретично, будь-яке рішення можна скасувати, але в даній ситуації, як кажуть, це не про нас. У нас є план Б - ще в минулому році ми на з'їзді ухвалили рішення у разі закриття організації створити нову. Це повинно бути аналогічне об'єднання українців в Росії. Але боротися, звичайно, потрібно до кінця. Надія вмирає останньою.

- Впевнені, що вам дозволять зареєструвати аналогічну організацію?

- Чому ні? Це буде інша організація з іншою назвою. Ніяких проблем не повинно виникнути. Ми вже займаємося реєстрацією нової організації.

- Як вона буде називатися?

- Є багато варіантів. Серед них: Конгрес українців в Росії, Асамблея українських організацій, Асоціація українських організацій і так далі. Взагалі, це ж не на стільки важливо, як буде називатися об'єднання діаспори, головне, щоб його діяльність була ефективною. Щоб об'єднання українців, як би воно не називалося, відстоювало й захищало інтереси українців, які проживають в Росії, в тому числі, і в органах державної влади. Такої організації просто не може не бути, тому ліквідація ОУР через Верховний суд - це не знищення об'єднання як такого.

- Ваш інформаційний
інтернет-сайт продовжить існування або зникне разом з організацією? Він зареєстрований як ЗМІ?

- Ні, ми не зареєстровані як ЗМІ, сайт - частина ОУР. І, принаймні, до розгляду нашої апеляції портал існувати буде.

- Чимось, окрім офіційних заяв-протестів, українська влада вам допомагає?

- Поки, крім м'якого обурення, зокрема, через МЗС, влада України, на жаль, не допомагає в цій ситуації. І хочу сказати, що єдиний спосіб не дати померти ОУР - як раз у втручанні вищого керівництва України. І це ж престиж держави. Хоч офіційно судова гілка влади й незалежна, але ми розуміємо, що, будь на те воля перших осіб держави, і Юлію Тимошенко можна витягнути з в'язниці, не то що скасувати рішення Верховного суду Росії по ОУР.

- А в Росії ви відчуваєте підтримку? Можливо, від колег по громадським організаціям або з боку ЗМІ.


- Загалом так, зараз мені телефонують журналісти, цікавляться, десь щось висвітлюють. Але резонансу, звичайно, немає. Тому що в цілому громадський сектор в Росії переживає не найкращі часи. Ситуація з ліквідацією громадського руху, об'єднання громадян не оригінальна для Росії, не одинична, а тому рішення суду про нашу ліквідацію - це не новина №1 тут.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини