RU

"Треба повернути нашу землю. І сідати за стіл говорити". Інтерв'ю Зеленського - за хвилину

27.01.2020, 17:31
Володимир Зеленський (фото - скріншот відео 9 каналу)

Про "струмочки" антисемітизму в Україні, "машину" Гончарука й трохи про СРСР

У п'ятницю, 24 січня, пізно ввечері вийшло інтерв'ю президента України Володимира Зеленського ізраїльському 9 каналу. Це вже друге за останній тиждень інтерв'ю президента ізраїльським журналістам. Чому президент згадав про СРСР, як збирається закінчувати війну й чому залишив прем'єр-міністра  Олексія Гончарука - LIGA.net вибрала десять головних тез з інтерв'ю Зеленського.


Відчуває себе комфортно в Ізраїлі. "Ізраїль для мене завжди асоціювався з величезною кількістю близьких друзів, родичів, яких так не побачиш, тим більше зі зміною мого статусу, дуже складно... Я відчуваю комфортно себе в Ізраїлі. Це правда. Дуже комфортно. Вільні люди. Багато знайомих. Мене всі впізнають".

В Україні немає антисемітизму. Але є "струмочки". "Мушу зауважити, що цього (антисемітизму - ред.) немає. Якщо якісь там радикальні течії (я б не назвав їх течіями) і є в Україні, то це струмочки. І нічого заперечувати, є такі люди, але порівняно з іншими країнами - тільки струмочки".

На стенограмі розмови з Трампом в США роблять гроші. "Я розумів, що після нашого дзвінка витягується якась історія. Я робив все, щоб Україну не втягували в це політичне питання... Тому весь текст розмови, наскільки я знаю, всі читали. Це популярне чтиво Сполучені Штати могли б це як бестселер потім продати, і продадуть! Вони на всьому роблять гроші".

Читайте також. "Треба зупинити зло". Зеленський виступив в Польщі

Діалог з Росією почався. "У нас з'явився діалог. І не тільки діалог в нормандському форматі. Ми стали про щось говорити. Три роки не було нормандського формату. Ми домовилися. Ми повернули моряків. Ми повернули кораблі, Росія на це пішла. Значить, ми про щось говоримо. Я вважаю, що діалог почався".

Без розмови з Путіним полонених не повернеш. "Є люди, які на тій стороні знаходяться в тюрмах. Різні, наші люди, українці, активісти, кримчани, яких перевезли на територію Росії. Значить з ким мені їх вирішувати? Мені треба їх вирішувати з тим, хто все вирішує там. Це президент Російської Федерації. Я по-іншому людей не заберу".

Відчуває, що мир потрібен і Росії. "Інтуїтивно відчуваю, що це потрібно не тільки Україні. Я відчуваю і відчуваю, що це велика біда, яка назавжди. Назавжди залишить шрам між Україною і Росією. Чи розсмокчеться цей шрам, я взагалі не впевнений... Загалом, це все - велика, величезна така яма. І інтуїтивно у мене відчуття, що це також потрібно Росії, це також потрібно Європі, це також потрібно світу".

Адже в СРСР якось разом жили. "Але якось же жили. Якось щось було. І було багато. І були в складі однієї країни - Радянського Союзу. І родичі, і зломлені сім'ї. І родичі, з якими ти не спілкуєшся, які знаходяться там. І навпаки".

Читайте також. Зеленський розповів про можливості зустрічі з Путіним: відео

Потрібно повернути Крим і Донбас. І думати про спільне майбутнє. "Ми не бачимо взагалі вирішення конфлікту без повернення територіальній цілісності... Якщо це закінчиться так в Україні, що ми не повернемо наші території, я впевнений, тоді, що це не остання історія. А повернення територій в Україну буде говорити про те, що війна закінчилася, треба далі якось жити. жити, не вбиваючи один одного. Це вже говорити треба, сідати за стіл, говорити, розуміти один одного, спробувати налагодити майбутнє. Можливість цього спільного майбутнього. спробувати".

Порівняв Гончарука з машиною. "Він - хороша машина. Він не наїздив ще ту кількість кілометрів, після якої ви міняєте автомобіль... Молода, як мені здається, дуже потрібна цій країні, цього часу зараз людина... Він втомиться - він піде. Він не впорається - він звільнить це крісло. Це справедливо. Але ще трішечки потрібно йому часу, щоб показати результат".

Через чотири роки хоче передати "ключики від нової України". "Я вважаю, що за мою каденцію ми обов'язково це зробимо. Стабілізувати, поміняти імідж України. Звичайно, дати зліт інвестиційний, дати класний клімат... І ось ці ключики від ось цієї нової України - це ось останній пункт. І ось ці ключики від цієї нової України передати іншій людині, якій буде вже легше. Це амбіція".

Читайте також: "У мене єврейська кров. І всім все одно в Україні". Інтерв'ю Зеленського - за хвилину

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини