RU

Україна-ЄС: Безвізовий режим все ближче

29.10.2010, 13:35
Україна-ЄС: Безвізовий режим все ближче - Фото
cfc1599b82f5b738280637058d4c19a3.jpg

Безвізовий режим з ЄС потихеньку наближається до України. Звичайно, до Євро-2012, як мріється Прем'єр-міністрові Миколі Азарову, він навряд чи буде введений. Але, принаймні, це цілком може трапитися у найближчому майбутньому

Україна і Євросоюз почали перемовини про лібералізацію візового режиму ще у грудні 2008 року. У травні нинішнього року сторони домовилися про надання Україні Плану дій, який, за своєю суттю повинен був відповідати "дорожнім картам", наданим раніше країнам Західних Балкан. Відтоді країна завмерла в очікуванні цього документа.

І ось, напередодні стало відомо, що саміт Європейського Союзу, який стартував у Брюсселі, може підтримати надання Плану дій щодо скасування віз для України. Зокрема у проекті висновків саміту, є окремий пункт, присвячений саміту ЄС-Україна, який повинен відбутися 22 листопада цього року.

Проте навіть беззаперечно виконання вимог Плану дій не означатиме автоматичне скасування віз для українців при поїздках в Європу. "Рада наголошує, що не буде автоматизму в цьому процесі, і прогрес у виконанні контрольних показників буде уважно оцінюватися і закріплюватися рішеннями Єврокомісії і Ради", - йдеться у висновках про "Східне партнерство", прийнятих Радою закордонних справ ЄС на засіданні у Люксембурзі. Процес оцінки умов для введення безвізового режиму має вступити в операційну фазу на базі Плану дій, що визначає всі технічні умови, яким повинна відповідати Україна.

До того ж у документі сказано, що План дій для України буде двофазним і міститиме два типи контрольних показників: попередні показники у сфері рамкової політики (законодавство і планування), які, у свою чергу, прокладуть шлях для забезпечення відповідності більш специфічним показникам у сфері ефективної і постійної реалізації законодавчих змін на практиці.

Водночас вихід самого саміту України-ЄС є під питанням. Політичний аналітик Інституту Євроатлантичної співпраці Володимир Горбач стверджує, що недемократичні місцеві вибори можуть стати причиною негативної резолюції Європарламенту по Україні і призвести до фіаско. Отже, українська влада не отримає того, на що вона дуже розраховує.

Але уряд все одно продовжує вірити в успіх. Можливо, тому, що про гарантовану чесність і прозорість майбутніх виборів заявляють представники практично усіх гілок влади.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається, що найближчим часом Україна і ЄС узгодять дії щодо введення безвізового режиму. За його словами, план дій вже готовий і перебуває на розгляді 27 країн - членів ЄС. "Для того щоб 22 листопада керівництво ЄС на саміті оголосило, що ось такий план дій приймається, необхідно одне-єдине - згода всіх 27 країн... Сподіваємося, що все-таки 22 листопада на саміті таке рішення буде прийнято", - наголосив він.

Крім того, за словами Прем'єра, Польща, Естонія і Фінляндія підтримують введення безвізового режиму з Україною, але деякі країни ставляться до цього з обережністю, побоюючись зростання нелегальної міграції.

Тут варто зазначити, згідно зі статистикою українців в Європі не так вже й сильно бояться. Відсоток відмов у видачі віз українцям країнами Євросоюзу наближається до 3%. І це дуже хороший показник, оскільки кількість відмов у видачі віз є одним з ключових "неписаних" критеріїв при розгляді можливості впровадження безвізового режиму. "Є критерій в 3%, якщо він менше, то держава розглядається як реальний кандидат у безвізовому діалозі. Я хочу сказати, що ми сьогодні перебуваємо на порозі досягнення цього важливого критерію", - заявив з цього приводу заступник Міністра закордонних справ України Павло Климкін.

Так що, безвізовий режим потихеньку наближається. Звичайно, до Євро-2012, як мріється М.Азарову, він навряд чи буде введений. Але, принаймні, це цілком може трапитися у найближчому майбутньому.

Подає надію і те, що інформація щодо того, що розширення Європейського Союзу за рахунок прийняття у нього нових країн у найближчі 10 років не буде, виявилася нерозумінням російських ЗМІ.

Лист, складений міністрами закордонних справ Швеції Карлом Більдтом і Польщі Радославом Сікорським, Україну насторожив. Водночас у документі немає згадок про неможливість розширення ЄС на Схід. Навпаки, за інформацією українських видань, в ньому міститься натяк на можливість членства тих країн-сусідів ЄС, які є європейськими. Головна його ідея - змінити принцип виділення країнам-сусідам коштів із бюджету ЄС, розділивши програми для південних і східних держав.

В'їзд в Україну, виїзд за кордон: добірка новин>>>
Інтеграція в ЄС і НАТО: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини