RU

Янукович в ефірі: про нелегку ношу і національні інтереси

20.10.2011, 15:05
Янукович в ефірі: про нелегку ношу і національні інтереси - Фото
bbb22ed5de1022d24c8fd47d70eb06f1.jpg

Перший національний показав чергову зустріч публіциста Коротича з президентом України. Зі слів гаранта, його щонайперша задача - думати про народ. Він вірить, що репутація країни поліпшується. І вважає, що про вступ в Митний союз ще можна подумати, хоча ЄС

У середу ввечері Перший національний показав телеглядачам чергову, другу, зустріч відомого публіциста і письменника, екс-головреда журналу "Огонек" Віталія Коротича з президентом Віктором Януковичем (першу дали в ефір 24 серпня). На цей раз в рамках проекту "Вечори з Віталієм Коротичем" глава держави поділився думками про нелегку ношу, що випала на його долю, засмучено констатував, що Україну все ще не можна назвати надійним партнером, але зазначив, що репутація країни все ж поліпшується.

Зі слів Януковича, його щонайперша задача - постійно думати про український народ. "Мене вибрали люди для того, щоб я про них цілодобово думав. Як поліпшити життя, як підняти рівень економіки", - сказав Янукович.

"Як кажуть, це така ноша нелегка, але я добре розумію, що коли мова йде про інтереси держави - тут вибору немає... Мені така доля випала, що я повинен зробити все, щоб наші партнери повірили в Україну. Це з точки зору зовнішніх відносин і з Росією, і з Європейським Союзом", - сказав президент.

Говорячи про зовнішні відносини, президент констатував, що Україну поки не можна назвати надійним партнером. "Якщо дві зими поспіль Україна лякала Європу і примушувала мерзнути, ну як я можу сказати, що ми надійні? Безумовно, були проблеми, і йшла боротьба", - сказав він.

Але президент, схоже, сповнений оптимізму: говорить, що поступово репутація країни поліпшується. "Ми повертаємо повагу. Ми повертаємо довіру. Ми цього прагнемо. Ми хочемо бути надійними і послідовними. Але при цьому ми вимагаємо, щоб така ж увага була і до нас. Ми також вимагаємо, щоб до нас були шанобливими і відносилися з розумінням того, що ми незалежна країна, суверенна, що ми маємо власні національні інтереси", - заявив він.

Завидний оптимізм, якщо врахувати реакцію світової спільноти на вирок колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко. Говорячи про справу екс-прем'єра, Янукович зауважив, що вона "дуже складна, вона непроста". "Дуже важливо, щоб цей процес був прозорий, і щоб в цьому процесі поменше було втручань", - сказав глава держави.

В міркуваннях про місце країни на карті світу Янукович наголосив, наскільки важливо для України побачити в угоді про асоціацію з Євросоюзом перспективу членства в ньому. "Ми ставимо питання, щоб в цій угоді була відображена перспектива України вступу в Європейський Союз. Якщо цієї перспективи не буде, вона буде пустою", - відрізав президент.

На питання про відносини зі східними партнерами, президент заявив, що в України ще є час подумати про можливий вступ в Митний союз, але на даному етапі для країни головне - все-таки переговори з Євросоюзом. "У нас є час, нас ніхто не підганяє... Рішення сьогодні є одне, на сьогоднішній день - ми знаходимося в інтеграційному процесі з ЄС ", - сказав він.

Зі слів Януковича, ніякої конфліктності з російською стороною з цього питання немає. "Ми в діалозі, абсолютно нормально ми розмовляємо", - наголосив він. Президент нагадав, що Україна повинна подивитися на реальну роботу Митного союзу після вступу Росії і Казахстану у Світову організацію торгівлі. "Якщо це буде відповідати нашим національним інтересам, ми побачимо", - зазначив Янукович.

Не обійшов Янукович увагою і внутрішні справи країни. Наприклад, зауважив, що для досягнення успіхів в боротьбі з корупцією необхідний час. "Для цього необхідний час. Це не робиться дуже швидко. Якщо звикли красти і це робили десятиріччями, знаєте, за рік-півтора зняти це питання практично неможливо", - наголосив він.

Також президент торкнувся внутрішньоукраїнських фінансових питань - спробував виправдати нововведення НБУ щодо обміну валют. На думку Януковича, це було просто необхідно для захисту національних інтересів. "Коли Нацбанк відчув, що почали вивозити валюту з країни і у великих обсягах використовувати різні схеми, конвертаційні центри... були цілі бригади, які міняли цілодобово гривні на валюту, валюту пакували і вивозили, - треба було щось робити", - резюмував глава держави.

Говорячи про соціальні проблеми, Янукович заявив, що збирається ввести мораторій на закриття україномовних шкіл на сході країни і російськомовних на заході. "Можливо, навіть сьогодні-завтра я накладу мораторій на закриття на заході російськомовних шкіл, а на сході - україномовних. Це обов'язково", - сказав президент.

На сайті Першого національного "Вечори з Віталієм Коротичем" анонсовані як цикл розмов з президентом Януковичем, "відвертих і щирих роздумів про Україну". Співробітники піар-служби каналу повідомили ЛІГАБізнесІнформ, що жовтневою зустріччю проект не закінчується. З бесідами Коротича і Януковича передбачається виходити в ефір і надалі - по можливості, раз в місяць. Так що, продовження "відвертих і щирих" буде.

Віктор Янукович: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини