RU

Візит Гашпаровича: з Києва - у Крим

07.10.2010, 12:30
Візит Гашпаровича: з Києва - у Крим - Фото
fc403dba28b8be1e93c2529c5ce43c36.jpg

Планується, що сьогодні Президент Словаччини Іван Гашпарович відвідає Крим. У середу словацький лідер провів перемовини у Києві. Внаслідок уряду Словаччини і України вже підписали угоду про скасування консульських зборів

Україну відвідав з офіційним візитом Президент Словаччини Іван Гашпарович. Глава української держави Віктор Янукович назвав цей візит "дуже знаковим для зміцнення добросусідських відносин". Голова Верховної Ради Володимир Литвин визнав, що Словаччина "близький і добрий сусід".

У свою чергу, І.Гашпарович наголосив, що Словаччина уважно стежить за подіями в Україні. До того ж словацький лідер зазначив, що сьогодні є значний потенціал для розширення контактів між двома державами, ведення діалогу і розвитку співпраці.

І.Гашпарович заявив, що Словаччина готова брати участь у модернізації української газотранспортної системи. "Під час нашої зустрічі із Президентом України ми обговорили питання газо- і нафтопроводів, наголосивши на необхіднолсті функціонування таких шляхів. Словаччина готова підтримати будь-які проекти модернізації газо- і нафтопроводів", - зазначив словацький Президент.

За словами В.Януковича, відповідним структурам у складі урядів двох країн вже дано доручення працювати над можливими проектами модернізації. "Словаччина - також транзитна країна. Вона є нашим партнером, з яким ми готові співпрацювати у цій сфері", - наголосив глава української держави.

Крім того, Україна і Словаччина домовилися про нарощування взаємного товарообігу. За словами В.Януковича, за останні п'ять років співпраця між двома країнами була ослабленою, до того ж позначилася світова економічна криза. У результаті товарообіг між державами скоротився вдвічі.

"Тому зараз настав час активізувати взаємні відносини, підняти рівень співпраці", - наголосив Президент України.

У свою чергу, В.Литвин на зустрічі з І.Гашпаровичем зазначив про важливість розвитку двосторонніх відносин у гуманітарній сфері, зокрема в галузі науки і освіти. Також спікер висловився за подальший розвиток прикордонної співпраці.

Водночас І.Гашпарович висловив підтримку євроінтеграційним прагненням України. Він заявив про готовність надати українській державі відповідну допомогу з боку Словаччини, щоб Україна у найкоротші терміни стала членом Євросоюзу.

"Ми охоче поділимося досвідом, щоб вчилися на наших помилках, а не на своїх. Головне майбутнє України як у політичному, так і в економічному плані - участь в ЄС", - наголосив Президент Словаччини.

У свою чергу, В.Литвин наголосив, що Україна, прагнучи до вступу в ЄС, "є не євроскептиком, а європрагматиком".

Крім того, спікер зазначив, що для Словаччини і України було б позитивним більш активне залучення української держави до роботи "Вишеградської четвірки" (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія, - ред.), зокрема, на рівні парламентів.

Водночас Кабінет Міністрів України і уряд Словаччини вже підписали угоду про скасування консульських зборів. "Це важливий документ, і цим підписанням ми підтримуємо спрощення візового режиму між нашими країнами. Це можна розцінювати як проміжний крок до лібералізації візового режиму", - заявив І.Гашпарович.

У угоді йдеться про звільнення усіх категорій громадян України і Словаччини від сплати консульського збору за оформлення національних довгострокових віз (терміном дії понад трьох місяців, але не більше одного року). Угода набуде чинності на 30-ий день після обміну сторонами повідомленнями про виконання своїх внутрішньодержавних процедур.

Варто зазначити, що Президент Словаччини пробуде в Україні до 8 жовтня. Планується, що сьогодні, 7 жовтня, І. Гашпарович поїде у Крим.

За словами посла Словаччини в Україні Павола Гамжика, Крим буде єдиним, крім Києва, регіоном України, який відвідає І.Гашпарович. Посол повідомив, що автономія була вибрана з декількох причин, зокрема тому, що тут добре працюють словацькі інвестиції.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
Володимир Литвин: біографія та добірка новин>>>
Інтеграція в ЄС і НАТО: добірка новин>>>
В'їзд в Україну, виїзд за кордон: добірка новин>>>
Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини