RU

"Я вірю в вибори на Донбасі восени". Інтерв'ю Зеленського - за хвилину

12.02.2020, 13:04
Володимир Зеленський (фото - прес-служба президента)

Президент Володимир Зеленський про Путіна, конфлікт з Коломойським і свою роль в історії

У вівторок, 11 лютого, вийшло інтерв'ю президента Володимира Зеленського агентству Інтерфакс-Україна. У ньому президент скаржиться, що спить максимум по шість годин, але заради благої мети: хоче увійти в історію. Чи є конфлікти в його команді, як Україна заважає Володимиру Путіну й чи будуть дострокові вибори: LIGA.net відібрала 11 головних тез з інтерв'ю Зеленського.

Зізнається: конфлікти в команді є. "Є конфлікти. Вони заважають працювати. Я завжди проти таких конфліктів, так як в них немає переможців, і не буває нічиїх. На жаль. Тому ми втрачаємо або час, або втрачаємо людей. А всі, хто працюють в Офісі, вони всі професійні люди. Тобто ми 100% когось будемо втрачати. ​​Тому що ти не можеш жити в постійному конфлікті".

І готовий до конфлікту з Коломойським. "У мене стільки конфліктів з усіма, що, знаєте, плюс один, один плюс один - така вже історія... Я люблю, до речі, цей канал (1+1 - ред.), тому що там наш продукт, тому що довгі відносини. Це не стосується тієї ситуації, яка є в СБУ з працівниками Саші Дубінського. Я вважаю, що треба розділяти. Ну, буде конфлікт - що я можу зробити?".

Розповів, коли може розпустити Раду. "Я їм (нардепам - ред.) сказав - якщо ми виконаємо все, що пообіцяли (не треба більше) - ніхто нічого не розпускатиме. Якщо ви прийшли, лише щоб стати депутатами, тоді нам така Рада не потрібна. Ми повинні робити все, що ми пообіцяли - закінчити війну, держава в смартфоні, новий Виборчий кодекс, нову податкову систему і інше".

Читайте також: Коломойський прокоментував злив "прослушки" Гончарука

І навіщо хоче зменшити число депутатів. "Я за те, щоб зменшити число депутатів... Менше ризиків, відкриті списки, онлайн-вибори. Вибирати онлайн - це не просто тому, що нам комфортно це робити. Люди, які заходять в інтернет, читають про політиків, про ситуацію в країні, стають більш обізнаними. І так відповідальніше вибирати керівництво країни".

Відреагував на історію з порадою продати собаку. "Історія з собакою дуже негарна. Але в цьому випадку давайте подивимося. Я його знаю, я з ним спілкувався, він працював в нашому штабі, він історик, аспірант в Інституті Шевченка. Розумна людина, але дуже молодий. Я завжди підтримую молодих людей, але бачимо, що буває".

Дуже хоче увійти в історію. "Президентство дає можливості, де я можу щодня щось робити, щоб не просто так я прожив цей день. Мені це подобається. Влада - це можливість. У мене є можливість допомогти. У мене немає можливості заробити гроші, але мені це не потрібно. Мені 42, я хочу бути в історії".

Потрібно міняти Конституцію. Інакше бути сепаратизму. "Зараз в країні такі умови, що децентралізація без сильних префектів загрожує зростанню сепаратистських настроїв в деяких регіонах. Але впевнений, що у нас вийде знайти баланс, щоб регіони мали достатньо повноважень і одночасно працювали на єдину країну".

Путін його зрозумів. "Я впевнений, що він мене зрозумів, дуже прозоро зрозумів. Здається, що, коли такий контакт, очі в очі, ти відразу розумієш, хто перед тобою, що за людина. Всупереч всім даними розвідки, мені здається, що він мене зрозумів. І він розуміє, що треба закінчити цю війну".

Читайте також: "Бойовикам загрожує Гаага. Вони це знають". Інтерв'ю Марчука - за хвилину

Вважає, що Росія може розвалиться. "Але, найстрашніше, що може бути для Росії - це розпад її в тому вигляді, в якому вона зараз існує. Ескалація і захоплення такої великої країни, як Україна, це, я впевнений, єдиний реально небезпечний крок для Росії, який може привести до внутрішнього жорсткого конфлікту в Росії. Це мої думки, я не кажу, що я на 100% прав, але мені здається, що саме це і може їх зупинити".

І вірить у вибори на Донбасі вже в цьому році. "Політично нам було б навіть вигідніше, якщо місцеві вибори могли б пройти раніше там. Це б означало, що раніше закінчилася війна. Адже вибори на Донбасі можливі лише після завершення там військових дій, виведення іноземних збройних формувань. Наскільки це ймовірно? Якщо ми домовимося, все одно буде потрібно десь місяці три, як мінімум, щоб там, на місці забезпечити безпеку для всіх, і для журналістів, і для ЦВК, для всіх спостерігачів. Я чомусь вірю, що це можливо, чомусь є таке відчуття".

Україна заважає Росії відтворити СРСР. "Що хоче Росія, нам всім зрозуміло. Росія каже про відновлення Радянського Союзу, вже в сучасному, капіталізованому, менш комуністичному світі. Тобо йдеться про збільшення територій, або "повернення" територій. Без України вони не зможуть до цього прийти, тому що це була друга найбільша країна Радянського Союзу".

Читайте також: "У мене єврейська кров. І всім все одно в Україні". Інтерв'ю Зеленського - за хвилину

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини