RU

"У мене єврейська кров. І всім все одно в Україні". Інтерв'ю Зеленського - за хвилину

20.01.2020, 11:58
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

За словами Зеленського, рівень антисемітизму в Україні - найнижчий по Європі

У неділю ввечері, 19 січня, вийшло інтерв'ю президента України Володимира Зеленського ізраїльській англомовній онлайн-газеті The Times of Israel. Автори інтерв'ю відзначають, що Зеленський непогано говорить англійською, проте більшу частину часу відповідав українською, використовуючи перекладача. Чому погодився їхати до Ізраїлю, незважаючи на те, що йому не дадуть слово, чи вірить в Бога й чи запитують його про єврейське коріння: LIGA.net вибрала дев'ять головних тез з інтерв'ю Зеленського.

Їде в Ізраїль на річницю звільнення Освенцима. "Наявна у нас статистична інформація показує, що кожен четвертий з євреїв, які загинули під час Голокосту, був українцем. Ось чому для українців дуже важливо вшанувати пам'ять жертв Голокосту. Тому я думаю, що було б справедливо, щоб президент України виступив з промовою. Я знаю, що у ізраїльської сторони інший формат; нас не запросили говорити. Але в будь-якому випадку я буду присутній на цій церемонії (22-23 січня президент відвідає Єрусалим для участі в заходах, присвячених 75-й річниці звільнення нацистського концтабору Освенцим - ред.)".

В Україні з'явиться свій Єрусалим. "У нас є проект в Умані, куди приїжджають багато євреїв з усього світу, щоб вшанувати відомих євреїв: в місті ми починаємо будувати "маленький Єрусалим". Тому ми вирішили побудувати історичний музей, щоб створити великий парк і реконструювати синагогу. Ми хочемо зробити справжнє маленьке містечко. Ми придумали назву "маленький Єрусалим" як ідею".

Коли почнеться будівництво меморіалу Бабин Яр. "Ми запитали рабинів, чому це не було зроблено раніше. Були різні ідеї для проектів. Але тепер він завершений, і ми вирішили, що в цьому році почнуться фактичні будівельні роботи".

Читайте також: Проект меморіалу "Бабин яр": навіщо Макс Яковер пішов в проект Пінчука, Фрідмана й Кличка

Пишається рівнем антисемітизму в Україні. "У нас є дуже цікава статистична інформація, яка буде дуже цікава для Ізраїлю. У 2018 році було опубліковано опитування Pew Research Center, в якому оцінювався рівень антисемітизму в Європі. І найнижчий рівень антисемітизму був в Україні. Ми дуже пишаємося тим, що у нас такий низький рівень антисемітизму... Звичайно, у нас є відсоток радикальних людей, але він дуже маленький".

Зізнався, що сам має єврейську кров. "І ви знаєте, що у мене єврейська кров. І я президент. Нікому немає діла. Ніхто не питає мене про це".

Був в Ізраїлі багато разів. "О, я був там багато разів. У мене там є родичі - тітка моєї матері і її родичі. Деякі з них переїхали в Ізраїль близько 10-15 років тому. Можливо довше. В кінці 90-х. Я був в Ізраїлі багато разів . Для зустрічей, ділових зустрічей, телевізійних зустрічей і концертів - в моєму минулому житті".

Розповів про своє єврейське коріння. "Моя бабуся жила в Кривому Розі, в тій частині півдня України, яка була окупована фашистами. Вони вбили всіх, хто лишився євреїв. Вона поїхала в Алмати, Казахстан. Багато людей бігли туди. Вона вчилася там. Вона учитель. Після Другої світової війни вона повернулася . Ось де я народився".

І вірить в Бога. "У мене було одне відношення, коли я був хлопчиком, і інше зараз. Я ніколи не говорю про релігію й ніколи не говорю про Бога, тому що у мене є власна думка про це. Звичайно, я вірю в Бога. Але я говорю з ним тільки в ті моменти, які є для мене особистими і важливими, і в місцях, де я відчуваю себе комфортно".

Що думає про слова Путіна "Україна - не держава". "Я не знаю, про що він думає. Він не сказав мені. Я думаю, він розуміє мою позицію: Україна - незалежна країна. Ми велика країна, найбільша в Європі. Я думаю, що він розуміє. Що він думає про це? Це в його голові".

Читайте також: "Росія - головна небезпека для України ще на десятки років". Інтерв'ю Марчука - за хвилину

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини