RU

Зустріч Азарова із Путіним: два монологи на різні теми

13.04.2011, 13:00
Зустріч Азарова із Путіним: два монологи на різні теми - Фото
554e8aad0e1a8dde86f6280a859c19f1.jpg

Відбулася зустріч Миколи Азарова і Володимира Путіна. Глава Українського Кабміну постарався викласти якомога більше наболілих питань найрізноманітніших сфер і масштабів. Гість, схоже, приїхав у Київ заради одного пункту

12 квітня у Києві відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з його російським колегою Володимиром Путіним. Глава Українського Кабміну постарався викласти якомога більше наболілих для України питань найрізноманітніших сфер і масштабів. Гість же, схоже, приїхав в Україну заради одного пункту.

Очікувано, перший Глава українського уряду порушив проблему постачань в Україну російського газу. М.Азаров закликав В.Путіна значно пришвидшити роботу з нової газової угоди України і Росії.

Український Прем'єр наголосив, що ціна природного газу, який постачається Росією в Україну за контрактом 2009 року, "не відображає його ринкової вартості, яка сформувалася у країнах Європейського Союзу, і істотно перевищує ціну на альтернативні види палива". М.Азаров звернув увагу російського Прем'єра на бажання України вийти на "економічно обґрунтовану і справедливу формулу ціни на газ для України".

Крім того, Прем'єр-міністр України чітко дав зрозуміти В.Путіну те, що розраховує на довгострокове постачання газу в Європу саме по українській трубі. Більше того, М.Азаров заявив, що Україна зацікавлена в створенні спільного підприємства між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром". Метою такого кроку, за його словами, є проведення капітальної реконструкції газотранспортної системи з тим, щоб приблизно на третину збільшити об'єми прокачування російського природного газу в європейські країни.

Пригадала українська сторона також про сільське господарство, атомну енергетику і авіабудівельну промисловість. М.Азаров попросив В.Путіна пришвидшити розгляд питання встановлення квоти на безмитне ввезення цього року 100 тисяч тонн українського цукру в Росію. Крім того, він заявив, що хоче у найкоротші терміни завершити підготовку кредитної угоди з Ощадбанком РФ на добудування енергоблоків Хмельницької АЕС. Також, за словами М.Азарова, українсько-російське спільне підприємство в авіабудівельному комплексі має почати свою роботу найближчим часом.

Встиг М.Азаров порушити навіть регіональні проблеми. Зокрема він закликав В.Путіна пришвидшити проектування і будівництво транспортно-мостового переходу через Керченську протоку.

Проте склалося враження, що глави уряду говорили хоч і однією мовою, але про різне. Тези В.Путіна виглядали рамковими, більш відповідними для церемоній дипломатичного протоколу, а не для робочої зустрічі. Так, російський Прем'єр висловив задоволення зростанням торгово-економічних відносин між Україною і Росією. Крім того, В.Путін запропонував Україні приєднатися до будівництва космодрому "Східний".

Фактично, жоден пункт повістки М.Азарова російським гостем не був навіть прокоментований, принаймні публічно. (В.Путін вирішив не зустрічатися з журналістами). Водночас Глава російського уряду чітко заявив М. Азарову, що "прямий виграш" України від співпраці з Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану становитиме $6,5-9 млрд. рік і зростання ВВП - до 2%.

7 червня цього року В.Путін чекає українську урядову делегацію вже у себе в Москві. Судячи з київської зустрічі, він збирається вести діалог насамперед про Митний союз, а не про газ, цукор або мости. Москва дала зрозуміти українській владі, що та повинна вибрати для себе головного економічного партнера.

Чи піде команда В.Януковича на російські умови, або економічні відносини двох країн знову охолонуть? Щодо цього думки в українському політбомонді розділилися. Так, екс-замглави Секретаріату Президента України Олександр Чалий вважає, що В.Путіну не вдалося переконати українську владу пожертвувати євроінтеграцією заради Митного союзу. Водночас народний депутат від НУНС Олесь Доній заявив, що відмова біло-блакитних від європейського курсу можлива у випадку, якщо Росія запропонує гідні компенсації для окремих українських олігархів. Хто був правий, можлив,о побачимо у червні.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини