RU

Зустріч тет-а-тет. Тимошенко звернулася до телеглядачів

23.02.2010, 09:50

У понеділок, після судових перипетій у вихідні, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вирішила, що прийшла пора знову звернутися до українського народу

Вчора Юлія Тимошенко вдруге після виборів з'явилася на телеекранах із зверненням до українського народу. Прем'єр почала зі "спогадів" про недавні вибори і зовсім недавній суд за їхніми результатами. Потім вона плавно перейшла до обговорення післявиборчих дій Віктора Януковича і його команди. А під кінець виступу Ю.Тимошенко запропонувала "один дійовий вихід зі складної ситуації".

"Саме на цих виборах у нас була перша реальна можливість покінчити з владою олігархії і повернути країну разом з її багатствами саме вам", - заявила Ю.Тимошенко, звертаючись до українців. Але, за її словами, такий вибір не міг сподобатися олігархії. Прем'єр зазначила, що "ставленик олігархії" В.Янукович не міг перемогти чесно.

Ю.Тимошенко нагадала народу: "Ви пам'ятаєте, щоб відкрити вільний шлях для фальсифікацій, вони внесли зміни до закону за два дні до виборів. І Віктор Ющенко цей закон вмить підписав. Після цього фальсифікації виборів стали масовими і волаючими. Саме фальсифікації вирішили долю виборів, а не ви".

За словами Прем'єра, їхні спостерігачі і члени комісій документально зафіксували тисячі фактів фальсифікацій. Саме тому, за словами Ю.Тимошенко, вона вирішила звернутися до суду з позовом.

Далі Прем'єр поскаржилася телеглядачам на "цинічний український суд". "Вершиною несправедливості була заборона запрошувати свідків, зокрема і міжнародних спостерігачів. Вони, незважаючи на тиск і залякування, були готові надати суду юридично оформлені докази про системні фальсифікації на виборах. Суд цинічно відмовився встановлювати істину. Тоді нам стало зрозуміло, тому й було прийнято рішення про заборону прямої трансляції судового процесу по каналах телебачення. Їм треба було приховати реальну картину фальсифікацій від вас", - зазначила Ю.Тимошенко. Прем'єр пояснила свій відклик позову тим, що тоді вона "зрозуміла, що цей судовий фарс треба припиняти".

Після завершення обговорення широкої післявиборчої, а також судової теми Ю.Тимошенко перейшла до конкретних особистостей, а саме - до В.Януковича. "Як і мільйони українців, я стверджую, Янукович - не наш Президент", - наголосила Прем'єр.

Ю.Тимошенко зазначила, що не пройшло і декількох тижнів з дня виборів, а команда В.Януковича вже почала у всіх напрямах зраджувати українські національні інтереси. За її інформацією, команда лідера регіоналів вже почала приватизувати газотранспортну систему. "Вони, до речі, звернулися з позовом проти України у Стокгольмський суд, щоб забрати стратегічні запаси природного газу. Цей позов зараз у мене в руках", - заявила Прем'єр-міністр.

"Що робити у цій складній ситуації?", - задалася питанням Ю.Тимошенко, і "на десерт" подала телеглядачам вихід з "цієї складної ситуації". "Залишився один дійовий вихід, на мій погляд, - це об'єднання у Верховній Раді демократичних, державницьких сил, всіх мислячих депутатів "Нашої України - Народної Самооборони", Блоку Литвина, БЮТ", - заявила Прем'єр.

Крім того, Ю.Тимошенко наголосила, що ні за яких обставин не буде створювати з В.Януковичем спільних коаліцій. "Я не буду підписувати з ним універсалів і меморандумів саме тому, що не визнаю його Президентом України і не приймаю його антиукраїнську, антиєвропейську політику", - сказала вона.

Якщо ж патріотичні демократичні політичні партії в парламенті "підуть на політичне заробитчанство", Прем'єр-міністр пообіцяла піти в опозицію.

Замість "До побачення" або "На добраніч" Ю.Тимошенко сказала українському народу "Я з вами!" і зникла з екранів, закінчивши своє телезвернення.

"За гарячими слідами" звернення Ю.Тимошенко до народу заступник голови Партії регіонів Ганна Герман заявила, що Прем'єр-міністр, зайнявши антидержавну позицію, фактично закликає до громадянського протистояння. Г.Герман вважає, що така антидержавна позиція Ю.Тимошенко свідчить про те, що нинішній Прем'єр "щосили чіпляється за владу, за крісло зі страху, що після її відходу з Кабінету Міністрів дуже швидко виявляться наслідки її провальної політики".

"Заява такого типу - це політична авантюра, яка веде до радикального розділення суспільства, до дестабілізації і не має нічого загального з інтересами українського народу", - зазначила Г.Герман.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин >>>
Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини