RU

Український пацієнт. Тимошенко обстежили іноземні лікарі

15.02.2012, 10:47
Український пацієнт. Тимошенко обстежили іноземні лікарі - Фото
afebfb0089558fcde2b2bd12bd3969ba.jpg

Медична комісія за участю західних фахівців обстежувала екс-прем'єра, позбавивши регіоналів приводу говорити про те, що Юлія Тимошенко симулює

У вівторок міжнародна медкомісія почала незалежне обстеження екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яка відбуває термін у виправній колонії в Харкові. До складу комісії, яку очолила перший заступник міністра охорони здоров'я України Раїса Моісеєнко, включені п'ятеро іноземних лікарів і шестеро українських.

Потрапити до екс-прем'єру лікарям виявилося не так просто. Іноземних лікарів, перш ніж допустити до відомої пацієнтки, довго інструктували. За словами представників екс-прем'єра, робилися спроби перешкодити огляду. Так, за словами захисника Сергія Власенка, режим Віктора Януковича навмисно перешкоджав роботі іноземних лікарів, щоб "приховати правду про справжній стан здоров'я Тимошенко".

Вітчизняних же лікарів категорично відмовилася пускати сама VIP-ув'язнена Качанівській колонії. Спочатку колишній прем'єр в принципі відмовилася від обстеження медичною групою. "Членами комісії пацієнтці було запропоновано провести обстеження стану здоров'я за її ж вимогою. Однак ув'язнена відмовилася від участі в обстеженні фахівцями МОЗ України та лікарями ДПСУ", - відзначили в Державній пенітенціарній службі України.

Пізніше донька екс-прем'єра уточнила, що її мати категорично проти того, щоб її оглядали українські лікарі, які входять до складу комісії, причина - "всі вони залежать від Банкової". "Моя мама довіряє українським лікарям, проте не вірить тим, які оголошують висновки, написані під диктовку режиму", - сказала Євгенія Тимошенко.

У свою чергу захисник Власенко уточнив, що від участі в огляді іноземними лікарями екс-прем'єр не відмовлялася, її збентежила виключно наявність в комісії вітчизняних ескулапів.

Зрештою, Тимошенко дала письмову згоду на медобстеження, в тому числі й українськими лікарями. Як уточнила голова комісії, екс-прем'єр погодилася на огляд головним терапевтом України, заступником керівника комісії Василем Нетяженко, а також лікарем Державної пенітенціарної служби.

Таким чином, екс-прем'єр позбавила представників провладної Партії регіонів зручного приводу для політичних дискусій і спекуляцій. Регіонали останнім часом активно говорили про те, що обстеження іноземними фахівцями - це просто піар-хід, хоча насправді Тимошенко їх боїться, бо нічим не хворіє. "Такою ж псевдохворобою, як у Тимошенко, іноді хворіють винахідливі діти. Але досвідчені батьки, як і іноземні лікарі, зможуть відрізнити запалення хитрості від запалення легень", - зазначив, наприклад, нардеп Вадим Колесніченко.

Підставою для такої заяви стали слова омбудсмана Ніни Карпачьової про те, що Тимошенко вже ходить по камері без сторонньої допомоги. На думку Колесніченка, Тимошенко так швидко встала на ноги саме через наближення західних лікарів. Втім, Власенко, коментуючи заяву Карпачової, зазначив, що правозахисниця трохи погарячкувала, і насправді Тимошенко не може пересуватися самостійно.

Тим часом міжнародна медична комісія проводить обстеження екс-прем'єра. Скільки часу буде потрібно лікарям для завершення процесу - поки невідомо. В ДПСУ пообіцяли їх не квапити і сказали, що вони можуть витратити на обстеження стільки часу, скільки необхідно. Як стало відомо вранці в середу, першими із завданням впоралися і покинули Україну німецькі лікарі (їх висновки поки не розголошуються). Канадці сьогодні ще продовжують роботу.

Цілком ймовірно, що Тимошенко стане не єдиним пацієнтом-ув'язненим іноземних лікарів. Раніше один з адвокатів екс-голови МВС висловив побажання, щоб Юрія Луценка,  який перебуває в Київському СІЗО, негайно обстежили фахівці, які приїхали до Тимошенко. Крім того, адвокати колишнього тимчасово в.о. міністра оборони Валерія Іващенка, який з числа колишніх членів уряду Тимошенко потрапив в камеру ізолятора першим, попросять міжнародну медичну групу провести аналогічне комісійне обстеження й їх підзахисного.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини