RU

Єфремов: 226 голосів у ПР в новій Раді вже проглядається

07.11.2012, 09:13
Єфремов: 226 голосів у ПР в новій Раді вже проглядається - Фото
Єфремов каже, що деякі самовисуванці цікавляться співпрацею з партією влади, але прізвища назвати відмовився

Інтерв'ю з головою фракції Партії регіонів у Верховній Раді нинішнього скликання

Партії регіонів за підсумками парламентських виборів не вдається сформувати більшість самостійно. Тим не менш, результатами регіонали задоволені. Необхідну для ухвалення законів просту більшість планує створити разом з самовисуванцями. Про це в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів голова парламентської фракції ПР, заступник голови партії Олександр Єфремов.

- Чи задоволені в партії результатами виборів?

- Якщо політичній силі, яка сьогодні є правлячою в державі, виборці віддають перше місце на виборах (до речі, вперше в історії України), значить, нам гріх бути незадоволеними. Природно, що завжди будь-якій партії хочеться кращих результатів. І нам хотілося б. Але ми приймаємо оцінку виборців. І будемо працювати над тим, щоб удосконалюватися і доводити людям, що можемо зробити значно більше для розвитку держави.

- Ви отримали на виборах менше голосів, ніж розраховували, хоча планували самостійно сформувати більшість...

- Ми ніколи не говорили, що розраховували самостійно сформувати більшість. Принаймні, з моїх вуст ви цього не чули. Ми говорили про те, що будемо працювати в цьому напрямку. І не факт, що нам не вдасться самостійно сформувати більшість на сьогоднішній день. Ми ще прораховуємо різні варіанти. Але це не важливо. Все одно працювати в парламенті самостійно, навіть маючи більшість, практично неможливо. Необхідно ще мати колег по парламенту, які б тебе підтримували. Чим більше їх буде, тим конструктивніше буде робота. Тому будемо працювати з іншими політичними силами, щоб створити більш широкий формат.
Ще не знаємо точки зору окремих самовисуванців. Може вийти 226 голосів. Все залежить від нашого вміння вести переговори 
- Ви говорили, що вже вираховуєте кількість голосів у новому парламенті. Скільки нарахували?

- Складно сказати, ми ще не знаємо точки зору окремих самовисуванців. У нас може вийти 226 голосів, вони вже проглядаються. Буде так чи ні - залежить від нашого вміння вести переговори.

- Ваш прогноз: партії влади складніше чи простіше буде працювати в новому парламенті?

- І сьогодні непросто, і завтра буде непросто працювати. Буде потрібен час, щоб нові депутати притерлися і зрозуміли, що необхідні не тільки гучні заяви, але і конструктивна робота.

- Практику персонального голосування у фракції Партії регіонів плануєте вводити?

- Ми й зараз поступово плануємо це. І сподіваємося, що в наступному складі Ради у нас буде більше депутатів, які будуть брати безпосередню участь у пленарних засіданнях. Так, плануємо, що депутат має голосувати персонально.

- Чому влада допустила втручання силових структур при підрахунку голосів на мажоритарних округах?

- Я думаю, що силові структури повинні самі відповісти на це питання. Вони самі елемент влади. Але коли мені показали запис, як силові структури захищали виборчі дільниці, щоб їх просто напросто не розбомбили, коли побачив, хто з'являвся на цих виборчих дільницях або намагався це зробити, то у мене інше враження склалося. Правоохоронці, молоді хлопці захищали ящики з бюлетенями, щоб їх не знищили.

- Хто з членів уряду перейде працювати в парламенті?


- Поки не можу сказати. Це визначається великим колом учасників. Одна зі сторін цього процесу - президент, тому що він в кінцевому підсумку приймає рішення про призначення того чи іншого міністра і підписує подання на прем'єр-міністра. Робота потихеньку ведеться, але остаточного формату ще немає.

- Фракція це питання вже обговорювала?


- Рано, ще підсумки виборів не підведені. Тільки після того, як ЦВК оприлюднить результати, ми можемо формально приступати до цієї роботи.
Сподіваємося, що у нас буде більше депутатів на пленарних засіданнях. Плануємо, що депутат має голосувати персонально 
- Мажоритарна система себе виправдала?

- Я був противником введення пропорційної системи у 2004 році. Вважав, що ми не готові. Коли ми перейшли повністю на пропорційну систему, люди почали говорити про те, що вони втратили своїх депутатів. І вони мали рацію, окремі депутати просто перестали з'являтися на територіях і займатися округами. Зараз ми повернулися до половинчастої системи. Подивимося, як вона буде працювати. Але те, що із цією системою більше конкуренції прийшло на виборчі дільниці, це факт. Виборці отримають свого депутата, з якого вони можуть запитати безпосередньо, - це позитивна сторона питання. Наскільки ці депутати зможуть конструктивно працювати в залі, покаже робота наступного скликання.

- Плануєте зміни в закон про вибори народних депутатів?

- Поки що ні. А в подальшому, мені здається, нам необхідно серйозно задуматися над тим, щоб не допустити підкуп виборців.

- Крім самовисуванців, з ким плануєте співпрацювати в новому парламенті? З комуністами?

- У нас є програма і відповідні законопроекти, і ми будемо раді, якщо якомога більша кількість наших колег буде підтримувати наші законопроекти.

- З представниками партій ведете переговори?

- Я особисто не веду ні з ким.

- А з самовисуванцями?

- Розмовляємо з тими, хто підходить до нас поставити ті чи інші питання.

- І багато підходить?


- Я не скажу, що багато, але підходять.

- Скажіть, хто саме?

- Я прізвища називати не буду. Це некоректне питання.

Досьє на Олександра Єфремова

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини й аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини