RU

Янукович в Мюнхені активно працював на імідж

06.02.2012, 09:03
Янукович в Мюнхені активно працював на імідж - Фото
3e81b36fd3667aa2a9e6478409ac1243.jpg

Беручи участь у Мюнхенській конференції з питань політики безпеки, Віктор Янукович намагався поліпшити власний образ в очах Заходу

Ці вихідні виявилися досить насиченими для президента України Віктора Януковича. По-перше, глава держави взяв участь в 48-й Мюнхенській конференції з питань політики безпеки. Виступи його в рамках заходу вийшли з легким рекламним відтінком. Так, президент в черговий раз задекларував свою готовність до активного діалогу з ЄС. "Ми не змінювали і не міняємо свою позицію. Що стосується Євросоюзу, безумовно, ми хотіли б цей діалог і співробітництво продовжувати більш активно, ніж це відбувається останнім часом", - сказав він.

Він також ще раз нагадав Євросоюзу, що питання створення тристороннього газотранспортного консорціуму залишається надзвичайно актуальним. "Наша позиція не змінилася. Ми вважаємо, що прозорість роботи цієї системи, її ефективність, технічна надійність залежить від цього альянсу Україну, Росії і Європи", - сказав він.

Крім цього Янукович не упустив можливості похвалитися, що в Україні "без великої реклами" вже побудована найбільша в Європі сонячна електростанція потужністю 100 МВт ". Словом, він намагався розхвалити Україну в цілому, і себе - зокрема, як міг.

По друге, президент зустрівся з екс-держсекретарем США Генрі Кіссінджером.

І, якщо вірити повідомленням прес-служби глави держави, зустріч вдалася. Сторони обговорили актуальні виклики, що стоять сьогодні перед Україною і світом. "Я бачу Україну тільки сильною і незалежною - від цього залежить мир в Європі", - сказав екс-держсекретар США під час розмови з Януковичем.

По-третє, президент провів зустріч з держсекретарем США Хілларі Клінтон. Однією з головних тем цієї зустрічі стала ситуація навколо ув'язнення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. "Ми ніяк не зацікавлені в тому, щоб тут були проблеми", - підкреслив Янукович.

Втім, особливість цієї зустрічі полягає навіть не в тому, про що говорили співрозмовники, а в тому, що вона взагалі відбулася. Раніше Держдепартамент США висловив стурбованість становищем справи навколо Юлії Тимошенко, станом її здоров'я і перекладом з київського слідчого ізолятора в колонію міста Харкова. Більше того, напередодні візиту перед американськими сенаторами виступила дочка екс-прем'єра Євгенія Тимошенко, якій була озвучена досить гостра критика режиму Януковича.

Нинішня ж зустріч Клінтон і Януковича в Мюнхені не анонсувалася раніше і на даний момент її тривалість невідома. Однак сама по собі вона свідчить про те, що Тимошенко в США, звичайно співчувають, але з офіційним Києвом відносин заради неї переривати не хочуть і розраховують на досить миролюбну побудова діалогу. Та й слова президента про те, що він згоден допустити до обстеження та лікування Тимошенко іноземних лікарів свідчать про те, що він готовий йти на будь-які компроміси. Правда, глава держави тут же додав, що значення питання Тимошенко не потрібно занадто переоцінювати. Він, на думку президента, має вирішуватися виключно в умовах вже реформованого законодавства - тобто з дотриманням усіх європейських стандартів. "Ця проблема лежить в площині виконання чинного законодавства ... я думаю, як і всі - його треба реформувати. Але поки існують ці закони, їх потрібно виконувати", - сказав Янукович.

З іншого боку, навіть якщо спілкування Клінтон з Януковичем було своєрідним проявом лояльності з боку Вашингтона, це абсолютно не означає, що в США не знають, що відбувається в Україні. За словами конгресмена США Марсі Каптур, виборче застосування правосуддя влади України щодо своїх політичних конкурентів позначиться на українсько-американських відносинах.

Вона також висловила стурбованість у зв'язку з ув'язненням Тимошенко і погіршенням стану її здоров'я. "Стан здоров'я колишнього прем'єр-міністра став серйозною проблемою. Деякі західні посли були позбавлені доступу до неї, відмовляють у доступі і особистим лікарям. Екс-прем'єру повинен бути гарантований доступ до адекватної медичної допомоги", - підкреслила американський політик.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини