RU

Як журналісти до президента не дійшли

07.06.2011, 10:55
Як журналісти до президента не дійшли - Фото
149acf528e64c7f7d7513d86699fd6f2.jpg

У день свого свята журналісти вирішили зробити собі подарунок: поїхати у гості до Президента, але їх туди не пустили. Герман вважає, що все через нетямущих посередників, що заважають товариському Януковичу, інший експерт впевнений, що журналісти самі винні

У понеділок, 6 червня, у День свого професійного свята журналісти з громадського руху "Стоп цензурі!" вирішили зробити собі подарунок і відправитися у гості до Президента. Журналісти хотіли спілкування і виконання обіцянки президента показати їм "Межигір’я". Пізніше Київський окружний адмінсуд задовольнив позов Новопетрівскої сільради Вишгородського району Київської області про заборону на проведення акції у резиденції президента України.

Але журналісти, звичні до відмов, заборон і перенесень зустрічей, все одно приїхали з самого ранку – пересвідчиться, що рішення суду виконується і вони там ніяких акцій не проводять. Ну і все ще сподіваючись, що їх, в честь свята, до глави держави все-таки пустять. Не пустили. Біля входу представників ЗМІ зустріли кілька співробітників міліції і глав Новопетрівської сільради Родіон Старенький, за позовом якого суд і заборонив акцію. Чиновник заявив, що дорога під "Межигір’ям" - не місце для проведення акцій, оскільки тут живуть люди. І хоч на акцію ще ніхто не скаржився, непокоїти жителів все одно не варто.

Кортеж президента приблизно о 9:05 виїхав із резиденції, на журналістів ніяк не відреагував. Замість цього до них вийшла прес-секретар Віктора Януковича Дарка Чепак, яка пояснила, що президент дуже хотів поспілкуватися, але не вийшов до преси, оскільки служба безпеки забороняє зупинятися кортежу по шляху.

Вона також повідомила, що вирішила прийти і привітати представників ЗМІ із професійним святом. З машини Чепак дістала великий букет троянд і відкрила багажник, в якому стояв торт. Але всі ЗМІ відмовилися приймати як троянди, так і торт, зазначивши, що чекають від президента іншого привітання у День журналіста - виконання його обіцянки показати їм резиденцію і провести широку прес-конференцію для всіх ЗМІ.

У результаті букет і торт Чепак виклала з машини і залишила біля входу в резиденцію президента. У кінцевому результаті він дістався будівельникам "Межигір’я".

Пізніше Янукович признався, що був не готовий до спілкування з журналістами і ще раз пообіцяв, що все-таки запросить журналістів у свою резиденцію. Коли-небудь потім. Коли прийде час. Питання широкої прес-конференцію так і залишилося відкритим.

Водночас у його привітанні з нагоди професійного свята акул пера і диктофона йдеться, що буде робити все для подальшого розвитку свободи преси в Україні. Тому що "Журналістика в Україні стала барометром розвитку демократичних процесів, санітаром, який допомагає очищати суспільство від всіх негативних явищ, значущим помічником у боротьбі з корупцією". І це при тому, що за останній рік Україна знизилася у рейтингу "Репортерів без кордонів", що відображає ситуацію зі свободою слова у світі, з 89-го на 131-те місце, а американська правозахисна організація "Freedom House" знизила статус України з вільної країни до "частково вільної".

До речі, прем'єр-міністр Микола Азаров у своєму привітанні побажав журналістам мудрості і громадської зрілості, і повідомив, що він їх цінує. Але обіцяти нічого розсудливо не став – щоб не запам'ятали і не вимагали виконувати.

Пізніше радник президента Ганна Герман заявила, що Янукович завжди радий бачити журналістів і, будучи від природи людиною товариською і відкритою, завжди готовий відповідати на їхні питання. Але цьому весь час заважають якісь непотрібні посередники. Як глава Новопетрівської сільради. Ось він захотів вислужитися перед президентом, пішов у суд і ось що у результаті вийшло. "А президент би сказав, що журналісти є журналісти: їм заборониш - вони прийдуть контролювати. .. Прийдуть з камерами, і вийде ще гірше. Тому, якби хто спитав Президента, то він би їм сказав: слухайте, давайте я зустрінуся з ними і просто поговорю, що він і зробив пізніше", - додала Герман.

Водночас російський журналіст Леонід Парфьонов зазначив, що наплювацьке ставлення влади до преси має дещо іншу підоснову. "Це може бути продиктоване тільки одним: це не має електоральних наслідків. Це означає, що аудиторія сьогодні не схильна розглядати журналістів як своїх адвокатів, які вимагають не для себе, не для того, щоб у них було щось смажене, щоб їм було комфортно працювати, а тому, що вони хочуть надати цю інформацію суспільству. Це означає, що президент не відчуває, що суспільство обуриться, що суспільство буде ображене", - сказав він.

У свою чергу прес-аташе представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік заявив, що ситуація зі свободою слова в Україні за останній рік погіршилася. Однак, за його словами, ситуація в українській журналістиці відображає проблеми суспільства загалом . "У нас у Чехії був комуністичний режим 40 років, а у вас більше, і це має вплив на культуру людей, культуру громадян. І журналістика не відірвана від розвитку суспільства. Це проблема усього посткомуністичного суспільства", - зазначив він.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
ЗМІ і реклама: добірка новин>>>
Свобода слова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини