RU

Як Янукович залишав Межигір'я: відео евакуації цінностей

12.03.2014, 15:35
Як Янукович залишав Межигір'я: відео евакуації цінностей - Фото
21 лютого о 21:24 Віктор Янукович був ще в Межигір'ї

Картини, ікони, зброю вантажили довго і вивозили фургонами. Почали ще до підписання президентом і опозицією угоди про мирний вихід з кризи

У розпорядженні редакції ЛІГАБізнесІнформ виявилися записи з камер відеоспостереження з президентської резиденції Межигір'я. Зйомка охоронною системою стеження була проведена 19-22 лютого на об'єкті "Хонка", де жив колишній президент Віктор Янукович. Зафіксоване чітко показує, що збір і вивіз антикваріату та інших цінних речей з Межигір'я почався ще 19 лютого, коли ситуація на київському Майдані загострилася до межі, але між владою і опозицією ще велися переговори про зупинку кровопролиття і пошук політичних шляхів виходу з кризи, без негайної відставки Януковича. Інтенсивна, але неметушлива евакуація цінностей почалася 21 лютого - за кілька годин до підписання опозицією і Януковичем угоди про мирний вихід з кризи (зі зміною Конституції і виборами президента до грудня 2014 року).

Завантаження і відправка фургонів тривала до 4 години ранку 22 лютого. Буквально через кілька годин після цього з'явилося перше повідомлення, що Межигір'я покинули всі його мешканці і прислуга. У резиденції залишилася лише пара беззбройних охоронців. Після цього резиденція потрапила під контроль активістів Майдану і стала доступною для всіх бажаючих. До речі, судячи з зафіксованого на відео грунтовного вивезення майна, чутки про мародерство з боку активістів Майдану можна вважати дещо перебільшеними. Не дивно, що люди, які відвідали Межигір'я після від'їзду господарів, у ряді інтер'єрів виявили стіни, полиці та підставки порожніми.

Камера №8


19 лютого. Минув день після зіткнень в урядовому кварталі Києва, в яких загинули дев'ятеро людей. Відеозапис з камери центрального входу в "Хонку". Робочий день Януковича починається пізно. О 12:23 він тільки з'являється на ганку, щось обговорює з охоронцями і ховається в будівлі. О 12:28 виходить з будівлі , сідає в автомобіль і їде в супроводі охорони.

13:56. "Хонку" залишає світловолоса жінка. Як з'ясували журналісти, її звуть Любов Полежай, сестра особистого кухаря екс-президента. Її речі вантажать в автомобіль, і вона їде. О 15:01 повертається.

16:32.
Хонку покидає чоловік з сумками. О 16:42 камера фіксує вантажівку. Пізніше на таких машинах під контролем Януковича з Межигір'я вивозитимуть цінності.

Незважаючи на акції протесту в центрі Києва, довго затримуватися на робочому місці в Адміністрації президента на Банковій екс-президент не став. О 20:55 він заходить в "Хонку" . Двері перед ним відкриває помічник.

20 лютого. Вранці цього дня відбувся масовий розстріл протестуючих на Інститутській в Києві. О 09:17 Янукович вийшов з "Хонки", сів у автомобіль і поїхав. О 10:30 на ганку з'явилася все та ж світловолоса жінка. З'їздила кудись по справах, о 11:10 вона знову увійшла в будівлю у супроводі охорони.

14:20. Приїхав чоловік, схожий на Віктора Януковича молодшого. О 15:06 якийсь чоловік виніс два великі пакети з будівлі, сів у машину і поїхав.

Камера №6


19 лютого. Озброєна охорона біля входу. Судячи з усього, це вхід для персоналу.

20-21 лютого. Невідомі люди приносять, забирають невеликі пакети.

Камера №3


19 лютого. Весь час в один з входів в "Хонку" заносять якісь речі, інші виносять. О 13:25 чоловік на руках виносить маленьку собачку - померанського шпіца, вже через дві хвилини повертається назад.

22 лютого. 03:28. "Хонку" покидає невідома брюнетка в супроводі кількох чоловіків.

Камера №7


19 лютого. У кадрі - кухарі Януковича і світловолоса жінка. О 14:27 з "Хонки" ящиками починають вивозити цінне майно. О 15:06 в кадрі знову померанський шпіц. Його тут же забирає Полежай - велика любителька собак. Любов до собак вона не приховує на своїй сторінці в Facebook.

20 лютого. Триває вивезення речей з "Хонки".

21 лютого. Постійна біганина працівників резиденції Януковича. О 18:47 в кадрі з'являється людина з автоматом.

22 лютого. О 1:51 чоловік виносить вогнепальну зброю. О 2:07 з речами виходять чоловіки, один з яких несе холодну зброю - мечі, кинджали.

Камера №5


20 лютого. З речами резиденцію покидає світловолоса жінка. Полежай це чи якась інша особа - важко сказати.

Камера №2


На цьому відеозаписі добре видно, як протягом двох днів - 21 лютого і вночі 22-го - вивозилося все найцінніше: картини, ікони, вази, годинник та інший антикваріат. 22 лютого о 1:25 з Межигір'я винесли кілька рушниць. О 3:25 знову з'являється брюнетка, яка промайнула в записі камери №3 від 22 лютого.

У підсумку з Межигір'я без особливої ​​метушні, судячи з усього, вивезли все, що було особливо дорого екс-президенту Януковичу. О 21:24 господар Межигір'я з'являється на порозі, щоб проконтролювати процес вивезення майна. Те, що відбувається підтверджує, що Янукович не планував сюди повертатися.

Ранком 22 лютого з'явилося перше повідомлення про те, що Межигір'я охороняють лише пара чоловік, причому, на територію можна увійти безперешкодно. Цього ж дня подивитися на розкіш резиденції Януковича кинулися тисячі українців.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини