RU

"Це безумство". Трамп шантажував Зеленського: як це було - описує Вільям Тейлор

24.10.2019, 14:49
Вільям Тейлор (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Глава посольства США підтвердив, що від України вимагали розслідувань в інтересах Трампа - в обмін на військову допомогу й особисту зустріч

Читайте також російською: "Это безумие". Трамп шантажировал Зеленского: как это было - описывает Уильям Тейлор

22 жовтня перед комітетами Конгресу США в рамках розслідування про імпічмент президента США Дональда Трампа виступив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор. Виступ "викликав вигуки подиву в присутніх", деякі законодавці-демократи назвали їх "вибуховими" і "переломними". LIGA.net зібрала найважливіші свідоцтва Тейлора з його вступного слова перед Конгресом. "Затримка оборонної допомоги заради внутрішньополітичних цілей - це безумство", - говорив Тейлор.

Неофіційний канал дипломатії США

... Я виявив, що політика США в Україні влаштована бентежним і незвичайним способом. Виявилося, що є два канали, за якими проводиться американська політика: офіційний і дуже неофіційний... Неофіційний, неформальний канал включав в себе тодішнього спецпосланця Курта Волкера, посла Сондленда, міністра енергетики Ріка Перрі, і, як я потім зрозумів, пана Джуліані (особистого адвоката Трампа - ред.).

Зустріч Зеленського з Трампом залежала від розслідувань щодо Burisma і американських виборів

... У середині липня мені стало ясно, що зустріч (з Трампом - ред.), якої хотів президент Зеленський, залежить від розслідувань щодо Burisma і нібито втручання українців в американські вибори 2016 року. Також було ясно, що умову висунуто по неофіційному каналу, і, як я почав розуміти, направлялася паном Джуліані.

... [В телефонній розмові на той момент радниця Трампа по Росії Фіона Хілл і директор у справах Європи Олександр Віндман] розповіли мені про зустріч з українськими чиновниками в Білому домі, яка відбулася 10 липня. Вони сказали, що посол Сондленд пов'язав "розслідування" із зустріччю із Зеленським у Овальному кабінеті, що так обурило посланника Болтона (тодішнього радника Трампа з нацбезпеки - ред.), що він тут же припинив зустріч, сказавши Хілл і Віндману, що нічого не можна вдіяти з внутрішньою політикою. Також він наказав Хілл "розповісти про все юристам" ... Болтон назвав все це "брудною угодою". Болтон заперечував проти телефонної розмови між Зеленським і Трампом, тому що "це буде катастрофа".

... 20 липня я говорив по телефону з паном Данилюком (на той момент секретарем РНБО), який сказав мені, що президент Зеленський не хоче бути пішаком в американській виборчій кампанії.

... 16 серпня я листувався з посланником Волкером і дізнався, що пан Єрмак (помічник президента - ред.) попросив США направити офіційний запит на розслідування можливих порушень українських законів з боку Burisma, якщо це те, чого хочуть США. Формальний запит від США проводити розслідування, засноване на порушеннях українських законів, здався мені недоречним, і я сказав посланнику Волкеру, щоб "ми трималися подалі від цього".

Розморожування військової допомоги залежало від розслідувань щодо Burisma і американських виборів

Під час відеоконференції Ради нацбезпеки 18 липня я почув, як співробітниця бюро управління і бюджету сказала, що оборонна допомога Україні припинена, але не сказала, чому... Я та інші були здивовані - українці билися з російськими і розраховували не тільки на тренування і зброю, але й на впевненість у підтримці США. Все, що співробітниця бюро по бюджету сказала - що директива прийшла від президента до начальника бюро.

... Наступного дня доктор Хілл і пан Віндеман... підтвердили, що затримка з оборонною допомогою Україні була ініційована керівником апарату Білого дому Міком Малвейні, і що він дотримується скептичного погляду на Україну.

... У середині серпня, оскільки оборонна допомога затримувалася вже місяць, я став побоюватися, що багаторічна політика США щодо сильної підтримки України похитнулася... Мої сумніви посилилися 22 серпня, під час телефонної розмови з паном Моррісоном (радником Трампа щодо Росії, який змінив Фіону Хілл - ред.). Я запитав його, чи не відбулися зміни в нашій політиці щодо України, на що він відповів: "Побачимо". Також він сказав під час розмови, що "президент не хоче надавати ніякої допомоги зовсім".

... 29 серпня пан Єрмак зв'язався зі мною, він був дуже стурбований, питав про затримку військової допомоги... Я був збентежений тим, що не міг дати йому ніякого пояснення.

... [За словами Моррісона]: Посол Сондленд сказав пану Єрмаку, що грошова оборонна допомога не надійде, поки президент Зеленський не продовжить розслідування Burisma... Я перший раз почув про те, що оборонна допомога, - а не тільки зустріч в Білому домі, - обумовлена ​​"розслідуваннями".

... [Під час телефонного дзвінка Сондленд] розповів, що президент Трамп хоче від президента Зеленського публічної заяви, що Україна буде розслідувати Burisma і нібито втручання українців в американські вибори 2016 року... Насправді, сказав Сондленд, "все" залежить від цієї заяви, включаючи оборонну допомогу.

 ... 8 вересня Сондленд по телефону повідомив, що сказав президенту Зеленському та пану Єрмаку, що, хоча не йдеться про послугу за послугу, якщо Зеленський не "прояснить ситуацію" публічно, він виявиться "в глухому куті". Я зрозумів "глухий кут" як те, що Україна не отримає таку необхідну оборонну допомогу. Посол Сондленд сказав, що ця розмова закінчилася згодою президента Зеленського зробити публічну заяву в інтерв'ю CNN.

Після цього дзвінка Тейлор написав Сондленду: "Буде кошмар, якщо вони [українці] дадуть інтерв'ю й не отримають оборонної допомоги. Росіянам це сподобається. (А я піду)."

Підхід Трампа до політики

... Посол Сондленд намагався пояснити мені, що президент Трамп - бізнесмен. Коли бізнесмен збирається підписати чек комусь, хто йому винен, бізнесмен просить цю людину спочатку заплатити борг. Посланник Волкер використовував такі самі висловлювання кілька днів по тому, коли ми разом були на форумі YES. Я переконував обох, що таке пояснення не має сенсу: українці нічого не "винні" президенту Трампу, і затримка оборонної допомоги заради внутрішньополітичних цілей - це безумство.

Розв'язка

Після того, як я дізнався 11 вересня, що оборонна допомога розблокована, я особисто повідомив новину президенту Зеленському та міністру закордонних справ Пристайку. І я знову нагадав пану Єрмаку про велику стратегічну значущість двопартійної підтримки України і важливість того, щоб не втягуватися в вибори в інших країнах... Я хотів переконатися через пана Данилюка, що президент Зеленський не планує давати інтерв'ю. Хоча пан Данилюк попередньо підтвердив це 12 вересня, я помітив під час зустрічі вранці 13 вересня, що пан Єрмак відчуває себе некомфортно в цьому питанні. Я знову попросив Данилюка підтвердити, що ніякого інтерв'ю CNN не буде, що він і зробив.

Читайте також: Розслідування TIME: як Дмитро Фірташ допомагав Джуліані й Трампу в справі Байдена

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини