RU

Яценюк нарощує політичні мускули

09.09.2011, 10:28
Яценюк нарощує політичні мускули - Фото
e53e3b5cbb8c8f60ebe4a00b9586841b.jpg

Будучи міцним середнячком на політичній карті України, Фронт змін все частіше примушує говорити про себе, як про ту політсилу, яка в майбутньому політичному пасьянсі зможе грати не останню скрипку

Партія Фронт змін Арсенія Яценюка, будучи міцним середнячком на політичній карті України, все частіше примушує говорити про себе, як про ту політсилу, яка в майбутньому політичному пасьянсі зможе грати не останню скрипку.

Підстави для цього є. Досить сказати, що згідно із соціологічним дослідженням компанії TNS, проведеним у серпні, Фронт змін зможе набрати 9,1% голосів виборців і пройти до парламенту.

Крім того, вчора стало відомо, що лідер фракції НУНС Микола Мартиненко вступив у партію Яценюка. Разом з ним перейшли "лінію фронту" народні депутати Руслан Князевич, Роман Ткач, а також Роман Зварич. "Сьогодні Фронт змін на політичній передовій. Це опозиційна сила, яка не просто жорстко критикує владу, а пропонує Україні реальну альтернативу розвитку. Вона відстоює демократичний розвиток нашої держави, хоче - і здатна - переламати негативні тенденції, поліпшити життя людей", - указав Мартиненко.

У свою чергу, лідер партії наголосив, що політсила в особі Мартиненка отримала серйозного, досвідченого політика. "Микола Володимирович - один з небагатьох справжніх професіоналів в нинішньому складі Верховної Ради. Нас об'єднують загальні цінності і погляди на майбутнє України, шляху її розвитку", - зазначив він.

Про те, що партія має перспективи, свідчить і інформація, що недавно з'явилася в ЗМІ, про зацікавленість у Фронті змін великого бізнесу. Зокрема, мова йде про те, що нібито Рінат Ахметов робить активні спроби взяти під контроль вказану партію.

Незважаючи на те, що Яценюк рішуче спростував цю інформацію, опитування на проекті "ЛІГА.Рейтинги" показало, що громадяни допускають можливість такого роду переговорів - 70% з тих, хто проголосував, вірять інформації про те, що Ахметов бере Фронт змін "під своє крило".

З іншого боку, радник президента Ганна Герман недавно обмовилася про те, що Яценюк буває на Банковій. "Я з величезним задоволенням і сама багато говорю і з Арсенієм Петровичем Яценюком, і з Олегом Тягнибоком - це люди, які йдуть на діалог, які хочуть розмовляти", - наголосила при цьому радник президента.

Яценюк не став відмовчуватися, і тут же через свого прес-секретаря звинуватив радника глави держави у брехні. "Твердження про відвідування Банкової - це брехня. Ганна Миколаївна озвучила її, поговоривши з Арсенієм Петровичем в рекламній паузі телемарафону на 5 каналі. Вона завжди прагне поговорити з ним, зустрічаючись на ток-шоу. Чи можна це називати довгими розмовами, вирішувати вам", - сказала прес-секретар.

Водночас, незважаючи на рішучий настрій Яценюка боротися за парламентські мандати в рядах опозиції, зокрема, мова йде про готовність лідера партії ще до виборів підписати з опозиційними силами в рамках Комітету опору диктатурі угоду про створення демократичної парламентської більшості в наступному парламенті, Фронт змін до сьогоднішнього дня не викликав нарікань у влади. Це може свідчити про те, що партія в майбутньому може розглядатися як лояльна до влади опозиція.

Тим часом у Фронті змін заявили про політичне переслідування, проінформувавши про арешт голову Донецької обласної організації партії Олександра Ярошенка. "Влада не в змозі впоратися з економічними проблемами, поліпшити життя людей реально, а не на словах. Вона вдається до політичного переслідування тих, хто не на словах, а на ділі допомагає людям", - вказали в політсилі.

Однак в київській міліції, а також Службі безпеки України відхрестилися від затримання Ярошенка. Чим було викликане затримання, і хто затримав партійця, наразі невідомо.

Потрібно також зазначити, що, за даними ЗМІ, Ярошенко крім партійної, займався і бізнесовою діяльністю - від медичної сфери до експорту металу. Тому можна припустити, що партійна діяльність не єдина причина його затримання. Таким чином, поки рано говорити про політичне переслідування партії в зв'язку з даним інцидентом.

Арсеній Яценюк: біографія, новини>>>
Фронт змін: довідка, новини>>>
Діяльність української опозиції: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини