RU

Зайвий Литвин. Репортаж з ювілею Народної партії

13.12.2011, 13:01
Зайвий Литвин. Репортаж з ювілею Народної партії - Фото
На виборах-2012 Народна партія зробить ставку на мажоритарні округи, каже Литвин

Поведінка і настрій Володимира Литвина дозволяють вважати: передвиборчі відносини у партії спікера Ради і партії президента країни не складаються

Народна партія скромно відсвяткувала своє 15-річчя в Українському домі в Києві. Офіційна частина виглядала банально - нагородження партійців (у стилі пізнього СРСР) і святковий концерт (а-ля дискотека в клубі депресивного села). Лідер виглядав роздратованим. Радіти особливо нема чому: партія Віктора Януковича не приймає - в будь-якому разі, офіційно - під своє крило партію Володимира Литвина. Втім, як і партію Сергія Тігіпка.

Лідера народників на вході в Український дім чекали журналісти. Інтерес був викликаний прагненням розкрити головну і єдину на сьогодні політичну інтригу навколо Народної партії. Ще восени спікер повідомив про можливе злиття з Партією регіонів. Потім пообіцяв, що його партія з форматом участі у виборах визначиться після того, як буде підписано новий закон про вибори до Верховної Ради.

Проте журналістам Литвин таємницю не розкрив. Пообіцяв, що буде говорити про це на з'їзді. І несподівано випалив: "Якщо Литвин країні не потрібен, то Народна партія точно потрібна!" Фраза спікеру явно сподобалася. Він з пафосом повторив її у своєму виступі з нагоди торжества. Напрошується висновок, що Народну партію в Регіони таки не беруть і на парламентські вибори в 2012 році вона піде самостійно.

Ще одним підтвердженням цьому в езопівській промові спікера став пасаж: "Ми не повинні намагатися комусь здатися, до когось притулитися. Ми виразна й солідна політична сила і будемо діяти, насамперед, в інтересах країни".

Натякнув Литвин і на нову тактику партії. Раніше народники дотримувалися золотої середини, йшли на компроміси, "багато в чому утримуючи країну від збочень". Тепер, на думку лідера, настав час "підвищити голос". "Полюбляють, ви знаєте, слова майже матюки, полюбляють зухвалість, цинізм і сарказм. Я не закликаю до цього, але в нас має звучати твердий голос там, де це потрібно", - туманно висловився політик.

Дуже своєчасне зауваження, враховуючи, що проект закону про ринок землі Рада вже прийняла в першому читанні, в тому числі і голосами народників. При тому, що "недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення" було одним з положень передвиборчої програми Блоку Литвина на парламентських виборах 2007 року. А пізніше, в 2009-му, кандидат в президенти Литвин запевняв: "Землю і душу не продають!". Мабуть, помилявся.

Голосували литвинівці і за болючі для широких масах Податковий кодекс і пенсійну реформу. З таким багажем Народній партії складно буде самостійно подолати новий - п'ятивідсотковий - бар'єр.

Після концерту, відповідаючи на питання журналістів "чи може йти мова про об'єднання з Партією регіонів?", Литвин поскаржився: "Як ще можна об'єднуватися, якщо найкращий показник по підтримці всіх ініціатив, навіть тих, які не завжди сприймаються, - у Народної партії" . Спікер мав на увазі ініціативи Партії регіонів (у тому числі найбільш непопулярні) та їх підтримку депутатами-народниками.

У Народної партії залишається один варіант, в якому її передвиборчі старання можуть бути винагороджені. Литвин так і зазначив: партія зробить ставку на мажоритарку. На питання, де і як буде балотуватися сам, відповів відмовкою: "Я схильний до того, щоб вирішувати проблеми в міру їх надходження. Ось скажу зараз, де буду балотуватися, відразу побіжать, позаписуються наперед і будуть гнобити мене. Мені й так досить обстрілів".

"Зашифрованість" спікера дещо здивувала. Просто хотілося отримати офіційне підтвердження очевидного факту. Уже кілька тижнів поспіль, у тому числі і пленарних, Литвин активно навідується в рідну Житомирську область. Відсутність спікера колеги-народники, як правило, пояснюють прямо: "Так на округ до себе поїхав". Виходить, де ж ще балотуватися, як не вдома? Вдома і стіни допомагають. Особливо, коли іншої допомоги чекати нема звідки.

Ірина ШЕВЧЕНКО
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини