RU

Я не даю обіцянок, які не можна стримати. Меркель про Україну

23.09.2013, 11:05
Я не даю обіцянок, які не можна стримати. Меркель про Україну - Фото
Ангела Меркель (фото - ЕРА)

Десять цитат переможця парламентських виборів у Німеччині - про Януковича, Тимошенко і європейське майбутнє України

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і Християнсько-демократичний союз святкують перемогу на парламентських виборах. За попередніми даними Виборчого комітету Німеччини, партія Меркель набирає 41,5 % голосів. З ким ХДС сформує правляча коаліція - це питання поки відкрите, але вже очевидно, що Ангела Меркель стане федеральним канцлером Німеччини втретє і залишиться одним з найвпливовіших політиків світу. Очоливши уряд втретє, Меркель також стане єдиним лідером великої демократичної держави, що зберегла пост після фінансової кризи 2008 року. У післявоєнній історії Німеччини тільки легендарним Гельмуту Колю і Конраду Аденауеру вдавалося переобиратися на третій термін. Що говорить Меркель про Україну? Нижче - десять цитат останнього канцлера про нашу країну.

Про вступ України до ЄС: "Я не належу до тих, хто дає обіцянки, які неможливо стримати" (2008 рік).

Про асоціацію: "Німеччина хоче бачити Україну в європейській сім'ї і сподівається, що українська влада виконає свої обіцянки, і підписання угоди про асоціацію з ЄС для України стане реальністю" (2012 рік).

Про правління Януковича:
" Сьогодні Німеччина і Європейський Союз живуть в умовах миру і свободи. На жаль, не всі країни Європи живуть так, тому що в Україні та Білорусі люди все ще страждають від диктатури й репресій" (2012 рік).

Україна і НАТО:
"Зараз питання про членство в НАТО не стоїть на порядку денному, але, в той же час, є, можливо, і хороша співпраця, і хороші контакти, коли НАТО прийме свою нову концепцію - концепцію співпраці щодо країн, які проявляють себе поки ще як нейтральні" (2010 рік).

Про піар-тезу "Україна тирить газ":  "Потрібно простежити, щоб той газ, який приготовлений Газпромом, не пропадав десь в Україні" (українсько-російський газовий конфлікт, 2009 рік).

Придністровський конфлікт:
"Необхідно підтримувати всі інтереси, які спрямовані на вирішення конфлікту. Також велика роль тут належить і Україні" (2011 рік).

Про газовий консорціум:
"Україна - самостійна, суверенна країна, якій не можна заборонити вести переговори з Євросоюзом" (коментуючи невдоволення Москви переговорами Києва і Брюсселя про модернізацію ГТС, 2009 рік).

Доля Тимошенко: "Лікарі вважають, що лікування можна найкращим чином провести у німецькій лікарні. Міністерство закордонних справ Німеччини намагається про це домовитися, так само, як і канцелярія" (2012 рік).

Побажання Азарову:
"Ви берете на себе керівництво урядом під час великих викликів для України... Великих успіхів і щасливої руки" (2010 рік).

Про вибори в Україні: "Проведені урядом Януковича псевдореформи і підготовка до масових фальсифікацій на майбутніх виборах можуть звести всі шанси опозиції до нуля" (2012 рік).

Досьє на Ангелу Меркель

Використано фрагменти з інтерв'ю Меркель виданню Der Spiegel, прес-конференцій та офіційних повідомлень прес-служби канцлера, а також з інших відкритих джерел.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини