RU

Аваков з Італії: Для політичного притулку час не настав

22.06.2012, 09:55
Аваков з Італії: Для політичного притулку час не настав - Фото
Арсен Аваков (фото - facebook.com)

В інтерв'ю ЛігаБізнесІнформ екс-губернатор розповів, чому Італія не видає його Україні та як він збирається керувати виборами через Інтернет

- Ви нещодавно заявили, що українське правосуддя не поспішає з подачею документів на вашу екстрадицію з Італії. З чим це пов'язано? На якому етапі все застрягло?

- Мої адвокати досі не отримали аргументовану позицію Генпрокуратури України - італійська юстиція посилається на те, що документи не представлені в необхідному обсязі. Засідання суду постійно відкладається.

Чому так відбувається? Важко сказати. Найімовірніше, справді незалежному суду складно представити докази того, чого немає - от і тягнуть. Але італійська юстиція терпляча, але не безвольна: якщо так триватиме - винесуть рішення на підставі наявних фактів.

- Якщо суд відмовить Україні у вашій екстрадиції - ви залишитеся  жити в Італії?


- Я громадянин України, і в Італії буду залишатися до закінчення процесу екстрадиції. Далі, якщо, як сподіваюся, сфабрикована щодо мене справа розвалиться - негайно повернуся в Україну.

- Ви подали документи на надання політпритулку? Якщо ні - чому?


- При нинішньому рівні іміджу української влади отримати захист від переслідувань в європейських країнах нескладно. Я поки має намір поборотися. Час для таких крайнощів, як політичний притулок, найімовірніше, ще не настав.

- Чи не вважаєте ви, що все, що зараз з вами відбувається - банальний наслідок того, що не на тих поставили? Як відомо, спочатку ви були "в обоймі"
Нашої України, причому тривалий термін, очолювали Харківську обласну організацію партії і входили в президію. Потім перейшли до Тимошенко - під прапором  БЮТ було легше балотуватися в мери Харкова ...

- Так, так ... Вигоди, ставки ... Гидко слухати таке. Хіба я прийшов в Батьківщину, коли Юлія Тимошенко була прем'єром і мала масу можливостей? Я зі своєю командою прийшов у БЮТ в той момент, коли партія була в глухій опозиції і починали розгортатися репресивні дії проти активістів. І прийшов не вигоди шукати, а з принципових міркувань.

Не варто так вульгарно судити про всіх політиків в країні, як журналісти звикли. Не всі керуються цинічною монетованою вигодою. Є й інші, хоча їх і небагато, це теж правда. Політика потворна взагалі за своєю суттю, а у нас в Україні - вже просто гидота! Втім, політика й політики - пряме відображення моральності суспільства: маємо те, що заслуговуємо ...

- Не надходили вам пропозиції про співпрацю від
Партії регіонів до того, як проти Вас порушили кримінальну справу? Якщо були - чому ви не погодилися?

- Так, перед другим туром президентських виборів у мене були емісари від Януковича, хотіли домовитися про допомогу їхньому кандидату на виборах. Але я їм відповів, що не зацікавлений у цьому. "Мені нічого вам запропонувати", - такою була моя відповідь.

- Днями ви були призначені керівником виборчої кампанії об'єднаної опозиції в Харківській області, а головою виборчого штабу став Віталій Немилостивий. Як ви збираєтеся займатися кампанію з Італії?

- Звичайно, це дуже важко - на дистанції керувати таким складним процесом. Це вимушений захід. Але складно - не означає неможливо. Я дуже добре знаю людей, з якими ми йдемо у виборчий процес. Кожен день ми багато спілкуємось за допомогою Інтернету. Визначаємо ключові позиції і працюємо. Не цукор, але звикли. Процес пішов.

- Як вважаєте, чи зможе опозиція запропонувати гідну альтернативу Партії регіонів у Харківській області, особливо в мажоритарці? Політологи кажуть, що в кожному з округів партія влади висуває сильного кандидата, перемогти якого буде дуже складно.


- Не треба говорити про сильних кандидатів від влади. Треба говорити про нахрапистий силовий фактор влади на виборах. Чесні вибори - не в звичках нинішньої влади. Щоб перемогти, потрібно виграти дуже багато, перекриваючи провладні фальсифікації. Але навіть в цих умовах ми маємо хороші шанси в двох-трьох округах. А там подивимося: можливо, влада отримає "по нахабній пиці" далеко не в одиничних округах. Це якщо народ повірить, що все це не безглуздо.

- А ви підете по мажоритарному округу?

- Я дуже шкодую, що влада позбавила мене такої можливості. Я розглядав для себе кілька варіантів мажоритарних округів, - як в Харкові, так і в моєму рідному Чугуєві. Але для мажоритарної виборчої кампанії необхідна особиста присутність.

До речі, я не виключаю, що саме побоювання мати сильного, відомого й популярного (згадаймо результати мерських виборів у Харкові) суперника стало однією з причин відкриття кримінальної справи. "Двоє з Харкова" (ймовірно, натяк на Кернеса й Добкіна, - ред.) просто побоялися, що ставленик Партії регіонів програє мені у відкритому двобої!

- Нещодавно журналісти зацікавилися вашим бізнесом в Італії, і ви їм сказали наступне: "Це підприємство ми з партнерами придбали багато років тому. Воно невелике, але оскільки в Європі нормальні умови для бізнесу, воно системно працює й ніякі політичні катаклізми на нього не впливають" . Чи означає це, що бізнес в Італії у вас був тоді, коли ви займали пост губернатора в Україні?


- Бізнес в Італії ми з партнерами почали десь в 1995 році, а в 2002-му заснували в Італії компанію. Це було задовго до мого губернаторства (губернатором Харківської області був призначений 4 лютого 2005 року Указом президента України Віктора Ющенка, якого активно підтримав на виборах-2004, - ред.). Це все відкриті факти. Вступивши на держслужбу в 2005 році, я передав свої активи в управління трасту, а в 2010-му знову повернув управління активами себе, так як припинив роботу в держслужбі, покинувши пост губернатора.

- Ви одружені, у вас є син. Чи вдалося вам зустрітися з родиною в останні місяці?

- Приблизно половину часу вони проводять зі мною, а половину в Україні. Хоча я побоююся провокацій в їх адресу.

Досьє на Арсена Авакова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини