RU

Усі чекають змін

08.12.2010, 10:30
Усі чекають змін - Фото
2413d33812288257576f3c4b9bcfccf3.jpg

Чиновницький апарат України чекає змін - його чищення матиме пафосну назву "Масштабна адміністративна реформа". За словами Прем'єр-міністра Миколи Азарова, про неї буде оголошено протягом найближчих декількох днів

Після того, як Президент України Віктор Янукович висловив своє невдоволення Податковим кодексом, поповзли чутки про те, що вибрані винними у провалі документа поплатяться за це посадами. Так і сам Президент не виключав такого варіанту розвитку події. Однак поки що обіцяні кадрові чистки обмежилися тільки звільненням замміністра фінансів Тетяни Єфименко. Але чиновницький апарат України все ж чекають змін. Тільки тепер його чищення матиме красиву назву "Масштабна адміністративна реформа".

Ще у листопаді місяці Президент заявив, що Україна готується до реалізації адміністративної реформи. Тоді він сказав, що йдеться про необхідність прибрати дублюючі функції, насамперед, у системі виконавчої влади. Частина функцій, яку зараз виконує центральна влада, у рамках адміністративної реформи буде передана в регіони - "щоб у кінцевому результаті центральна влада у майбутньому не намагалася керувати, наприклад, житлово-комунальним господарством та іншими місцевими питаннями".

Однак, судячи з останніх даних, регіонам доведеться почекати. "Ви подивитеся, яка армія чиновників у нас зараз, державних службовців, наскільки зросли штати в кожному міністерстві, відомстві, у місцевому самоврядуванні", - обурився недавно В. Янукович.

"Ми працюємо вже півроку над адміністративною реформою. Цей бюджет вже повинен врахувати адміністративну реформу. Ми повинні істотно скоротити державний апарат. Рішення будемо приймати цього року", - додав він.

Раніше передбачалося декілька варіантів оптимізації системи держуправління. Згідно з першим з них, в Україні могло залишитися 84 органи державної влади - з них 16 міністерств; другий варіант передбачав 85 органів, з яких 17 міністерств; третій варіант - 88 органів, з яких 20 міністерств.

Четвертий, найбільш радикальний і наближений до європейської системи держуправління варіант, передбачав функціонування 65 органів державної влади, з яких всього 15 міністерств. Також повідомлялося, що реформа передбачає чітке розмежування функцій органів державної влади, які сьогодні дублюються і перетинаються.

Однак, згідно з найсвіжишим з усіх оповіщених сценаріїв оптимізації, з двох десятків міністерств, що є зараз, планується залишити тільки 12 (ті відомства, діяльність яких якось перетинається, – об'єднають).

У результаті країна отримає сотні безробітних чиновників, скривджених на життя і незадоволених політикою влади. Однак, за словами, Прем'єр-міністра Миколи Азарова, всі ці люди будуть працевлаштовані, отже, ображатися будуть недовго.

Водночас Прем'єр не підтверджує інформації про те, що кількість міністерств скоротять саме до 12. За його словами, не треба вірити чуткам. Треба трошки почекати. "Буквально через день-два відбудеться у Президента відповідне засідання комітету, на якому буде оголошено про всю адмінреформу", - сказав глава уряду.

У свою чергу, опозиційно налаштовані політики вже знайшли недолік у тому, що відбувається. Так, зокрема, віце-спікер парламенту Микола Томенко заявив, що Президент намагається "підігнати" під адміністративну реформу працевлаштування деяких людей. Ця репліка стала реакцією на подання В.Януковича про призначення Міністра економіки Василя Цушка на посаду глави АМКУ.

Кадрові перестановки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини