RU

"Я незручний людям Коломойського". Інтерв'ю генпрокурора Рябошапки - за хвилину

06.11.2019, 16:35
Руслан Рябошапка (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Чому Сергій Горбатюк не пішов на переатестацію, чому генпрокурора незлюбили люди Коломойського - інтерв'ю Рябошапки коротко

За три місяці роботи в кріслі генпрокурора Руслана Рябошапку, як він сам вважає, незлюбили "люди Ігоря Коломойського". Деякі нардепи Слуги народу навіть почали збирати підписи за його звільнення й публічно критикують його діяльність. Чому це сталося та в яких стосунках генпрокурор із Коломойським - Рябошапка розповів в інтерв'ю Лівому берегу. LIGA.net переказує найцікавіше.

Люди Коломойського хочуть його звільнення. "Я це також помічаю (роботу людей Коломойського проти нього, - ред.). Мабуть, я незручний для цих людей. Я не просив Богдана, щоб він просив Коломойського, щоб його люди заспокоїлися".

Стосунків із Коломойським немає, справи ПриватБанку - в НАБУ. "У мене немає жодних відносин із Коломойським, мене ніхто ні про що не просив стосовно Коломойського. І ми намагаємося зараз консолідувати всі матеріали справи щодо ПриватБанку в одних руках - у руках НАБУ".

Вважає, що екс-глава спецрозслідування Горбатюк сам хотів звільнитися. "Я особисто сидів із Горбатюком та його колегами за цим столом, пояснював протягом декількох годин, що таке атестація, як і чому вона відбувається. Так само робив Чумак (заступник генпрокурора - ред.) кілька днів. А Горбатюк послухав і зробив по- своєму. Неначе заздалегідь був упевнений, що саме так і вчинить ".

Каже - Горбатюк "займався не тим". "Ми взяли статистику (роботи УСР ГПУ, - ред.). З 14500 томів справ, напрацьованих за 5,5 років, 8000 стосуються подій на Майдані. А решта - незрозуміло чого. Тобто половину свого робочого часу вони займалися не тим, чим мали б".

Хоче, щоб йому довіряли. "Суспільна довіра (критерій успішності в кріслі генпрокурора, - ред.). Я звертав увагу на рівень недовіри до прокуратури (відповідно до соціології - ред.). І він становить 63%. Раніше він був 71% ... У тому числі, на жаль, посадками (поліпшити рівень довіри до прокуратури, - ред.). Причому гучними посадками. Суспільство вимагає крові. Суспільство вимагає посадок".

Читайте також: Офіс генпрокурора, а не ГПУ. П'ять головних фактів про перезапуск прокуратури.

Справи Порошенка. "У Кримінальному кодексі або Кримінальному процесуальному кодексі немає такої підстави - не відкривати кримінальне провадження, оскільки це - колишній президент і це може завдати шкоди іміджу".

ГПУ шукає винного в Іловайській трагедії. "Віктор Васильович (Чумак - ред.), який курує цей напрямок, має знайти достатньо доказів: хто був винен, яка міра провини кожного в цій трагедії. Щоб це зробити, пішли в офіс президента, щоб забрати там певні документи, протоколи нарад, зокрема ".

Кейс екс-нардепа Пашинського нібито не політичний, а битовуха. "(Справу Пашинського оцінюю) як досить очевидну й  логічну. В принципі достатньо все скласти й довести до суду. Цікавий кейс, до речі ... Не треба маніпулювати і пов'язувати (справа Пашинського - ред.) з репутаційні втратами для країни. Не вважаю ( справу політичною - ред.), це - побутова кримінальна справа ... Не виключаю, що слідство теж може помилятися. Нехай суд вирішує".

Справу Гандзюк саботували попередники. "Ми поміняли групу прокурорів. У цій справі є величезна проблема ... Її не хотіли розслідувати. З різних причин. Я про це не можу публічно говорити. Треба дуже багато зробити, щоб мати результат. Середовище, яке було на момент скоєння злочину, на час проведення службового розслідування, впливало на його результати".

Нові справи на депутатів Ради. "Думаю, що будуть до Нового року".

Читайте також: Рябошапка заявив про нових фігурантів у справі ПриватБанку

Військовою агресією Росії займеться новий департамент ГПУ. "Він буде займатися, зокрема, міжнародним гуманітарним правом - злочинами на окупованій території проти людяності, співпрацею з міжнародними трибуналами тощо. Це - складна робота. Гюндуз (Мамедов, заступник генпрокурора - ред.) з цим працював, коли був прокурором Криму. Саме тому він буде курирувати діяльність цього департаменту".

Справи Burisma не існує, вона вигадана  у чиїсь голові. "Немає справи Burisma. Вона існує в мозку того, хто її придумав. Просто може бути якесь провадження, де може фігурувати слово Burisma. Може таких проваджень - кілька. Після аудиту порахуємо, в скількох справах є таке слово, в якому контексті вживається. Тоді, може, щось докладніше прокоментую".

Повна переатестація прокурорів закінчиться через рік і будуть скорочення. "Думаю, що ми завершимо процедуру переатестації на 1 вересня 2020 року. Мінімум на 25-30% можемо скорочувати штат прокуратури. В Україні - найбільша серед країн Ради Європи кількість прокурорів на 100 тисяч населення. Більше тільки в Росії. В Україні - 24 , в Росії - 25. Тоді як за кордоном - від 6 до 15. При цьому функції прокуратури у нас зараз дуже обмежені".

Читайте також: Переатестацію успішно пройшли близько 75% прокурорів - Рябошапка.

Читайте матеріал російською: "Я неудобен людям Коломойского". Интервью генпрокурора Рябошапки – за минуту

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини