RU

З'їзд "Батьківщини": Тимошенко винесла уроки з минулого

18.10.2010, 14:10
З'їзд
ba24e124aeda9dcf8b52f82646149065.jpg

З огляду на заяви Ю.Тимошенко, можна зробити висновок про прагнення "Батьківщини" не тільки вийти із кризи, в якій опинилася ця політична сила, але й надолужити прогаяне у своїй опозиційній діяльності

Минулий у минулу неділю Х з'їзд партії "Батьківщини", а правильніше, перший його етап, навряд чи може претендувати на роль епохального. Однак цим не зменшується його важливість для прихильників цієї політичної сили, прагнучих винести уроки з минулого і визначити чітке бачення своїх подальших кроків в умовах опозиційної діяльності.

Природно, що основні месиджі під час виступу перед делегатами з'їзду були зроблені лідером партії Юлією Тимошенко. Передусім, вона зупинилася на припущених помилках. Серед них - слабка кадрова політика і пізній відхід в опозицію політсили.

До того ж Ю.Тимошенко наголосила, що партія готова визнати помилки, які перешкодили їй бути ефективною і результативною протягом останніх п'яти років. "Перша помилка, яку ми повинні визнати це те, що після відставки першого демократичного уряду в 2005 році ми зрозуміли, що цінності Майдану вже не мають значення для команди, яка прийшла до влади. Після цього, можливо, нам не треба було знову і знову довіряти цим ненадійним партнерам, а треба було чесно і спокійно працювати в опозиції, не змушуючи нашу команду приймати ті подвійні стандарти, які пропонували нам наші партнери з коаліції", - сказала Ю.Тимошенко.

Водночас вона визнала, що кадрова політика партії не була досить сильною. "У наших рядах опинилися люди, для яких наша партія стала лише трампліном для досягнення їхніх дріб'язкових матеріальних інтересів", - сказав лідер партії.

Вичерпавши тему прорахунків і помилок, Ю.Тимошенко перейшла до питання, яке на сьогоднішній день є більш насущним, а саме, до майбутніх місцевих виборів. У своєму виступі вона акцентувала увагу на тому, що "Батьківщина" не збирається бойкотувати вибори. На її думку, бойкот був би виявом слабкості і відмовою від боротьби. "Ніякого бойкотування не буде. До останнього боремося за кожний голос, за кожний протокол, за кожне село і селище", - сказала Ю.Тимошенко.

Водночас зазначила лідер партії, важливо донести до виборців інформацію про те, що голосування за нинішню владу є освяченням тієї політики, яку проводить нинішній Президент України.

З іншого боку, Ю.Тимошенко рішуче заявила, що у разі масштабних фальсифікацій очолювана нею політична сила результатів виборів не визнає. "Якщо нічого не змінитися у системі проведення виборів, якщо система обману залишиться на тому рівні, який є сьогодні, якщо нам не дадуть навіть надії на складання чесних протоколів, то ми як політична команда, як опозиція не визнаємо цих виборів", - зазначила вона.

Визначила Ю.Тимошенко і пріоритети на майбутнє. Так, вона запропонувала своїй команді працювати на те, щоб за результатами наступних парламентських виборів, зібрати у Верховній Раді понад 300 голосів і достроково відправити Президента Віктора Януковича у відставку. "Саме вибори у парламент будуть підставою і надією на те, що ця команда, яка випадково виявилася у владі, буде усунена", - сказала Ю.Тимошенко.

За словами Ю.Тимошенко, "нам треба зібрати понад 300 голосів, для того щоб достроково припинити повноваження Президента, який ні в що не ставить Україну, її народ, її душу, її свободу".

Не обійшла Ю.Тимошенко і тему Конституції. Зокрема вона запропонувала почати розроблення проекту нового Основного Закону. "Тому що та Конституція, яка діє сьогодні, або та, яка діяла до рішення КСУ - можливо, вони і прекрасні, але вони не дають відповіді на ключові питання", - пояснила лідер партії.

Пояснюючи свою позицію, Ю.Тимошенко вказала на те, що ні Конституція у редакції 1996 року, ні Конституція в редакції 2004 року не дають відповідей на питання, як саме захищаються права і свободи людей, і яким чином забезпечується відповідальність чиновників і вищих посадових осіб у країні.

Для розроблення і обговорення нового проекту Конституції, повідомила Ю.Тимошенко, "Батьківщина" організувала Інтернет-ресурс "Проект Україна третього тисячоліття", на якому кожний охочий Інтернет-користувач зможе залишити свої пропозиції, або проголосувати за якийсь законопроект або пропозицію до нього.

Отже, з огляду на заяви Ю.Тимошенко, можна зробити висновок про прагнення "Батьківщини" не тільки вийти з кризи, в якій опинилася ця політична сила після президентських виборів, але й надолужити прогаяне у своїй опозиційній діяльності, і в перспективі гідно конкурувати з партією влади.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Партія "Батьківщина": довідка та добірка новин >>>
Діяльність української опозиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини