RU

"Якби Росія дійсно хотіла миру – ми б домовилися". Бліц-інтерв'ю з Кравчуком

04.09.2020, 13:31
Леонід Кравчук (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук про "цікаву" ситуацію на переговорах щодо Донбасу, тиск Росії на Україну й подальші очікування

Росія вимагає скасувати постанову Ради про місцеві вибори і під цим приводом блокує роботу політичної та гуманітарної підгруп Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.  LIGA.net  поговорила про це з головою української делегації в ТКГ Леонідом Кравчуком.

– Як ви оцінюєте ситуацію, яка склалася на переговорах?

– Ситуація в ТКГ зараз "цікава". Є питання, які вирішуються, а є ті, які свідомо не вирішуються. Свідомо, а не тому, що їх не можна вирішити. Є систематичні спроби блокувати всі питання, які виносяться на обговорення. Тобто спочатку ми їх обговорюємо, приймаємо рішення, все як годиться. А потім та сторона – і Росія, і ОРДЛО, – кажуть, що можна їх вирішувати за однієї умови – якщо Верховна Рада скасує постанову про місцеві вибори, яка не передбачає вибори в ОРДЛО. Ось якщо ця постанова буде скасована, і вибори в ОРДЛО будуть передбачені, то тоді всі питання, які виносяться на обговорення, будуть вирішуватися.

Для них сьогодні головне питання – скасування постанови Ради про місцеві вибори в Україні. Там є пункт чотири про те, що вибори не проводяться зараз, оскільки немає для цього відповідних умов в регіонах, непідконтрольних Україні, і в тих регіонах по лінії розмежування, які близько від військових дій, в яких не створені умови для проведення виборів. "Немає можливості провести вибори" – ми про це говоримо. Давайте замість порожніх слів будемо робити потрібні кроки.

– Чому Росія блокує переговори?

– Вони хочуть залишити ситуацію в такому стані, в якому вона є, щоб тиснути на Україну. Тиснути різними способами. Якби вони дійсно хотіли миру – я думаю, можна було б домовитися. Ми готові. Ми показуємо, що йдемо на поступки, дискусії, обговорення. Ми шукаємо шляхи вирішення. Але не може постанова Ради бути причиною блокування всіх можливих рішень, які відкривають дорогу до миру. Давайте цю дорогу відкриємо, створимо передумови до миру. Створимо умови, без яких вибори неможливі.

– Чого ви очікуєте від наступної зустрічі?

– Вони хочуть провести зустріч в Мінську, а не за допомогою відеоконференції. Ми поставили питання, що зараз коронавірус. Хвиля коронавірусу дуже піднялася і в Україні, і в Білорусі. І політична ситуація в Білорусі дуже складна. Ми не проти Мінська, але говоримо: "Давайте почекаємо". Представник ОБСЄ Хайді Грау – вона модератор і від них залежить перш за все вирішення цього питання. Це не одна Росія буде вирішувати, не одна Україна, а разом, це спільне рішення повинно бути.

Детальніше читайте тут: "Хто ти такий, щоб так говорити з президентом України?". Деталі зустрічі з Донбасу

Владислав Сердюк
Владислав Сердюк
журналист LIGA.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини