RU

"Я повинен вірити в перемогу". Інтерв'ю Порошенка - за хвилину

18.04.2019, 12:22
Стопкадр з відео

Кандидат Петро Порошенко прийшов на зустріч з представниками громадянського суспільства. Про що він говорив - коротко

Президент України  Петро Порошенко зустрівся з представниками громадянського суспільства. Звали обох кандидатів. Але Володимир Зеленський запрошення проігнорував. У його штабі організаторам зустрічі повідомили, що Зеленський дасть відповіді на всі питання після другого туру президентських виборів. Найцікавіше з розмови Порошенка з експертами - коротко переповідає  LIGA.net.

Дебати, дебати, дебати. "Є надія, що вони все-таки відбудуться 19 квітня. Ми будемо наполягати на тому, щоб дебати проходили відповідно до закону... Щоб суспільство не купувало кота в мішку. Поки це виглядає саме так. Якщо в першому турі це було по приколу, то на сьогоднішній день загрози зашкалюють".

Нагадав про армію. "Ми за п'ять років не просто з нуля відновили армію, ми відновили її з мінусової позиції... Натовські генерали говорили, що на створення однієї бригади потрібно мінімум п'ять років. Щоб створити армію - потрібні десятиліття. Коли вони бачать, що вдалося зробити за три-чотири роки, вони дивуються".

Про друга Гладковського. "Три роки в розслідуванні не було прогресу. За рік до виборів організували інформаційний злив. За місяць до виборів, не випадково, ця інформація була оприлюднена. Реакція президента - Гладковський звільнений. Не тому що була доведена його вина, а тому що є підозра, що він може перешкоджати слідству ".

Читайте також: Нове відео Схем. Коломойський: Я повернуся після перемоги Зеленського

Ніяких контрактів з Газпромом. "Чи згоден я з тим, що потрібно віддати $2,5 млрд в обмін на новий контракт по транзиту? Ні. Це українські гроші. Це неправильно, приймати такі ультиматуми Росії. На це здатний тільки слабкий президен ... Україна виграла суд. Довела, що вона має рацію. А потім на колінах повзе вибачатися перед Росією, щоб підписати черговий контракт, який точно так само не буде виконуватися. Це не компетентно і небезпечно".

Лякає узурпацією влади Зеленським. "Я працюю в умовах Конституції 2004 року. Я не прагнув і не буду прагнути збільшувати повноваження. Більш того, ми будемо їх скорочувати, приберемо посади голів районних і обладміністрацій. Але це те, що буде робити Порошенко. Якщо в планах іншого кандидата буде повернення до Конституції 1996 року, як уже робив один президент, то це буде узурпація влади".

Що ще "забув" зробити за п'ять років при владі. "Моя модель не нова. Я не відступаю від податку на виведений капітал... Чому від Італії до Естонії, від Латвії до Грузії можна, а Україні не можна? Це ефективний і потужний механізм, який стимулює інвестиції в виробничі фонди. Друга позиція - спрощення системи обліку, а значить, втручання перевіряючих і правоохоронних органів в діяльність бізнесу. Я заплатив податки і зарплату? До побачення!"

Трохи поскаржився на несправедливість. "Нема лампочки в під'їзді - хто за це відповідає? Або сміття у дворі не прибрано - хто за це відповідає? Вам дадуть відповідь: Петро Порошенко. Не тому що він забрав повноваження. Просто у нас президент відповідає за все. І ти повинен знаходити відповіді на питання, в яких у тебе обмежений вплив. Але це не означає, що потрібно ігнорувати проблеми".

Трохи поскаржився на власну реформу. "Затримка з перезавантаженням судів першої інстанції виникла тому, що громадськість вимагала в першу чергу створити антикорупційний суд. Вища рада правосуддя і Вища кваліфікаційна комісія суддів забезпечили першочерговий розгляд... Я не кат і не суддя".

І все ще вірить в перемогу. "Ми виграємо. Хочу дати простий рецепт. Не можна бути президентом країни в стані війни і не вірити в перемогу. Не тільки президентом. Командиром бригади, полку, батальйону, роти. Якщо ти не віриш у перемогу, ти не командир.... Я довіряю відповідальному вибору українського народу. Зараз стрімко змінюється тенденція. Нам просто потрібно достукатися до прихильників мого опонента, який весь час ховається".

Читайте також: "Буду лаятися з Коломойським". Інтерв'ю Зеленського - за хвилину

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини