RU

Янукович заглянув у найближче майбутнє

14.12.2010, 14:10
Янукович заглянув у найближче майбутнє - Фото
e1b5346ca9c38258977a90eb2a2737a6.jpg

Влада вже зараз намагається сформувати своє бачення найближчих перспектив. Президент України В.Янукович під час Ради регіонів спробував сформулювати деякі завдання, які можуть стати такими, що визначають наступного року

До кінця нинішнього і початку наступного, 2011 року залишилося не так багато часу. І, природно, влада вже зараз намагається сформувати своє бачення найближчих перспектив. Вчора Президент України Віктор Янукович під час Ради регіонів спробував сформулювати деякі завдання, які можуть стати визначальними наступного року.

Так, за словами глави держави, Кабінет Міністрів і Комітет з економічних реформ вже готують Національний план дій з реформ на 2011 рік. Цей план, зазначив В.Янукович, повинен забезпечувати подальше стимулювання розвитку підприємництва і поліпшення ділового клімату в Україні. "Я маю на увазі лібералізацію умов ведення бізнесу, максимальне зниження обтяжуючих процедур, впровадження чіткої відповідальності державних регуляторних і силових структур", - пояснив він.

Також, зазначив В.Янукович, має бути сформована якісно нова регуляторна система, що базується на принципах взаємної відповідальності влади і бізнесу. Крім того, найближчим часом, швидше вже після Нового року, система спрощеного оподаткування підприємців має стати "предметом окремої розмови" влади.

Крім того, В.Янукович наголошував на необхідності глибокого реформування природних і інфраструктурних монополій, зокрема в енергетиці, вугільній галузі, нафтогазовому секторі, транспорті.

Крім того, за словами глави держави, у Плані має бути передбачено реформування агропромислового комплексу. Окремо глава держави відзначив реформу в ЖКГ.

З іншого боку, Президент заявив, що пріоритетом держполітики у 2011 році мають стати соціальні реформи. "Багато років поспіль різні уряди боялися підступатися до реформ у соціальній сфері. У результаті ми отримали загрозливу ситуацію з дефіцитом Пенсійного фонду. На цю тему ми багато говорили і ми добре розуміємо: якщо не зробимо рішучих кроків у цьому напрямі, ситуація буде тільки гіршати. Ми цього не повинні допустити", - сказав В.Янукович.

Глава держави пояснив, чому часто звичайні громадяни сприймають соціальну політику як несправедливу. "Тому що люди, які справді потребують підтримки держави, отримують меншу допомогу, ніж різні категорії "випадкових" пільговиків - підійде це слово чи ні? Або навпаки, не випадкових, а фактично тих, хто зміг би себе забезпечити і без турботи держави", - сказав він.

Торкнувся В.Янукович і реформування медичного обслуговування. "Вже наступного року люди будуть чекати від нас не чергових планів, а практичних дій, тому саме пакет соціальних реформ стане тестом на ефективність влади і на компетентність кожного міністра і чиновника", - наголосив глава держави.

Наскільки озвучені Президентом України плани будуть здійснені, громадяни зможу відчути вже у недалекому 2011 році - чекати залишилося недовго.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини