RU

Тимошенко йде в президенти. 10 тез майбутньої кампанії

28.03.2014, 10:14
Тимошенко йде в президенти. 10 тез майбутньої кампанії - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)

Екс-прем'єр - про вибори, союзників і супротивників, агресію Росії і план для Криму, корупцію та свій елітний особняк в Конча-Заспі

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко, яка вийшла з тюремного ув'язнення на свободу 22 лютого за рішенням Верховної Ради, на свою першу за останні роки прес-конференцію прийшла, однією рукою спираючись на тростину. Спілкування з журналістами почала з головного - "я буду балотуватися в президенти", і всю наступну  годину присвятила власній агітації, мало не безпосередньо давши зрозуміти, що її кандидатура фактично безальтернативна. Тимошенко заявила, що знищить корупцію, за боротьбу з якою двічі потрапляла за грати, і поверне Крим Україні. Медведчук їй не товариш, Клюєв у в'язниці не відвідував, а Путін - взагалі ворог номер один.

Редакція ЛІГАБізнесІнформ відібрала 10 тез майбутньої кампанії, що прозвучали на сьогоднішній зустрічі Тимошенко з журналістами.

Про вибори президента.
29 березня відбудеться з'їзд, на якому я буду просити Батьківщину висунути мене кандидатом на найвищу посаду в державі... Є шість причин, по яких я зобов'язана балотуватися. Перша і головна - після нашої легендарної революції, коли в Україні звалився авторитарний режим, ми отримали унікальне право будувати країну з чистого аркуша... Для цього майбутній президент повинен мати інтелектуальні, організаторські здібності, потужну комунікацію зі світом, особливо з інтелектуальними елітами. Я думаю, що зможу відповісти на це питання. Це не примітивна робота, вона вимагає сильних командних дій.

Про нову генерацію і політиків з минулого. Назвіть мені кандидатів у президенти з політиків нової генерації - я підкреслюю, саме нової генерації - які інтелектуально, організаційно, в тому числі і морально в змозі очолити Україну... Просто всіх політиків, яких я знаю, і які балотуються, я знаю як політиків, які якщо не 10, то 15 років у політиці, і знаходилися в багатьох урядах, в тому числі і Партії регіонів... Дискусії про те, що президентом має стати політик нової генерації, - це технології, які нав'язують піар-штаби олігархічних груп.

Про корупцію. Найгучніше з корупцією боролися Янукович і Азаров, але сьогодні громадяни одностайні в тому, що нічого не змінилося за 22 роки. Більше того, нова влада провела нові кадрові призначення  а у людей є відчуття, що просто перехоплена естафета , і все йде як далі. Мені варто балотуватися тому, що, без перебільшення, якщо згадаєте моє політичне життя, я єдиний лідер партії, який реально показав, як треба згортати корупцію в цілих сферах української дійсності. У 2000 році енергетичний комплекс був очищений від корупції за сім місяців. У 2000 році моя реальна боротьба з корупцією закінчилася для мене першою в'язницею. Я знаю і розумію, як це робити, і я це робила.

Про можливу перемогу Порошенка. Це перші чесні президентські вибори в Україні. Я думаю, не буде жодного нарікання на їх проведення, на фальсифікації або інші неприємності, які завжди були на всіх попередніх виборах... Якщо виграє Петро Порошенко, то я як людина, яка хоче Україні добра, буду зберігати єдність демократичних сил і підтримувати всі справжні реформи і перетворення в країні.

Про Медведчука і Путіна. Зв'язків з Медведчуком (лідер проросійського проекту Український вибір, кум президента Росії, - ред.) ніяких... Путіна я вважаю ворогом номер один для України, і навіть європейські країни вважають, що мої оцінки занадто різкі. Ми повинні зробити все, щоб зупинити агресора і повернути окуповані території.

Про чутки про поїздки до Москви. Я не була в Москві (після звільнення з ув'язнення, - ред.), і це можна легко відстежити. Ситуація з Кремлем може бути врегульована тільки шляхом переговорів лідерів найпотужніших країн світу персонально з Путіним, який є автором і виконавцем окупації України. Якби я допускала, що мої переговори допоможуть - не сумнівайтеся, я б поїхала. Але переговори щодо окупації я не веду.

Про план для Криму. Я бачу, як зупинити агресію, але для того, щоб реалізовувати ці плани, необхідно бути присутнім у владі... Я впевнена, що зможу створити потужну систему оборони країни і зробити армію сучасною. Озброїти її найсучаснішою зброєю. Я зможу захистити країну від агресії, і є надія на повернення окупованого Криму. Я можу це робити більш жорстко і ефективно, ніж це робиться сьогодні.

Про шанси Яценюка залишитися прем'єром.
У разі моєї перемоги - а точніше, після моєї перемоги - Арсеній Яценюк буде займати позицію прем'єр-міністра. Коли країна потребує непопулярних, жорстких, жорстоких кроках для того, щоб вижити фінансово і економічно, я думаю, у нього є мужність такі кроки робити... З глибокого економічного та фінансового захворювання, в якому нам залишили країну Янукович і Азаров, Україну треба буде довго виводити... Але я думаю, що Яценюк впорається із цим завданням.

Про парламентську коаліцію.
Я дуже ціную єдність демократичних сил, яка з труднощами, але тримається. Між Свободою, Батьківщиною і УДАРом існує постійний діалог, є розуміння, як правильно розподілити відповідальність на кадрових посадах. Є спільні рішення. І я вважаю, що мені втручатися в цю систему відносин з кадрових призначень і яким-небудь вказівкам просто некоректно. Я цього не роблю і не планую робити. Крім того, я не вірю, що можна формувати політику, перебуваючи в стороні від влади... Керувати людьми, які займають посади, вважаю некоректним.

Про оренду та вартість будинку в Конча-Заспі.
У мене в гостях нещодавно була громадська організація "Без парканів". Я завела їх, запросила, показала повністю все своє житло. Це в цілому 300 квадратних метрів... Ви можете зайти на сайт і подивитися там не тільки інформацію, але ще і візуальні образи. Я живу скромно і продовжу точно так же жити після того, як, дасть Господь, стану президентом. (За словами Тимошенко, "скромну" нерухомість вона орендує вже приблизно 10 років. У організації "Без парканів" немає власного сайту, є тільки акаунти в соціальних мережах ВКонтакте і Facebook; окрім фотографій з дому екс-прем'єра, ніякої фінансової інформації там не розміщено, - ред.).

Дивіться також: Тимошенко показала особняк в Конча-Заспі: каже, що орендує (фото)

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини