RU

Україна-Польща: Безальтернативне партнерство

04.02.2011, 09:45
Україна-Польща: Безальтернативне партнерство - Фото
b92ccdb32d2fba5f951419f333c029ad.jpg

Президент України Віктор Янукович дещо несподівано пригадав, що серед інших, в України є ще один стратегічний партнер – Польща. Пригадав, і тут же поїхав налагоджувати відносини. За попередніми оцінками, – успішно

Президент України Віктор Янукович дещо несподівано пригадав, що серед інших, в України є ще один стратегічний партнер – Польща. Пригадав, і тут же поїхав налагоджувати відносини. За попередніми оцінками, – успішно.

Перший візит глави Української держави у державу Польську відбувся за запрошенням Президента Польщі Бронислава Коморовського. Під час дводенної поїздки В.Янукович повинен був зустрітися з Б.Коморовським та іншими керівниками країни, підписати ряд двосторонніх документів, поспілкуватися з польською стороною на тему підготовки до Євро-2012. Крім того, В.Янукович планував взяти участь у Десятому економічному форумі "Україна-Польща" і Конференції керівників регіонів України і Польщі, а також зустрітися з представниками місцевої влади і ділових кіл. Левова частка озвучених планів була здійснена вже першого дня візиту.

На спільній прес-конференції зі своїм польським колегою Президент України заявив, що партнерству між країнами немає альтернативи, тому держави будуть розвивати добросусідські відносини. "Разом ми будемо будувати нашу спільну європейську оселю", - заявив він.

Будувати почали відразу ж. У рамках державного візиту глави держави підписали Дорожню карту українсько-польської співпраці на 2011-2012 роки. У присутності президентів також було підписано Меморандум про співпрацю між Державним агентством з інвестицій і управління національними проектами України, Польським агентством інформації та іноземних інвестицій і Польсько-українською господарською палатою.

Крім того, за словами В.Януковича, під час перемовин із Президентом Польщі особлива увага була приділена співпраці в енергетичній сфері. "Зокрема ми проаналізували стан реалізації Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору і спорудження нафтопроводу "Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ", - сказав Президент України.

Тут варто зазначити, що це питання давно було для поляків принциповим. Не так давно маршалок Сенату Польщі Богдан Борусевич, заявив, що питання добудування нафтопроводу до Гданська важливе. Все через те, що Росія може скоротити постачання нафти у Польщу по нафтопроводу "Дружба". Того дня, коли це трапиться, питання транспортування каспійської нафти у Польщу може посилити актуальність нафтопроводу Одеса-Броди-Гданьск. Крім того, за словами маршалка, польські інвестори придбали нафтопереробний завод у Литві, однак для його роботи немає необхідної кількості нафти, і для її постачання на цей НПЗ можна скористатися нафтопроводом Одеса-Броди-Гданьск.

У рамках візиту В.Януковича у Польщу також відбувся обмін думками щодо підготовки двох країн до проведення футбольного чемпіонату Євро-2012. "Впевнений, що нам разом вдасться успішно реалізувати цей масштабний проект", - наголосив глава держави. Він також запевнив усіх, що Україна право на проведення чемпіонату втрачати не збирається, тому всі конфлікти у країні налагоджені.

Крім того, було створено консультативний комітет між президентами України і Польщі, який з української сторони очолить глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін.

Серед інших завдань, які сторони визначили на більш близьку перспективу - подальший розвиток міжрегіональної співпраці, реконструкція існуючих і відкриття нових пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні, впровадження загального прикордонно-митного контролю.

В.Янукович також наголосив, що європейська інтеграція є головним зовнішньополітичним пріоритетом України. "Від Польщі ми відчуваємо послідовну і конкретну підтримку наших євроінтеграційних прагнень", - сказав Президент України.

Конкретна підтримка повинна виявитися у питанні підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Про те, що підписання цієї угоди має відбутися у 2011 році, коли саме Польща буде головувати в ЄС, вже заявляли і сам В.Янукович, і Прем'єр-міністр України Микола Азаров. До того ж Президент наголосив, що "відповідну роль ми також відводимо у цьому нашим друзям у Польщі, які, сподіваюся, нам нададуть додаткову енергію для вирішення цих питань".

Польща відведену їй роль усвідомлює і, здається, нічого проти не має. Принаймні, Б.Коморовський раніше вже підтвердив, що Польща підтримуватиме Україну на шляху до інтеграції із Заходом. Діватися все одно нікуди.

Але повернемося до візиту В.Януковича у Польщу. Заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман вже оцінила його як ефективний і ритмічний. За її словами, найпершим результатом візиту є те, що велика перерва у польсько-українських відносинах закінчилася.

Він також зазначив, що у розмовах на всіх рівнях, і з Б.Коморовським, і з Прем'єр-міністром Дональдом Туском, і в Сенаті, і в Сеймі Польщі, йшлося про конкретні українсько-польські економічні проекти, а також про цілий ряд гуманітарних проектів.

Водночас, за словами замглави Адміністрації Президента, тема переслідування української опозиції, про яку останнім часом немало говорять і в самій Україні, і за кордоном, під час сьогоднішніх перемовин не обговорювалася. "Президенти говорили про економіку, про спільне проведення Євро-2012, про загальне українсько-польське майбутнє в європейському домі... про опозицію ніхто з них не згадував", - наголосила вона.

Шкода. Опозиції дуже хотілося, щоб про неї поговорили. Більше того, опозиції хотілося, щоб за неї помстилися. Напередодні візиту член БЮТ, колишній віце-прем'єр-міністр з питань європейської інтеграції в уряді Тимошенко Григорій Немиря заявив, що керівництво у Варшаві не повинне ухилятися від оцінки дій влади України щодо опозиції. "Не можна удавати, що нічого не сталося, і закривати очі на те, що своїми діями Янукович і підлегла йому прокуратура підтверджують, що вони будують в Україні авторитарну систему", - зазначив він.

Але поляки не мали змоги хоч як-небудь публічно відреагувати на цей заклик. В.Янукович закрив тему, повідомивши, що європейські політики і громадськість знають недостатньо, тому що отримують односторонню інформацію щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні.

До того ж В.Янукович зазначив, що "правосуддя розставить крапки над "і" у рішенні того, чи була та чи інша людина винна". "І для правосуддя не має ніякого значення, якого кольору прапор, до якого належить та чи інша людина, що порушила закони держави. Або в яку церкву та людина ходить, або якої вона національності. І це головний принцип. Тобто верховенство права в Україні працюватиме", - заявив глава держави.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
Бронислав Коморовський: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини