RU

Яценюк збирається з силами

18.01.2011, 12:10
Яценюк збирається з силами - Фото
185eb01ee4e58ad5906f1fd77602628b.jpg

Об'єднавши під брендом "Фронт змін" "Цивільну позицію", УРП "Собор", ЕПУ і УНП, Арсеній Яценюк може переплюнути Юлію Тимошенко і справді стати лідером об'єднаної української опозиції, склавши гідну конкуренцію правлячій Партії регіонів

Лідери партій "Фронт змін", "Цивільна позиція", Європейська партія України і Українська республіканська партія "Собор" збираються об'єднатися в одну політичну силу. За словами обізнаних джерел, йдеться не про створення передвиборчого блоку, а про конструювання на базі чотирьох партій однієї і дуже сильної.

Сам факт об'єднання вже підтвердив лідер УРП "Собор" Анатолій Матвієнко. І, за його словами, питання кількості партій, які можуть стати його суб'єктами, "на сьогодні відкрите". У "Фронті змін" також підтвердили цю інформацію. "Я підтверджую інформацію про те, що перемовний процес йде, але говорити про конкретних учасників майбутньої політичної сили і про якісь інші деталі на сьогодні ще зарано", - заявила прес-секретар глави "Фронту змін" Іванна Коберник.

У свою чергу лідер УНП Юрій Костенко заявив, що його партія відповідно до політичного рішення з'їзду про об'єднання правих партій, почала перемовини з найбільш близькими з ідеологічних позицій політсилами.

Більш стримано висловився глава Європейської партії Микола Катеринчук. За його словами, опозиція ще не об'єднується, а всього лише активно консультується з приводу об'єднання. До того ж, за його словами, перемовини ведуться з усіма, хто не є партнером Партії регіонів. Навіть із БЮТ. Ось тут-то і виникає деяка нестиковка: за словами А.Матвієнко, політсилу Юлії Тимошенко до обговорення об'єднання ніхто не запрошував, і запрошувати не планує.

З іншого боку, в БЮТ не сильно то і рвуться з кимось об'єднуватися, хоч сама ідея їм подобається. Так, лідер фракції БЮТ у Верховній Раді України Іван Кириленко наголосив, що приєднуватися до перемовин БЮТ не збирається, але партія виступає за координацію дій. "Немає ніяких перешкод, щоб коректувати наші дії заради загальних європейських цінностей, заради національної ідеї, збереження ідентичності, культури, історії, мови", - зазначив лідер фракції БЮТ.

Водночас, за словами нардепа, для таких об'єднань потрібна "сильна ідея і сильний харизматичний лідер".

Роль останнього, судячи з усього, підготована лідеру "Фронту змін" Арсенію Яценюку. Для нього ідея подібного об'єднання не нова. Ще навесні він заявляв, що опозиції треба якось змінювати формат, а її координація повинна відбуватися навколо мети, але "не навколо мети повернення одного політика у владу". А з урахуванням бажання Арсенія Петровича до 2012 року скласти реальну конкуренцію Партії регіонів і сформувати коаліцію на базі своєї партії, бажання об'єднати навколо себе якомога більше політсил виглядає більш ніж логічним і дуже вигідним. До того ж для всіх. Партії поменше отримують шанс на те, щоб зберегти своє місце під сонцем у великій політиці, а "Фронт змін" розширює свої можливості, завдяки притоку свіжої крові.

Власне, політологи вже зараз прочать новому об'єднанню досить високий рівень популярності. Можливо, навіть вище, ніж у партії Ю.Тимошенко. Але за умови об'єднання під брендом "Фронту змін".

Глава правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що таке об'єднання може стати реальною альтернативою партіям. "Рейтинг політичної сили А.Яценюка продовжує зростати. Зараз, за різними оцінками, йдеться про 7-8%. За сприятливих обставин, якщо лідери можливого об'єднання не посваряться, вони можуть мати на майбутніх парламентських виборах близько 10%, а в перспективі можуть і зовсім обігнати "Батьківщину", - впевнений він.

До того ж, за словами В.Фесенка, "крім згаданих партій у цій групі перемовників залучені й інші політичні сили". "Я не можу їх називати, але допускаю, що список буде розширятися", - загадково заявив він.

Вже зараз відомо, що з новим об'єднанням готовий співпрацювати лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок. Він поки що дуже обережно коментує формат цієї співпраці, але проти Віктора Януковича готовий товаришувати і співпрацювати з ким завгодно.

У будь-якому випадку, якщо створення нової політсили не обмежитися етапом активних обговорень, А.Яценюк зможе зробити те, на що, у свій час, не вистачило сил у Ю.Тимошенко – об'єднати опозицію. Хоч би частково. Успішність цієї ініціативи залежатиме виключно від того, чи вдасться лідеру "Фронту змін" забезпечити мир і злагоду всередині партії. Все-таки, у політсил, які планується злити воєдино, є достатня кількість розбіжностей різного характеру. І якщо не вдасться і подолати, то анонсоване об'єднання ризикує розвалитися раніше, ніж зможе досягнути чого-небудь ділового. Загалом, як сказав М.Катеринчук, ідеологічне протистояння нині не своєчасне, зараз країну захищати треба.

Діяльність української опозиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини