RU

Тимошенко потопає в справах

25.10.2011, 15:25
Тимошенко потопає в справах - Фото
b259da9e0f3139b5c939ee45db0e0bfb.jpg

У відносинах правоохоронної системи та екс-прем'єра намітилася певна циклічність: проти Юлії Тимошенко порушують справу, думають якийсь час і порушують нову. Інший варіант: дістають з архівів старі, притрушені пилом

Учора захист колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко подала апеляцію на рішення Печерського суду Києва у газовій справі. Зі слів захисника екс-прем'єра Сергія Власенка, документ включає близько 120 сторінок тексту. "Ми зібрали базові, найбільш грубі порушення, які відбувалися як на слідстві, так і під час судового розгляду", - зауважив він.

У свою чергу Генеральна прокуратура України скасувала постанову про закриття кримінальної справи у відношенні Тимошенко за фактами розкрадання 25 млн.грн. бюджетних коштів і ухилення від сплати податків по розрахунках за природний газ корпорацією Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ).

"Генеральна прокуратура 20 жовтня 2011 року скасувала постанову про закриття кримінальної справи у відношенні Тимошенко за фактами розкрадання 25 млн.грн. бюджетних коштів і ухилення від сплати понад 20 млн.грн. податків шляхом впровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією ЄЕСУ і приховування прибутків від діяльності її офшорної компанії", - повідомили у відомстві.

Одночасно з цим ГПУ оскаржить в касаційному порядку "незаконні рішення суду про закриття інших епізодів злочинної діяльності у вказаній кримінальній справі".

"Генеральною прокуратурою України отримані матеріали з податкової міліції, яка в ході розслідування інших кримінальних справ виявила незаконні операції без сплати податків корпорацією ЄЕСУ при розрахунках за природний газ. У зв'язку з цим керівництво податкової міліції звернулося до генерального прокурора для прийняття процесуальних рішень з цих питань", - пояснили в ГПУ.

При цьому в Генпрокуратурі заявили, що рішення екс-генпрокурора Святослава Піскуна про закриття кримінальної справи проти Тимошенко визнано незаконним, однак не стали уточнювати, чи буде Піскун нести за це відповідальність.

Сам Піскун стверджує, що нічого незаконного в його діях не було. З його слів, дана кримінальна справа була закрита не в зв'язку з відсутністю складу злочину, а за недоведеністю провини, що було неможливим на той час. "Тому якщо генеральний прокурор вважає, що необхідно провести розслідування, він має право скасувати постанову і провести його. Точка. Це абсолютно законна дія", - переконаний він.

Піскун також зазначив, що декілька місяців тому спілкувався з генпрокурором Пшонкою з цього приводу, і сам йому порадив, аби він скасував цю постанову і перевірив деякі питання ЄЕСУ, тому що "там є питання, які досі не вирішено". "А на той час їх вирішити було неможливо, тому що тоді суди ухвалили рішення про закриття цієї справи по дуже багатьох епізодах, і розслідування її тоді вже не мало ніякого сенсу", - сказав екс-генпоркурор.

Він також припускає, що підставою для поновлення кримінальної справи проти Тимошенко може бути справа іншого українського екс-прем'єра Павла Лазаренка в США.

Реанімація цієї справи викликала хвилю обурення в колах опозиції, яка в цих діях не побачила ні юридичної логіки, ні будь-якої іншої мотивації, крім політичного переслідування.

"Влада йде на безпрецедентний крок: реанімує справи, закриті постановами Верховного суду України; реанімує справи, закриті рішенням генерального прокурора. Це не піддається ніякому юридичному коментуванню", - заявив бютівець Сергій Пашинський.

У свою чергу заступник лідера ВО Батьківщина Олександр Турчинов заявив, що в БЮТ не розуміють, в якій інстанції прокуратура має намір оскаржити закриття кримінальної справи по ЄЕСУ, якщо точку в цій справі поставив Верховний суд.

"Я хотів би спитати у пана Пшонки, у представників Генеральної прокуратури, які бездумно виконують брудні політичні замовлення: до кого ви маєте намір звернутися з касацією? Напевно, тільки залишається звернутися з касацією на рішення палати Верховного суду до Кірєєва або, може, в Адміністрації президента вже створили нове касаційне відділення, де будуть приймати касаційні скарги на дії опозиціонерів щодо цієї влади?" - зауважив він.

Зі слів Турчинова, такі дії влади можна розцінювати виключно як прагнення помсти і виконання замовлення президента Віктора Януковича на відкриття чергової кримінальної справи у відношенні Юлії Тимошенко.

Таким чином, на даний момент проти Тимошенко порушено вже п'яту кримінальну справу (крім реанімованого і газового у виробництві також знаходяться справи про кошти Кіотського протоколу, про машини швидкої допомоги і про борги Єдиних енергетичних систем України). Однак, якщо вірити заступнику глави фракції БЮТ Сергію Соболєву, п'ять справ – це не межа. За його інформацією, їх має бути 11.

При цьому опозиціонер наголосив, що шість з цих 11 справ були закриті за рішенням Верховного суду ще за часів президентства Леоніда Кучми. І якщо враховувати тенденцію, що намітилася, то такий показник кримінальних справ виглядає цілком реальним.

У Партії регіонів реанімовану справу коментувати не стали, однак не приховують що загалом вигляд Тимошенко на лаві підсудних їм вкрай приємний. Зі слів Леонида Кожари, кримінальна справа проти колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко - це яскрава ознака приналежності України до європейського і євроатлантичного світу. Виходячи з цієї логіки, можна сказати, що раз мова йде вже не про одну кримінальну справу, а відразу про декілька, то рівень європеїзації України вже має зашкалювати. Щоправда, в Європі поки про це не знають.

Шквалу критики, як після оголошення вироку Тимошенко, звичайно, не було, проте вже стало відомо, що лідери Європейської народної партії (ЄНП) схиляються до того, щоб не парафувати Угода про асоціацію з Україною.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини