RU

З коаліції - у більшість

05.10.2010, 14:10
З коаліції - у більшість - Фото
d9e632fe17012d2601ea278e19326e4d.jpg

Угода про формування більшості "Стабільність і реформи", за словами Володимира Литвина, свідчить про те, що стабільність, передбачуваність і загальна відповідальність гілок влади збережуться і надалі

У понеділок у Верховній Раді України замість коаліції, існування якої не регламентоване Конституцією 1996 року, було сформовано парламентська більшість у форматі "трьох". Угода про формування більшості "Стабільність і реформи" підписали лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, лідер фракції комуністів Петро Симоненко і лідер фракції Блоку Литвина Ігор Шаров.

Ця угода, за словами голови Верховної Ради Володимира Литвна, свідчить про те, що стабільність, передбачуваність і загальна відповідальність гілок влади, які надто необхідні країні, збережуться і надалі.

Керівник парламенту наголосив, що у зв'язку з недавнім рішенням Конституційного Суду склалися "нові конституційні реалії", які не передбачають формування коаліції у Верховній Раді.

В.Литвин повідомив, що в угоді "чітко зафіксовано, що ці фракції будуть дотримуватися загальної відповідальності за прийняття необхідних для країни рішень, за їхньою реалізацію". Угода також передбачає, що фракції, які сформували парламентську більшість, будуть проводити консультації спільно з главою держави і урядом у питаннях кадрової політики і кадрової роботи.

Крім того, у документі зафіксовані домовленості фракцій про оперативне напрацювання проекту змін до Конституції щодо термінів функціонування Верховної Ради і місцевих органів влади.

"Парламент, вибраний у вересні 2007 року, працює п'ять років, оскільки закон не має зворотної сили, і наступні вибори у Верховну Раду відбудуться у жовтні 2012 року", - сказав спікер.

"Це потрібно, щоб зняти всякого роду розмови, інсинуації і чутки, що Верховна Рада продовжить собі повноваження до 2015 року", - заявив В.Литвин.

Отже, за словами спікера, органи місцевої влади, депутати всіх рівнів будуть обиратися на п'ять років, але вже з наступної каденції, а місцеві глави і депутати місцевих рад, яких оберуть 31 жовтня цього року, будуть працювати чотири роки, "оскільки закон не може мати зворотної сили".

Слід зазначити, що підписання угоди про формування більшості може продовжитися сьогодні. Депутат від Партії регіонів Володимир Олійник заявив, що позафракційні депутати також підпишуть угоду про створення у Верховній Раді більшості "Стабільність і реформи".

"Позафракційні повинні завтра (5 жовтня, - ред.) приєднатися. Це відкрита дискусія", - зазначив депутат.

"І питання не стоїть про те, що це вже все - закритий список", - наголосив В.Олійник. "Будь ласка, приєднуйтеся", - сказав регіонал.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Політреформа-2004: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини