RU

Знайшовся. Про що розповів Янукович в Ростові-на-Дону

28.02.2014, 17:40
Знайшовся. Про що розповів Янукович в Ростові-на-Дону - Фото
caca6e4ba333f66c9082714627db544b.jpg

Головні тези прес-конференції екс-президента України

Сьогодні в Росії - в Ростові-на-Дону - колишній президент Віктор Янукович розповів журналістам, як і чому втік з України, ким вважає нову владу і коли має намір повернутися на батьківщину. Нагадаємо, це перша поява Януковича на публіці з 21 лютого, після того, як він залишив резиденцію "Межигір'я" і був оголошений новою владою в міжнародний розшук.

Про власний статус: - Я - чинний президент України. Ніхто мене не скинув. Я змушений був покинути країну через загрозу моєму життю. Якщо чинний президент не подав у відставку згідно з Конституцією, якщо він живий, а як бачите, я живий, і якщо цьому президенту не було оголошено імпічмент в парламенті, він є чинним президентом. Той спектакль, який був в парламенті, з насильством над депутатами, я не можу назвати імпічментом, і визнати це. І я ніколи цього не визнаю.

Про зраду Заходу: - Я вірив у порядність іноземних посередників. І, незважаючи на те, що ця угода, я б сказав так, була досить суперечливою і складною, я її підписав. Підписали лідери опозиції, підписали міністри закордонних справ трьох держав. Вона передбачала, що опозиція і радикальні сили на Майдані й у інших регіонах повинні були роззброїтися і звільнити захоплені території. Але це не було виконано, і як результат Київ був затоплений озброєними людьми, які почали громити будинки, культові установи, храми, почали страждати невинні люди.

Про "фашистів" при владі: - В Україні владу захопили націоналістичні, профашистські молодчики, що представляють меншість жителів України. Імена тих, хто прийшов до влади в Україні облетіли весь світ - Ярош, Парубій, Тягнибок. Це люди, які пропагують насильство. Їх дуже добре знають за межами не тільки України, але й всього світу. А в Ізраїлі вони викликають жах.

Про маршрут втечі
: - Я з Києва переїхав до міста Харків. Під час мого переїзду, коли я ще був у Києві, мене обстріляли з автоматичної зброї. Машина, яка мене прикривала, була фактично з усіх сторін обстріляна. Ми їхали, щоб зустрітися в Харкові з активом Партії регіонів і громадських організацій. Коли ми приїхали до Харкова, з самого ранку 22 числа Служба безпеки почала отримувати інформацію про те, що до Харкова прибувають радикально налаштовані групи. Зі мною був голова Верховної Ради України Рибак і був глава Адміністрації Клюєв, я їх попросив, щоб вони летіли в Донецьк, а сам прийняв рішення поїхати до Луганська. До Росії я потрапив завдяки патріотично налаштованим офіцерам, я б сказав так, які виконали свій обов'язок і допомогли мені зберегти життя.

Про те, чому опинився в Ростові-на-Дону:
- Я в Ростові перебуваю, тому що у мене недалеко тут від Ростова проживає мій старий друг. І я приїхав до нього для того, щоб знайти у нього хоча б тимчасовий притулок на цей час.

Про загрози своїй сім'ї: - Я отримав дзвінки від членів своєї сім'ї про те, що навіть молодшого онука занесли в список людей, яких потрібно люструвати. Старший син поїхав за ним в дитячий садок, забрав і сказав, я в таких умовах не можу ризикувати сім'єю. Така була ситуація реальна.
Якщо чинний президент не подав у відставку, згідно з Конституцією, якщо він живий, а як бачите, я живий, і якщо цьому президенту не було оголошено імпічмент в парламенті, він є чинним президентом 
Про те  коли повернеться в Україну: - Повернуся в Україну, як тільки будуть дотримані умови моєї безпеки та безпеки моєї країни.

Про вибори президента України: - Вибори 25 травня - незаконні, і я в них брати участі не буду. Я вважаю, що всі вибори у нас мають відбуватися відповідно до законів і Конституції України.

Про ситуацію в Криму: - Я вважаю все, що відбувається в Криму, цілком природною реакцією на той переворот, який стався в Києві. Та узурпація влади, яка була зроблена купкою радикалів у порівнянні з 45-мільйонним населенням жителів України, і кримчани, природно, не хочуть і не будуть підкорятися націоналістам і бандерівцям. Абсолютно зрозуміле бажання простих кримчан до самоорганізації та створення загонів самозахисту - вони, звичайно, хочуть захистити свої будинки і свої сім'ї, це природне бажання людей.

Про зречення від нього Партії регіонів: - Я не суддя. Нехай господь Бог їх розсудить, хто як зараз себе веде в цей час. Разом з тим я не засуджую тих людей, яких під дулами автоматів, без перебільшення, їх і їхні сім'ї примушували приймати ті чи інші рішення, палили їхні будинки. Це реалії, які зараз є в Києві. Де з ким з цих народних депутатів мені вдалося переговорити по телефону, коли я ще був в Україні. Те, що я від них почув, це був, звичайно, жах.

Про перспективу міжнародного трибуналу: - Щодо Гааги, я висловлю свою точку зору, що спочатку має пройти незалежне розслідування за участю влади і опозиції і ради Європи. Після розслідування незалежного можна буде говорити про якісь суди. Тому я б вважав за краще на ці питання зараз не відповідати.

Про розкіш Межигір'я: - Я є власником офіційно будинком у 620 квадратних метрів в Межигір'ї. Все інше, що там зараз є, це не належить мені. Все, що там показували, це красиві картинки і політичний трюк. І все, що стосується засобів, грошей, власності за кордоном - у мене ніколи не було ніякої власності і ніяких рахунків за кордоном. Я публічна людина. Все, що у мене було, було задекларовано, і все було на моїх рахунках. Тому все це порожній дзвін.

Традиційна обмовка: - Вважаю, що Україна - наш стратегічний партнер.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини