RU

"Зеленського чекає розвідка боєм". Інтерв'ю Клімкіна - за хвилину

13.06.2019, 16:53
Павло Клімкін (фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Про плани на майбутнє, політичні перспективи й поради Зеленському

У четвер, 13 червня, вийшло інтерв'ю міністра закордонних справ  Павла Клімкіна інтернет-виданню  ТСН. Міністр розповів про свої плани на майбутнє, чи йде в Раду, і чи готовий допомагати Володимиру Зеленському. Найцікавіше з інтерв'ю міністра - в десяти коротких тезах.

Іде по-європейськи. "Я вважаю, що це правило європейської політичної культури: змінився президент - змінюється команда... Я закликаю депутатів проголосувати за відставку, в кінці кінців це їх відповідальність. Потрібно дати новому президенту можливість визначати свою команду і йти вперед з такою переговорною командою, яку він призначить".

Але політику не покидає. "У мене багато ідей, дуже багато. І про участь в політичному житті, і по... Пару книг потрібно написати, поговорити з друзями і соратниками про майбутні проекти, деякі з них будуть політичними, деякі - благодійними. Ідей дуже багато, над деякими я вже працюю, над деякими буду працювати найближчим часом. Ви почуєте".

Читайте також: Рада відмовилася звільнити Клімкіна

Була ідея йти по мажоритарці. "Я хотів зробити справжню європейську кампанію в одному з мажоритарних округів, але з розумінням, що буде команда однодумців у Верховній Раді, з якими можна було б, якщо можна таким сленгом, "передовбати" те, як працює українська політика ... На сьогодні я такої команди не бачу. Тому я думаю над іншими шляхами, і думаю досить серйозно".

І навіть вів переговори з партіями. "Я вів переговори з деякими політичними проектами, але не знайшов команду однодумців, які були здатні робити реальні зміни в Україні. Мені важливо, щоб партійний проект, в якому я буду брати участь, не був віртуальним".

Але в Раді теплого місця не буде. "Що робити одному, коли в цій Раді олігархи і деякі політичні лідери все вже розподілили? Тому є інші шляхи впливу на політику, набагато потужніші й більш міцні. Я не чекаю якогось собі теплого місця в Раді, це не моє. Якщо я кудись йду - йду за результатом".

Після виборів на Зеленського буде величезний тиск. "Як тільки у Зеленського буде велика фракція в парламенті, а вона буде, на нього буде величезний тиск з виконання багатьох речей. Зокрема, з боку наших друзів і партнерів. Одночасно зійдуться питання з економічної ситуації, транзиту газу, багатьох інших речей щодо взагалі стабільності нас як держави і нації. Тут дуже важливо побудувати цю мережу відносин з нашими ключовими партнерами".

Президент ще не проходив розвідку боєм. "Я вам такою військовою термінологією скажу, Брюссельський візит - це було таке рекогностування. А ось наступний візит до Парижа і в Берлін - це буде розвідка боєм. Оскільки на порядку денному буде не просто знайомство, не просто обмін ідеями, обмін позиціями, будуть дуже істотні питання, від цього залежить наша тактика щодо окупованого Донбасу, звільнення наших хлопців і політичних в'язнів і військовополонених. Від цього залежить чи Меркель і Макрон все ж таки займуть відповідну позицію щодо Ради Європи".

Україна стане членом ЄС не раніше 2030 року. "Я вважаю, що ми не повинні брехати людям... І для мене реальною амбіцією, розуміючи там, де знаходимося ми, і там де знаходиться Європейський Союз, було б отримати європейську перспективу ну, скажімо, через п'ять-шість років - в 2025-му, 2026-му році почати переговори і прийти до членства в Євросоюзі на початку наступного десятиліття. І це реальний шлях, який є в принципі дуже-дуже амбітним".

Просить президента скликати РНБО. "Я, до речі, направив в адміністрацію Зеленського лист про наші пропозиції по реакції на видачу Росії паспортів на окупованих територіях. Там є рішення, які потрібно прийняти саме зараз. Тому дуже важливо провести це засідання РНБО і позначити ключові позиції для того, що робити далі. Знову-таки це потрібно зробити в найближчій перспективі".

А Донбасу потрібен аудит. "Щодо блокади - це реальна безпека, ефективна і контрольована. А друге - ви ж пам'ятаєте, що сталося з тим, що у нас вкрали всі ці підприємства, всі компанії, що там відбувається. Тому нам потрібна, я давно кажу, міжнародна адміністрація, нам потрібен міжнародний аудит, що вони там зробили, спалили на металобрухт, щось розбили вщент. Подивитися, що з нашими активами, це наші активи, потім після міжнародного аудиту, їх потрібно перереєструвати".

Читайте також: Зеленський пропонує призначити нового главу МЗС

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини