RU

Бенюк: Націоналісти в новій Раді повинні контролювати СБУ

05.04.2012, 11:55
Бенюк: Націоналісти в новій Раді повинні контролювати СБУ - Фото
Професійний актор Бенюк мітить у професійні політики

Відомий актор і заслужений артист України хоче потрапити до Верховної Ради, але категорично не бажає там займатися питаннями культури

В інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ актор Національного академічного театру імені Івана Франка й заступник лідера партії Свобода Богдан Бенюк розповів, чому пішов у політику й зв'язався з націоналістами, як каламутить воду в болоті Київської облради і чим хотів би займатися в парламенті нового скликання.

- Відповідаючи на питання "що робите в політиці?", Ви кажете - "повинен захищати територію". У політиці ви з 2004 року - до тих пір не треба було захищати?


- Свою територію потрібно захищати завжди, просто справа в тому, що раніше не було такої небезпеки цю територію втратити. З 2004 року така небезпека реально з'явилася. З моменту проголошення незалежності ще були якісь надії на нормальний розвиток, а з 2004 року територія українців у своїй країні почала зменшуватися. Як тільки я це усвідомив, вирішив зайнятися політикою. Обструкція, улаштована Олегу Тягнибоку після його виступу в 2004 році на горі Яворина (тоді Тягнибок в ході передвиборної кампанії Віктора Ющенка в емоційній формі закликав "віддати Україну українцям", - ред.), стала остаточним поштовхом для для співпраці з партією Свобода.

- А до 2004-го вас запрошували якісь партії? Вистачало ж і націоналістичних і націонал-демократичних об'єднань.

- Людина сама робить вибір. Принаймні, мене не запрошували. І я не впевнений у щирості тих, хто вступає в партію на запрошення.
Ще треба розібратися, хто дурень: виборець, який виживає завдяки проданому голосу, чи політик, який практикує скупку голосів 

- Лідер Свободи Тягнибок каже, що для потрапляння в передвиборний список активні партійці повинні на ділі доводити свою спроможність. Яка ваша ділянка партійної роботи?

- Моя ділянка - зв'язки із зарубіжними українцями. Робота з тими, хто живе за межами України, але не перестав бути патріотом своєї країни.

- Одного разу ви балотувалися за мажоритарним округом у Вишневому Київської області. Заявили, що програли через скуповування голосів конкурентом і додали: "Ну, слава Богу, люди хоч заробили". Ви не засуджуєте практику продажу виборцями своїх голосів?

- Якщо ми живемо в суспільстві, де люди купуються й продаються за кілограм гречки, то це - хворе суспільство. І ображатися на цих людей - все одно, що битися головою об стіну. Повинен пройти етап, коли українці дозріють до розуміння того, що продаватися не можна, особливо за гречку. І ось коли цей період настане, до влади можуть прийти ті, хто принесе із собою національну самосвідомість.

Так що я ставлюся філософськи - якщо вже люди ще продаються, значить, ми поки будемо жити так, як живемо. А щоб ситуацію змінити, потрібно багато працювати, чим ми й займаємося. Ми повинні проводити роз'яснювальну роботу серед людей, а не ображатися на них.

- Натякаєте: мовляв, на дурнів не ображаються?


- Я так не говорив. Ще треба розібратися, хто дурень: виборець, який виживає завдяки проданому голосу, чи політик, який практикує скупку голосів замість ведення чесної боротьби.

Хоча, ті, хто скуповує голоси - взагалі не політики. Я впевнений, що політика - це не брудна справа, як прийнято вважати, а мистецтво запалювати серця. Так що, Свобода, роз'яснюючи, що не можна продавати свій будинок, рідну мову й країну, рухається в правильному напрямку.

- З 2010 року ви - депутат Київської облради. Не секрет, що цей орган влади у зв'язку з високою вартістю землі в столичному регіоні завжди був не без гріха. Фракція Свободи налічує всього п'ять чоловік, ви не можете протистояти більшості. Немає відчуття, що витрачаєте там час даремно?


- Справді, Київська облрада, яка погрузла в корупції, - це чиряк на тілі області. Її навіть радою назвати не можна, тому що ніхто ні з ким не радиться, а лише без обговорення затверджуються рішення, прийняті десь нагорі.

Корупція нікуди не зникла й зі зміною депутатського корпусу в 2010-му. Просто ті, хто займався дерибаном під прапорами Нашої України, зараз займаються тим же від імені Партії регіонів. Але, тим не менш, Свобода каламутить воду в тихому болоті Київської облради. П'ять націоналістів, звісно, ​​не можуть нічого протиставити більшості, зате ми можемо інформувати суспільство про те, що відбувається за закритими дверима облради, ми оскаржимо рішення в судах.

- Тягнибок заявив, що Бенюк стане номером три в виборчому списку Свободи на майбутніх виборах в Раду - після лідера партії та
Ірини Фаріон. Існує думка, що актори й спортсмени в списках виступають в ролі реклами політсил, а потім на їхню політику не впливають. Ви чим будете займатися в Раді, якщо пройдете?

- Ні в якому разі не хочу займатися культурою. Незважаючи на те, що в облраді я перебуваю в комісії по питанням культури (очолює комісію депутат від ПР Михайло Поплавський, - ред.), розумію, що вона ні на що не впливає й нічим допомогти культурі не може.

І потім, неважливо, хто по професії народний депутат - артист або юрист. Якщо пам'ятаєте, позаминуле скликання Ради складалося з одних юристів, і що вони напрацювали? Розвалили все, що можна було розвалити. Важливо, щоб парламентський купол на Грушевського не забрав у людини розум, честь і совість, як це зазвичай відбувається.
Необхідно реально себе оцінювати. Присутня в характері українця визначена тяга до зради? Так. Уміють українці підлаштовуватися й запобігати? Теж так, на жаль 
- Якщо не культурою, то чим могли й хотіли б займати в Раді?

- Треба спочатку пройти в парламент, а потім дивитися по політичній обстановці, конфігурації політичних сил. Я б хотів, щоб націоналісти займалися питаннями міжнародної політики і питаннями правоохоронних органів. Щоб патріоти могли контролювати діяльність СБУ. Це дуже важливо, тому що в цих секторах знаходяться найбільш вразливі точки для національної безпеки.

- Одного разу ви сказали, що українці - нація зрадників, тих, хто постійно шукає тепле містечко. Не дуже жорстке визначення для націоналіста?

- Необхідно реально себе оцінювати. Присутня в характері українця визначена тяга до зради? Так. Уміють українці підлаштовуватися й запобігати? Теж так, на жаль. Коли кожен це усвідомлює, тоді тільки відбудеться духовне самоочищення, персональна люстрація кожного. Так що мої слова - не образа, а констатація факту й заклик до свого роду сповіді.

- Верховна Рада - теж тепле містечко ...

- Так. А повинна бути не теплим, а робочим місцем.

- Ви вважаєте, що держава повинна використовувати театр як провідник своєї ідеології. У нинішньої влади вельми своєрідна ідеологія, чи використовують театр в якості її провідника?


- Ні, звичайно. Театр забутий, і не тільки при владі Януковича. Та й ідеології в нинішньої влади немає, хіба що ідеологія дерибану, а це закриті інструкції для своїх, через театр про це не скажеш. Нічого того, що можна пропагувати через театр, про що можна говорити мовою мистецтва, влада запропонувати не може.

Більш того, зараз Кабінет міністрів має намір удвічі знизити зарплату театральним акторам (на прохідній театру, де проходила розмова, висить оголошення про збір підписів на захист театральних працівників, - ред.). У всьому світі держава піклується про театри й акторів, а у нас навпаки.

Досьє на Богдана Бенюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини