#ВладаЦеМи. Зеленський зірвав джекпот: якою буде нова Рада

#ВладаЦеМи. Зеленський зірвав джекпот: якою буде нова Рада - Фото
Фото: колаж LIGA.net
13.08.2019, 13:50

Все про дострокові вибори до Верховної Ради в чотирьох коротких графіках: скільки депутатів провели партії, хто за кого голосував і що з цього вийшло

Вибори до Верховної Ради закінчилися, результат - оголошено. Монопольна більшість 250+ крісел в новому парламенті отримує партія президента  Володимира Зеленського, якій тепер навіть не доведеться торгуватися за коаліцію (що може Слуга народу  одноосібно, читайте тут). Спойлер: навіть для формування Кабміну і призначення прем'єр-міністра "слугам" ніхто не потрібен. Друге місце дісталося Опоплатформі - за Життя, яка заведе в Раду 43 депутати. Решта партій фінішували майже одночасно.

Феномен Зеленського: українці проголосували за партію без обличчя і історії. Навіть в тих округах, де десятиліттями вибори вигравали "вічні" мажоритарники з величезним впливом, тепер перемогли ноунейм зі Слуги народу.

Читайте також: Обидва Добкіни, Ківалов, Кононенко. Кого ми не побачимо в новій Раді

"Ця Верховна Рада буде рекордною за кількістю людей, у яких не було ніякого управлінського досвіду й які не розуміють, як працює державна машина. І навіть тижневе навчання або серія тренінгів цього змінити не зможуть", - говорить глава КВУ Олексій Кошель. Відповідальність за це він покладає виключно на партії, які були в попередньому складі Верховної Ради. Не варто було вести виборчі кампанії в форматі чорного піару, від якого люди за багато років утомилися: "Вони примітивно поставилися до виборців і в тому, що пропонували їм не стратегії, а гасла: газ дешевше, пенсії піднімемо, землі не віддамо. І сталося протестне голосування".

Нова Рада - це вибір 14,7 мільйонів українців: стільки виборців взяли бюлетені 21 липня. Офіційна явка склала лише 49,84%. Настільки низької активності на виборах в історії парламентських виборів в Україні ще не було, каже заступник директора соцслужби Центру Разумкова Михайло Міщенко. При цьому до ділянок дійшов тільки кожен четвертий молодий виборець віком 18-29 років. Соціологи стверджують, це було передбачувано: літо і період відпусток збіглися з міфом про те, що один голос нічого не вирішує.

Тут ви можете прочитати, якою була явка на виборах президента: #ВладаЦеМи. Чому Україною досі керує покоління СРСР

Партія Слуга народу лідирувала серед виборців різного віку, стверджують організатори Національного екзит-полу. Але найбільше - в групі наймолодших українців 18-29 років. Прохідний відсоток в цій групі отримали також партія Голос, Євросолідарність і навіть віртуальний проект Шарія. Чим старше були виборці, тим менше вони голосували за Слугу народу і частіше - за Опозиційну платформу, підтримка якої в категорії 60+ перевищила 30%. Шарій пропав з радарів в категорії 40+.

Якість нової Верховної Ради залежить від того, чи залишиться вона центром розробки і прийняття законів, вважає Кошель. Це виклик. "У тому, що Слуга народу отримає монобільшість, є і плюси, і мінуси, - каже Кошель. - Один з ключових плюсів: можливо, нарешті парламент буде більш системно підтримувати законопроекти Кабміну. ​​Парламент восьмого скликання активно критикував Гройсмана, але я не пам'ятаю ні одного року, щоб рівень підтримки його ініціатив перевищував 40%. Це нелогічно. У парламенті дев'ятого скликання, швидше за все, підтримка буде вище. Але мінус в тому, що ключові законопроекти тепер будуть писатися не в парламенті, а на Банковій".

Читайте також: Netflix & Vote. Чому українська молодь - поза політикою?

#ВладаЦеМи - це серія матеріалів, що розповідає про те, як молодь змінює вигляд України, чому важливо брати країну у власні руки і чому не варто боятися зробити помилку.

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки підтримці американського народу в рамках програми USAID "Медійна програма в Україні", яка виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є винятковою відповідальністю LIGA.net і необов'язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини