"Війну зупинити неможливо". Інтерв'ю Зеленського - за хвилину

04.04.2019, 12:12
Володимир Зеленський (фото - EPA)

За словами Зеленського, Крим - це Україна, а в 2014 році у нас "віджали" частину Донбасу

Радіо Свобода за кілька місяців до виборів поставила однакові питання кандидатам в президенти. Проігнорували бліц-опитування журналістів Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Відповіли 18 кандидатів, серед яких і Володимир Зеленський. Які книги читає, яким буде перший президентський указ і чому б хотів навчиться: найцікавіші відповіді Зеленського в дев'яти коротких цитатах.

Яким буде перший президентський указ. "Це буде указ, яким буде затверджено план дій щодо впровадження в Україні справжнього народовладдя. Також подам законопроекти Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів, Про імпічмент Президента України та Про відкликання народного депутата України".

Серед старих політиків близьких немає. "Серед старих політиків таких немає. Серед моєї команди - є, але їх більше, ніж троє".

Найцікавіше життя - в США. "Всім у світі відомо, що найкомфортніше життя в скандинавських країнах. Але найцікавіше життя, на мою думку, все ж в США. Мене особисто свого часу вразила Австралія, тому що такої доброзичливості й небайдужості з боку звичайних людей я не зустрічав ніде. Ще Швейцарія, яка вражає комфортністю, високим рівнем життя, ступенем громадянської відповідальності й ступенем залучення громадськості до державного управління".

Читайте також: У Зеленського відповіли, яким буде його зовнішньополітичний курс

Війну зупинити неможливо. "Війну зупинити неможливо. У війні ти або програєш, або виграєш. Ми можемо перемогти. Дипломатією, економічним зростанням і реальним зміцненням армії".

Співпрацювати потрібно з усіма країнами. Але є виняток. "Все ситуативно. Стратегічними партнерами в яких питаннях, яких напрямках? Життя мінливе, ми повинні співпрацювати з усіма державами, які не загрожують нашій незалежності й суверенності, на вигідних для України умовах".

Хотів би навчитися контролювати емоції. "Речей, яким би хотів навчитися, багато. Наприклад, дайвінг. Я дійсно хочу цьому навчитися. Або контроль власних емоцій - іноді це вкрай важливо. Щодня життя пропонує нам нові виклики, з яких ми повинні робити свої висновки. Щодня новий урок".

Любить фільми про мафію. "Я затятий кіноман. Не можу назвати один-єдиний улюблений фільм, їх багато. Є такі, які я дивився кілька разів. Наприклад, "Людина дощу" Баррі Левінсона, "Хрещений батько" Френсіса Форда Копполи, "Одного разу в Америці" Серджіо Леоне і "Пролітаючи над гніздом зозулі" Мілоша Формана".

Коли хоче відірватися від реальності, читає Акуніна. "У дитинстві, в школі, подобалися Жюль Верн, Артур Конан Дойл, Редьярд Кіплінг, адже хотілося зануритися в світ пригод і героїчних вчинків. У старшій школі відкрив для себе Чехова, Гоголя, Франка. Пізніше, в студентські роки, коли я вже грав в КВН і сам почав писати перші скетчі, читав багато новел О. Генрі, творів Джерома К. Джерома - літератури з тонким гумором. Був період захоплення детективами - Едгар По, Патрік Зюскінд. Зараз час від часу повертаюся до класики - того ж Чехова. З повагою ставлюся до поезії Ліни Костенко. А якщо є бажання відпочити, відірватися від реальності, читаю Дена Брауна або Акуніна".

Квартал 95 знаменитий так, як і Шевченко. "Шевченко. Кличко. Квартал 95. Мені здається, це імена-бренди, за якими нашу країну знають у світі".

Читайте також: Другий тур. Чи може Порошенко чесно обійти Зеленського

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини