RU

Янукович "перезавантажує" відносини з Японією

19.01.2011, 11:00
Янукович
0c2ce3ead0bfad70d15efefb9e522983.jpg

Триває офіційний візит Президента України в Японію. Увагу до цього візиту привертає гучна історія з кіотськими грошима, тому для Віктора Януковича особливо важливо довести, що Україна залишається надійним партнером

Сьогодні триває перебування Президента України Віктора Януковича з офіційним візитом в Японії. Увагу до цього візиту, передусім, привертає гучна історія з кіотськими грошима, яка виставляє Україну в не зовсім вигідному світлі. А оскільки візит має фінансово-інвестиційне "забарвлення", для В. Януковича особливо важливо довести, що Україна залишається надійним партнером. Український лідер вже провів ряд зустрічей з вищим керівництвом Японії, а також взяв участь в українсько-японському інвестиційному форумі.

Так, під час зустрічі з представниками українських і японських ділових кіл В.Янукович запевнив, що до кінця 2011 року українська сторона реалізовує більшість проектів з енергозбереження за кошти, отримані від уряду Японії за продаж квот на викиди парникових газів в межах Кіотського протоколу. До того ж він наголосив, що деякі з цих проектів на сьогодні вже успішно реалізовуються в Україні. "Ми добре розуміємо, що їхня успішна реалізація - це пріоритетний напрям економічного співробітництва з Японією. Це буде піднімати рівень довіри, я сказав би, поновлення довіри до України як надійного інвестиційного партнера", - заявив В.Янукович і запевнив японських партнерів, що Україна готова додатково інформувати про всі конкретні заходи реалізації проектів енергозбереження.

Судячи з усього, Японія за (не відразу спрямовані на екологію) кіотські кошти не ображена. Принаймні, грошей Україні дали. Так, у рамках традиційного підписання двосторонніх документів, зокрема, було підписано Кредитну Угоду між "Укрексімбанком" і Японським банком міжнародної співпраці (ЯБМС) про відкриття другої кредитної лінії. ЯБМС виділить "Укрексімбанку" кредит у сумі 8 млрд. японських ієн (близько 770 млн. грн.) з метою сприяння експорту товарів і послуг з Японії і підтримки економічного розвитку України.

Також В.Янукович і Прем'єр-міністр Японії Наото Кан підписали Спільну заяву про українсько-японське глобальне партнерство. "Ми зацікавлені у діалозі на вищому політичному рівні між Україною і Японією. Сподіваюся, наша зустріч дасть новий поштовх і відкриє новий шлях глобальним відносинам наших країн", - сказав В.Янукович на початку перемовин.

Президент України наголосив, що українська сторона зацікавлена, щоб діалог з Японією був системним і регулярним. Під час зустрічі з Н.Каном йшлося також про поглиблення інвестиційної і торгово-економічної співпраці між країнами, введення дійового механізму, який би всіляко сприяв залученню інвестицій в Україну. В.Янукович також запевнив, що Україна збирається використати на практиці досвід Японії у функціонуванні податкової системи.

Під час зустрічі зі Спікером Палати представників Парламенту Японії Такахіро Йокоміті В.Янукович говорив про перспективи прямого авіасполучення між Україною і Японією. Так, згідно з домовленостями, влітку цього року планується здійснити 11 прямих чартерних рейсів Токіо-Київ-Токіо. На думку сторін, цей крок сприятиме введенню регулярного прямого авіасполучення.

Також обговорювалися перспективи спрощення візового режиму для громадян України. Україна зацікавлена в поступовій лібералізації візового режиму з Японією для наших громадян, сказав Президент, нагадавши, що наша країна 6 років назад ввела безвізовий режим для громадян Японії. В.Янукович висловив надію, що Парламент Японії сприятиме прийняттю зустрічних рішень.

Під час першого українсько-японського форуму "Інвестиційні можливості України" В.Янукович заявив, що в Україні настав ідеальний час для успішного інвестування.

Звертаючись до представників японського бізнесу, В.Янукович сказав: "Уявіть собі одну з найбільших європейських країн, яка з одного боку межує з Росією, з іншого - з Європейським Союзом, а ще з одного має широкий вихід до Чорного моря. Уявіть собі країну, яка будує сучасні космічні кораблі, літаки та іншу новітню продукцію машинобудування. Уявіть собі країну з практично необмеженим потенціалом сільського господарства, країну, яка входить у десятку світових лідерів за кількістю дипломованих програмістів, країну з освіченим, працелюбним народом, для якого нинішній історичний момент - це момент істини. Момент випробування і випробування на здатність бути успішним. Якщо все це скласти разом, то у результаті ви побачите ідеальний момент для успішного здійснення інвестування".

Президент України зазначив, що мистецтво інвестора полягає у тому, щоб у правильний час опинитися у правильному місці і прийняти правильне рішення. "Сьогодні Україна - це "три в одному": правильне місце, правильний час і правильне рішення", - зазначив В. Янукович, додавши, що закликає японських бізнесменів повірити не словам, а конкретним цифрам.

Подолавши економічний спад, Україна вийшла на етап стабільного розвитку, констатував В.Янукович. Президент України, зокрема, нагадав, що за підсумками 2010 року, зростання ВВП склало близько 5%, а промислове виробництва - близько 11%. "Наступного року, за деякими прогнозами, Україна матиме одні з найкращих показників зростання ВВП на континенті", - наголосив В.Янукович.

Глава держави відзначив високу зацікавленість України в присутності японського бізнесу у всіх галузях української економіки і освоєнні японським капіталом перспективного українського ринку. "Тому запрошую підприємства і компанії Японії серйозно переглянути свої стратегії розвитку бізнесу в українському напрямі, з урахуванням позитивних змін, які відбулися у нашій державі за останні місяці", - сказав В.Янукович.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини