RU

Янукович і Медведєв в Донецьку: газ, кордон, Тимошенко

19.10.2011, 09:55
Янукович і Медведєв в Донецьку: газ, кордон, Тимошенко - Фото
22806784cd614d1388995e92619497e9.jpg

За один день на Міжрегіональному економічному форумі було підписано близько 300 документів, але головне питання - про перегляд газових контрактів - поки залишається невирішеним. Янукович пообіцяв, що найближчим часом оголосять про конкретні домовленості

Донецьк на один день перетворився на центр ділового життя України та Росії. Вчора столиця Донбасу приймала Міжрегіональний економічний форум, де обговорювалися питання по митній, транспортній, науковій і промисловій співпраці. На форумі були присутні президент України Віктор Янукович і його російський колега Дмитро Медведєв, міністри та ділова еліта двох країн. За один день було підписано близько 300 документів, але головне питання для України про перегляд газових контрактів поки залишається невирішеним.

Перед початком форуму президенти більш ніж півгодини спілкувалися тет-а-тет. Про що говорили за закритими дверима, поки невідомо. Янукович пообіцяв, що найближчим часом буде оголошено про конкретні домовленості щодо перегляду газових контрактів. "Хочеться вірити, що найближчим часом ми розставимо всі крапки над "і", - наголосив він.

Медведєв у свою чергу заявив, що газові угоди з Україною можна переглядати, але на взаємовигідних умовах. "У нас є діюча договірна база з нашими українськими партнерами. Ідеальна, неідеальна, але вона є, і вона підлягає виконанню. Можна цю базу міняти? Можна. Звичайно, можна. Якщо сторони про це домовилися, якщо ми вважаємо, що це взаємовигідно", - наголосив глава РФ.

У контексті газових контрактів пригадали і про Юлію Тимошенко, але Медведєв, на відміну від Володимира Путіна, який "не зрозумів, за що їй дали 7 років", був максимально коректний і спробував обійти цю тему стороною. "Я хотів би, щоб правосуддя, яке здійснюється в українських судах, було повністю засновано на українських законах. Щоб у тих вироків, які постановляються судом, не було політичної або антиросійської побудови", - зазначив він.

Журналісти спробували з'ясувати у Януковича, чому ж він скасував свій візит до Брюсселя, але конкретних причин не прозвучало. "Ми завжди будемо зустрічатися як партнери з ЄС, з представниками Європейського Союзу, коли в цьому буде необхідність і на двосторонній основі. Цей випадок - це не виняток, який у нас є у взаємовідносинах", - так відповів глава української держави.

Одним з основних підписаних на форумі документів стала Угода щодо порядку перетину російсько-українського державного кордону мешканцями прикордонних регіонів України і Росії, яка передбачає спрощення цієї процедури. В Україні мова йде про жителів Криму, Донецької, Луганської, Сумської, Харківської, Чернігівської областей; в Росії - Бєлгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей, Краснодарського краю. Реалізація Угоди дозволить жителям прикордонних регіонів однієї країни перебувати на прикордонних територіях іншої без реєстрації і заповнення міграційної карти на період до 90 днів з моменту в'їзду.

Україно-російські відносини: всі новини>>>
Віктор Янукович: біографія, новини>>>
Дмитро Медведєв: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини