RU

"Я вірю в мир з Путіним". Зеленський дав інтерв'ю HardTalk. 10 тез – за хвилину

12.10.2020, 14:51
Володимир Зеленський (колаж – Дмитро Шелестинський/LIGA.net)

Що там з обіцянкою закінчити війну на Донбасі, чи можлива мирна угода з Кремлем і як Порошенко не хоче миритися з приставкою "екс"

Президент Володимир Зеленський  під час візиту до Великобританії дав 25-хвилинне інтерв'ю програмі HARDtalk на ВВС, відео в Україні оприлюднено на каналі  BBC News Україна в YouTube. Що з його обіцянкою закінчити війну на Донбасі, чи можлива мирна угода з Путіним, хто для України краще  – Трамп або Байден, як  Порошенко не хоче миритися з приставкою "екс": все інтерв'ю  – коротко.

Обіцяв закінчити війну. "Так, я хочу це зробити швидше: кожен день ми втрачаємо наших людей. Але все-таки ми розблокували нормандський процес. Це діалог. Ми повернули всіх за стіл... Ми повернули президента Російської Федерації... Далі – сьогодні 75 днів тиші, 75 днів не стріляють. Результат: за 75 днів загинула одна людина. Одна. Я вважаю, це наша перемога. Але ви маєте рацію, ми не зробили поки все те, що обіцяли".

Готовий йти за Мінськом. "Що стосується слів, які йдуть з Кремля... Ті зміни до Конституції, які вони хочуть, сьогодні неможливі. І передача кордону українській владі після виборів – це неправильно. Ми не можемо забезпечити вибори там. Ніхто зі спостерігачів не приїде... Все це розуміють. Але ми йдемо за Мінськом. Є таке, треба, щоб Мінськ був трохи гнучкішим".

Вірить в мир з Путіним. "Я вірю в це (мирну угоду, повернення Криму і Донбасу – ред). В іншому випадку я б не йшов у президенти України. Це дуже складно, і тут нам потрібна допомога всього світу, це правда. Але я не втрачаю цю віру" .

Якщо не закінчить війну – піде. "Це не проблема для мене. Я відразу говорив, що не чіпляюся ні за рейтинги, ні за владу. Якщо я не зможу закінчити війну, значить потрібно, щоб прийшла інша людина, яка здатна закінчити цю трагічну історію між нашими країнами".

Україна в НАТО – це не фантастика. "Ми вже стали партнерами НАТО з розширеними можливостями... НАТО – це безпека в нашому регіоні. Так, у нас потужна армія, у нас армія в 200 000, ми оновлюємо техніку, але цього мало. І єдиний шанс, я вважаю, про це говорю і США, і країнам ЄС: якщо ви не хочете втрачати Україну, ви повинні її підтримувати. А членство в НАТО – це дуже важливий сигнал Російської Федерації, це найважливіша підтримка... Якщо хтось говорить, що це фантастика – ну, побачимо".

Читайте також: "НАТО дає сигнал Україні. Росіяни психують". Інтерв'ю Сергія Кривоноса – за хвилину

Байден або Трамп? Обидва за Україну. "Я не граю в ті чи інші дрібні речі, які можуть вплинути як на вибори в США, так потім і на те, що відбувається в моїй країні. На відмову військової підтримки або... підтримки в плані санкцій політики. Вони окрема країна... Багато політиків Америки говорили: незважаючи на те, хто буде президентом, сам напрямок – США нас підтримують".

Багато обіцяв, мало зробив: потрібен час. "Ще не закінчилася мій президентський термін. Дійсно, у мене не було політичного досвіду, але я цього не боюся. Те, що я обіцяю, я хочу виконати, я йду до цієї мети. У мене попереду все ж три з половиною роки, я упевнений в собі, впевнений в людях, які мене оточують. Їх небагато, але ми – команда".

Татаров нікого не розганяв. "Це просто слова... Ця конкретна людина нікого не розганяла. Я б ніколи – я поважаю Майдан, ми поважаємо пам'ять загиблих, я патріотична людина, я президент України – ніколи не призначив людину, яка розганяла людей на Майдані. Те, що це піднімають ЗМІ, якими володіє пан Порошенко, мені це відомо".

ДОВІДКА. З серпня 2020 року Олег Татаров – заступник голови Офісу президента. Він старий кадр МВС часів Януковича: був адвокатом депутата Вадима Новинського і колишнього заступника голови АП Андрія Портнова; може бути причетний до переслідування активістів Майдану

Порошенко – олігарх. А думає, що президент. "Я не впливаю на життя пана Порошенка, слава богу. Мене в принципі не цікавить, що з ним відбувається щодня. Я вважаю, що всі рівні перед законом. Так повинно бути – і кримінальні справи"... "Йому досі здається, що він президент. Він фінансує різні засоби масової інформації, володіє ними. Він не може заспокоїтися, що він не президент ".

Читайте також: Правила зустрічі олігархів: метод Зеленського. Як влада може говорити з великим бізнесом

За рейтинги не чіпляється. Але вони не падають. "Ви знаєте, що стосується 73% – це вирок був пану Порошенку. Про втрату рейтингів, то я вам сказав, що не чіпляюся за них. Але мені не все одно. Мені не все одно, коли говорять, що я втратив або впав. Дивіться, все дуже просто: в першому турі я переміг, де 33% було. Зараз у мене ті ж цифри". "Залишитися в історії своєї держави. Більше амбіцій у мене немає".

Читайте також: Спецпроєкт | Ахметов будує другий Донецьк. Ніхто не сміє кинути йому виклик – навіть Зеленський

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини