RU

У справі Тимошенко шукають Ющенка

05.08.2011, 09:39
У справі Тимошенко шукають Ющенка - Фото
0e52651410dc0801ecc73b12915f4cd2.jpg

У газовій справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко допитані нові свідки - колишні міністри Володимир Огризко та Юрій Павленко. Тепер за рішенням суда шукають ще чотирьох свідків - Віктора Ющенка, Віктора Пінзеника, Олександра Шлапака та Богдана Соколовського

Печерський суд вчора продовжив розгляд справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Засідання почалося з того, що новий адвокат звинуваченої Юрій Сухов попросив про перерву в судовому засіданні для того, щоб суд підготувався і зміг надати йому всі матеріали кримінальної справи проти Тимошенко. Сухов повідомив, що на сьогоднішній день встиг ознайомитися з 482 сторінками справи. Суддя Родіон Кірєєв відхилив клопотання і зазначив, що "адвокат не повинен брати справу, якщо він не зможе її вести в зв'язку із завантаженістю іншими справами". Після цього процес продовжився і почали заслуховувати свідків.

Першим в судовий зал був запрошений Володимир Огризко, що обіймав посаду міністра закордонних справ в уряді Тимошенко. Допитували його майже чотири години. Його слова по суті повторили свідчення Юрія Єханурова про те, що газові угоди в 2009 році українська сторона підписала під тиском Російської Федерації. Крім того, він заявив, що на засіданні Кабмін не приймав урядових директив на підписання газових контрактів. Разом з тим, він вважає, що Тимошенко не повинна була давати прямі вказівки на їх підписання НАК Нафтогаз Україна.

Далі настала черга екс-міністра молоді і спорту Юрія Павленка. В ході допиту він підтвердив, що на урядовому засіданні була дискусія, але він участі в ній не брав, оскільки не є фахівцем в газовій галузі, і ці питання не входили в сферу компетенції його відомства. Крім цього, Павленко зазначив, що в своїй практиці не стикався з тим, щоб уряд коли-небудь приймав такий документ як директиви. "Для мене було незрозуміло тоді, що саме ми повинні були затвердити", - сказав він. Павленко заявив, що жодних директив не було, а цим словом узагальнено називалися всі документи. Павленко також наголосив, що з часу допитів на досудовому слідстві в нього була можливість уточнити деякі положення законів і пригадати деякі обставини. Він зазначив, що головним питанням на засіданні 19 січня 2009 року був хід переговорів з поставок газу в Україну. Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов повідомив міністрам, які тоді зібралися, що прем'єр Тимошенко, яка знаходиться на переговорах, потребує політичної підтримки.

По ходу процесу прокурор попросив долучити до справи матеріали про російського генерала Григорія Олійника, який був засуджений за перевищення службових повноважень при реалізації угод Міноборони Росії з корпорацією ЄЕСУ. При цьому державі було завдано збитків на суму близько 320 млн. доларів. Суддя Кірєєв також задовольнив клопотання про залучення до матеріалів кримінальної справи журналістського розслідування Української правди, в якому журналісти довели, що показання свідків у справі Тимошенко складаються на комп'ютерах Адміністрацією президента.

Вчора також стало відомо, що свідків по даній справі Віктора Ющенка, Віктора Пінзеника, Олександра Шлапака та Богдана Соколовського не можуть викликати в суд, оскільки за адресами, вказаними в матеріалах кримінальної справи, вони не проживають. Суддя Кірєєв доручив Генеральній прокуратурі встановити місце проживання вказаних персон.

Юрій Павленко: біографія, новини>>>
Володимир Огризко: біографія, новини>>>
Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини