"У нас з Росією війни немає". Інтерв'ю Медведчука - за хвилину

11.02.2019, 13:58
Віктор Медведчук (фото - скріншот відео)

Головні тези з інтерв'ю лідера проросійської організації Український вибір

Віктор Медведчук давно є провідником російських інтересів в Україні - і як політик, і як громадянин України - він не приховує своєї позиції, постійно повторюючи тези про необхідність максимального зближення з Росією. Між тим, що говорить Медведчук, і чого насправді хоче Путін, можна сміливо ставити знак рівності. З цієї причини LIGA.net  звернула увагу на його інтерв'ю телеканалу 112. Що думає Медведчук - що думають в Москві - коротко ключові тези.

Ніколи не сумнівався в радянській владі. "Я виховувався як радянський громадянин, школяр, комсомолець, прогресивний комсомолець, який відстоював інтереси.. і розумів, що відбувається. Я ніколи не сумнівався в правильності радянської влади...".

Україна - штучно створена територія. "Україна в рамках і межах сьогоднішнього дня - це територія, яка була штучно створена колись... На цій території були інші державні принципи і будівництва держави, формування суспільства відбувалося на певних умовах, які звести до спільного знаменника дуже складно... Країна, в якій люди ходять до різних церков; країна, в якій говорять різними мовами; країна, яка по-різному шанує свою історію... При цій ситуації що робить влада? Вона намагається вибудувати ідентичність цілого народу, цілої країни на тих поглядах, які притаманні тільки частині населення".

Про кримінальну справу проти себе. "Повний абсурд, повна дурість і обмеженість (підозра в зраді - ред.) Коли я говорю, що треба надати автономію регіону Донбас, я виходжу з того, що треба внести зміни до Конституції... перетворивши мінські угоди, в яких прописаний особливий статус, в міжнародно-правовий документ... Статус автономії в Конституції унітарної держави - виписаний і нічого нового я не пропоную".

Федералізація або розпад. "Я особисто - прихильник федеративного устрою. Завжди був і ним залишуся. Я вважаю, що федеративний устрій - єдині ліки від розпаду нашої країни".

Різні Шкіряки та інші непорозуміння. "Не сам придумав, а орієнтуюся на людей (в формуванні політичних поглядів - ред.). Я ж не можу орієнтуватися на різних Шкіряків та інших непорозуміння, які висловлюють свою позицію ненависті до мене. Я ж кажу про те, які ідеї є у ​​людей".

З Путіним зустрічався багато і дуже багато разів. "Безумовно, про ситуацію на Донбасі ми говоримо постійно. Про звільнення людей ми говоримо постійно, більш того, в своїх бесідах, крім інших особистих відносин, з цією людиною я завжди намагався, намагаюся і буду це робити - використовуватиму свої можливості, свої взаємини  і ставлення її до мене в інтересах України... є чотирикутник: є Київ, є Донецьк і Луганськ, є Москва. Ось в цьому чотирикутнику, я вірю ... що ми можемо зрушити з місця і встановити мир. Реально такі підстави є".

Их там нет. "Коли говорять, що "их там нет ", а у нас кажуть "так ні, вони там є, ми це знаємо"... Скажіть мені, а чому СММ ОБСЄ та інші міжнародні організації цього не знають?".

Треба цінувати Путіна. "Якщо говорити про пана Путіна, він не потребує захисників і я не збираюся його захищати, то його позиція інша і повинна цінуватися у нас. А саме: Донбас - це територія України, на Донбасі живуть громадяни України... А що йому заважало визнати ці невизнані самопроголошені ДНР і ЛНР (терористичні організації ДНР і ЛНР, - ред.), їх незалежність? Може треба цінувати цю позицію?".

Не санкції вводити потрібно, а домовлятися. "Ось сьогодні говорять: "Треба проти Росії посилити санкції за Керч, за моряків, ми повинні змусити .. "Кого? Росію змусити? Так це ж, навпаки, контрпродуктивно, чим більше ми говоримо про санкції... заганяючи в кут Росію і її керівництво, тим більше, тим активніше буде опір... А я кажу - треба домовлятися, вести переговори, шукати спільний знаменник".

Українці і росіяни - не вороги. "Як би там влада зараз не ставилася, російський і український народ ворогами не будуть".

США роблять, що хочуть. "Ми знаходимося під зовнішнім управлінням Сполучених Штатів, і вони що хочуть, те й роблять. Тому одне з політичних завдань, яке я ставлю - це скасувати і покінчити з будь-яким зовнішнім управлінням".

Війни немає. "Багато хто говорить, що у нас (в України з Росією - ред.) війна, з чим я не згоден. У нас війни немає, ніколи не було і, дай бог, ніколи не буде... Термін "війна" - не вигідний для нас, тому що ми повинні домовитися, і Росія повинна домовитися, і Донецьк з Луганськом повинні домовитися".

Читайте також: У Путіна стривожилися через кримінальну справу проти Медведчука

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини