RU

Як діти в школу. Депутати прийшли в Раду і одразу розбіглися

05.09.2012, 10:04
Як діти в школу. Депутати прийшли в Раду і одразу розбіглися - Фото
Всюдисуща рука регіонала Чечетова встигла відзначитися навіть в перший день сесії, коли питань для голосування, за винятком перерви до четверга, не було

Початок чергової і останньої сесії парламенту VI скликання нагадало 1 вересня в школі: урочиста лінійка, урок "Як я провів літо" - і по домівках

Навіть "урочиста лінійка" пройшла в усіченому варіанті - без участі президента. На відкритті останньої сесії, 4 вересня, депутати відстояли гімн, послухали прем'єр-міністра і спікера і розійшлися аж до четверга.

Перше пленарне засідання 11-ї сесії Верховної Ради VI скликання тривало менше півгодини. Провладна більшість пояснює такий бліц-режим необхідністю впорядкувати порядок денний. Опозиція заявляє, що влада просто не знає, що далі робити з парламентом.

Про те, що Віктор Янукович не вшанує своєю увагою парламентаріїв, журналістів повідомив його представник у Раді Юрій Мірошниченко. Він зазначив, що присутність президента на відкритті сесії Конституцією в обов'язковому порядку не передбачено. Мовляв, свої побажання в плані законотворчості гарант виклав у листі спікеру, а напрямок роботи задав нардепам у своєму щорічному посланні.

Дійсно, приходити на "свято першого пленарного засідання" президент не зобов'язаний. Але, як правило, приходить. Наприклад, на відкритті 10-ї сесії Янукович був і навіть намагався виголосити промову. Однак бютівці весь його виступ прокричали "Юлі - волю!". Після цього кожен раз, коли президенту вдається уникнути відвідин будівлі під куполом, опозиціонери гордо заявляють: "Злякався".
Литвин запропонував роботу в пленарному режимі продовжити в четвер. Ідею підтримали 256 карток депутатів від більшості. Спікер закрив засідання, так і не давши колегам виступити із заявами від фракцій 
На відкритті 11-ї сесії депутати змушені були задовольнятися промовою прем'єр-міністра. Регіонали інколи поплескували в долоні, депутати від БЮТ та НУНС іноді покрикували "Ганьба!", але без особливого ентузіазму. Микола Азаров побіжно змалював економічну ситуацію в Україні та світі. Пообіцяв вчасно внести проект держбюджету на 2013 рік і висловив надію, що він буде прийнятий ще чинним складом парламенту.

Потім слово взяв спікер Володимир Литвин. Головне завдання депутатського корпусу у передвиборчий період він сформулював так: "зберегти парламент в стані робочого діалогу". Після чого запропонував усім розійтися до четверга, 6 вересня. Литвин зазначив, що над порядком денним сесії ще варто було б попрацювати. Він звернув увагу депутатів на те, що, крім законопроектів, підготовлених до розгляду, і тих, які ще готують профільні комітети, на порядку є ще два розділи.

Це документи, які або комітети пропонують не включати до порядку денного, або фракції рекомендують зняти. Втім, ці "проблемні моменти" традиційно присутні на порядку денному перед початком кожної сесії. І завжди ці питання вирішувалися голосуванням в залі, а не відстрочкою першого пленарного засідання.

Тим не менш, Литвин запропонував вівторок і середу попрацювати в комітетах, визначитися з пріоритетними законопроектами, а роботу в пленарному режимі продовжити в четвер. Ідею підтримали 256 карток народних депутатів від більшості. Спікер закрив засідання, так і не давши колегам виступити із заявами від фракцій.

Лідер парламентських регіоналів Олександр Єфремов назвав рішення виправданим. Один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявив, що влада просто не знає, що робити з діючою Радою напередодні виборів. Позафракційний депутат Тарас Чорновіл висловив версію про те, що фракції пропрезидентської більшості, можливо, про щось не домовилися і щось не погодили.

Чорновіл також спрогнозував, що резонансні питання до парламентських виборів в зал пленарних засідань влада вносити не має наміру. Все найцікавіше почнеться після 28 жовтня - вже в Раді нового, сьомого, скликання. На думку колишнього члена команди Януковича, в останні три пленарні тижні депутати можуть узаконити ринок земель сільськогосподарського призначення та серйозно перелопатити проект держбюджету-2013. А решту часу всі будуть зайняті виборами.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини