RU

Янукович завантажив депутатів роботою

07.09.2011, 13:01
Янукович завантажив депутатів роботою - Фото
d6f6b0fc3a11ae74480c0a727dcb1982.jpg

Щоб вирішити поставлені президентом завдання, депутатам доведеться попрацювати, засукавши рукава. Проте існують побоювання, що не все з наміченого вдасться виконати. Народні депутати допускають, що сесія буде емоційна і конфліктна

Незважаючи на деякий дисонанс, який спробувала внести опозиція, протестуючи проти політичних репресій, чергова сесія Верховної Ради відкрилася відповідно до наміченого плану. Як і передбачалося, на урочистому засіданні парламенту з нагоди 20-річчя Незалежності України виступив президент країни Віктор Янукович, який позначив коло питань, що вимагають розгляду парламентарями.

Так, глава держави торкнувся питань земельної реформи. При цьому він нагадав, що перші кроки в цьому напрямі вже зроблені, зокрема, ухвалений закон про державний земельний кадастр. З його слів, на черзі прийняття й інших законопроектів, передусім, проекту закону про ринок земель. "Вважаю, що з його прийняттям реформа буде запущена на повну силу", - сказав він.

Крім того, Янукович звернув увагу на необхідність прийняття законопроектів, що стосуються посилення контролю за використанням земельних ресурсів і укладення договорів застави та іпотеки земельних ділянок. Також, указав він, важливим для аграрної сфери є внесений в парламент проект закону щодо продовольчої безпеки України.

З іншого боку, президент попросив народних обранців зосередитися на вдосконаленні державної регуляторної політики. Конкретизуючи своє прохання, глава держави звернув увагу на те, що зараз актуальними завданнями є завершення реформування дозвільної системи, вдосконалення законодавства з питань банкрутства і протидія протиправному поглинанню і захопленню підприємств, посилення відповідальності за порушення в сфері державної реєстрації. "Надзвичайно важливим вважаю, зокрема, розгляд і прийняття в новій редакції закону щодо поновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом, і про скасування реєстрації декларації виробника про відповідність, щодо протидії рейдерству", - наголосив Янукович.

Не оминув увагою президент і питання, що стосуються сфери адмінпослуг. При цьому глава держави пообіцяв найближчим часом внести у Верховну Раду, як невідкладний, відповідний законопроект.

Не менш важливим Янукович вважає завершення приватизаційного процесу в Україні. Як зазначив президент, законодавча база приватизації вже давно не відповідає потребам сьогодення. "Ситуацію треба виправляти. Після внесення урядом має бути ухвалений закон про державну програму приватизації. У державній власності має залишитися обмежений перелік підприємств, які забезпечують виконання державою основних функцій і гарантують національну економічну безпеку. Інші об'єкти будуть готуватися на продаж", - сказав глава держави.

Серед інших питань, на яких акцентував увагу Янукович, є просування судової реформи, прийняття закону щодо виборів народних депутатів, врегулювання взаємовідносин кредиторів і позичальників.

Не обійшов увагою президент і питання євроінтеграції. З його слів, "цілі держави у сфері європейської інтеграції необхідно врахувати при визначенні пріоритетних напрямів законодавчої діяльності". "Без належної підтримки з боку парламенту досягти успіху в євроінтеграційному процесі неможливо", - сказав Янукович, додавши при цьому, що основним завданням на найближчий час є продовження адаптації українського законодавства до норм ЄС.

Природно, щоб вирішити поставлені президентом завдання, народним депутатам доведеться попрацювати в сесійній залі, засукавши рукава. Однак існують і побоювання, що не все з наміченого вдасться виконати. Наприклад, народний депутат від НУНС Андрій Парубій прогнозує, що ця сесія буде дуже емоційною та конфліктною. А конфлікти, як відомо, навряд чи сприятимуть конструктивному прийняттю законів.

Віктор Янукович: біографія, новини>>
Верховна Рада VI скликання: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини