RU

Янукович і священики: панська сповідь, - погляд

22.03.2012, 13:54
Янукович і священики: панська сповідь, - погляд - Фото
Президент розповів керівникам церков про покращення життя в Україні і вирішив зібрати всіх знову влітку - у Криму (фото - president.gov.ua)

Зустріч президента з керівниками українських церков виявилася такою собі екскурсією в середньовіччя. Колонка журналіста ЛІГАБізнесІнформ

Президент зірвав візит голів церков та релігійних організацій України до Брюсселю. Замість зустрічі з керівниками Євросоюзу вони вислухали сповідь Віктора Януковича майже про все на світі. Про розвиток економіки, соціальні ініціативи, підготовку до ЄВРО-2012, зовнішню політику, весняно-польові роботи та південнокорейські потяги.

Розпочав президент з того, що настала весна, зустрічається він з представниками церков напередодні Великодня, а мусульмани святкують «равнодєнствіє». Понад півгодини розповідав про економічні здобутки і перспективи зростання ВВП. Зокрема зазначив, що Україна закуповує швидкісні потяги в Південній Кореї, і невдовзі якість життя українців докорінно зміниться. «Вже не буде великої різниці літати літаком чи потягом швидкісним», - зазначив голова держави.

Заради такої цінної інформації, напевно, варто було пожертвувати зустріччю в Брюсселі. Взагалі складалося враження, що президент впевнений, що спілкується з людьми, які останні два роки не читали газет, не дивилися телевізор, а про Інтернет взагалі не чули. Він прагнув, як вмів, розповісти про все, що сталося за час його президентства, іноді заглиблюючись в «історію хвороби».

Голів церков гарант запевнив, що про запланований візит до Європи не знав, тому і запросив до себе. Як мінімум дивним виглядає в такому разі рівень підготовки президентських заходів. Зрештою гості залишилися задоволені тим, що господар приділив їм три години свого дорогоцінного часу. Висловитися могли практично всі, хто хотів. Окрім високого, говорили і про буденне. Зокрема про землю і приміщення для церков. Президент тоном справжнього пана запевнив, що землі вистачить на всіх.

Минула аналогічна зустріч відбулася приблизно рік тому. Але цього разу Янукович запропонував очільникам церков побачитись ще раз. Не дивно - наближаються парламентські вибори.

«У нас кінець серпня - Успєніе, так? І - між Успіням і Покровами - це нормальний був би час, восени, до середини жовтня. Єдина є перешкода - це вибори. Вас це не засмучує?» - запропонував він. «Нас традиційно перед виборами запрошують», - відізвався один з учасників зустрічі. Зійшлися на тому, що голови церков порадяться між собою стосовно зручної дати.

Але тут у Януковича виникла нова ідея - таки провести зустріч в серпні, причому за межами президентської Адміністрації. «Якщо в середині серпня, непогано було б в Криму зібратись. В середині серпня, десь в п'ятнадцятих числах. Нормальна пропозиція?.. Я чому кажу Крим, тому що більшість людей в цей час, десь до двадцятих чисел серпня місяця відпочивають в Криму, ну і я особисто», - зазначив він.

Під завісу Янукович раптом згадав про присутнього в залі міністра культури Михайла Куліняка. «Михайло?!. Міністр мовчить, а? Заграєш нам? Заспіваєш на виїзді? Тут не зовсім зручно», - пожартував гарант. Така проходка по міністру після того, як президент завернув з Брюсселя поважних панотців, аби розповісти їм про свої досягнення і ініціативи, нікого особливо не здивувала.

Сповідь вдалася. Президент виглядав не лідером європейської країни, а середньовічним самовдоволеним азійським правителем, який не слідкує за своєю мовою, не дуже коректно поводиться зі священиками і зневажливо ставиться до світської челяді.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини