"Який вплив у Портнова? Медійний". Інтерв'ю Рябошапки - за хвилину

18.10.2019, 13:17
Руслан Рябошапка (фото - Андрый Гудзенко/LIGA.net)

Генпрокурор Руслан Рябошапка розповів про справи Гладковського, Дубневича, Пашинського

Читайте також російською: "Какое влияние у Портнова? Медийное". Интервью Рябошапки – за минуту

17 жовтня Національне антикорупційне бюро затримало колишнього першого заступника секретаря Ради нацбезпеки Олега Гладковського. Гладковський збирався виїхати з України, але його не випустила Держприкордонслужба. У корпорації Богдан заявили, що їх голова не планував покидати країну, а прямував на профільну виставку Busworld Europe 2019. Подробиці про цю та інші резонансні справи розповів в інтерв'ю 1+1 генпрокурор  Руслан РябошапкаLIGA.net вибрала найважливіше.

Гладковського підозрюють не в одній справі. "В основі підозри Гладковського: перше - це порушення антикорупційного законодавства, неправдиве декларування. І друге - це порушення законодавства під час тендерних закупівель, використання службового становища, щоб неправомірно впливати на результати закупівель, в результаті чого і було отримано неправомірну вигоду".

НАБУ по його справі допомогли журналісти. "У тому числі інформація, яка була розкрита журналістами, використовувалася під час досудового розслідування... Слідство вважає, що доказів зібрано повно й вони є обгрунтованими, щоб завтра (18 жовтня, - ред.) повідомити про підозру у вчиненні цих правопорушень".

Читайте також: Оточення Порошенка відмило 250 млн грн на оборонці - Bihus.info

Депутата Ярослава Дубневича теж чекає підозра. "Проект підозри лежить у мене на столі. Йдеться про два епізоди. Перше - це завідомо неправдиве декларування відомостей, тобто порушення антикорупційного законодавства. І інший момент - це порушення законодавства під час здійснення державних закупівель. Це система Укрзалізниці. Йдеться про використання службового становища, щоб через певні фірми-прокладки отримати неправомірну вигоду. Сума вигоди склала понад 90 млн грн".

Ніякої політики, каже Рябошапка. "Прокуратура і органи досудового розслідування зараз працюють в відношенні не тільки однієї політичної партії. Ми можемо бачити, що підозри пред'являються представникам абсолютно різних політичних сил. Ми не орієнтовані на політичні розправи".

Справу Пашинського "зняли з паузи". "Довгий час вона було на паузі, що не розслідувалася. Завдяки спільним зусиллям з Державним бюро розслідувань зараз існує можливість цю справу просувати далі в процесуальному сенсі. Йому було повідомлено про підозру й зараз його взяли під варту. Завтра (18 жовтня, - ред.) прокурори повинні довести існування ризиків, які є підставою для подальшого арешту колишнього нардепа".

Пашинського чекають нові підозри. "На цьому тижні було зареєстровано Генпрокуратурою як мінімум три кримінальні провадження, де може фігурувати цей екс-нардеп. І, крім цього, є достатньо матеріалів у інших органів досудового розслідування, зокрема, НАБУ".

У екс-заступник голови АП Андрія Портнова впливу немає. "Який вплив має? Швидше за все, просто медійний, створюючи досить негативну конотацію й негативний імідж органів досудового розслідування. І що, в принципі, може означати, що реального впливу на процесуальні дії або рішення, які можуть бути здійснені прокурорами або слідчими, у Андрія Портнова немає".

Зустрітися з Портновим можуть прокурори. "Що стосується можливої ​​зустрічі. Якщо у Андрія Портнова є достатньо даних, які можуть бути підставою для подальшого провадження або відкриття нових проваджень, я не бачу проблеми, щоб прокурори зустрілися з ним і долучили ці матеріали до інших справ, або по-іншому оцінили їх важливість і цінність в кримінальних проваджень".

Листування депутата СН В'ячеслава Медяника перевірить ГПУ. "Я вже розпорядився провести перевірку цього факту, там підстави внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань. І я хочу звернутися до депутатів: якщо такі переписки щодо цукру будуть вестися і далі, то я не виключаю, що такі переписки будуть з приводу сухарів".

Читайте також: Портнову виплатять 7 млн компенсації з держбюджету

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини