RU

Тимошенко уникла СІЗО

28.07.2011, 10:04
Тимошенко уникла СІЗО - Фото
9a97e1e01086710e9601864cf192ae0b.jpg

Прокурор вимагав взяти під варту екс-прем'єр-міністра, мотивуючи це тим, що вона неодноразово порушувала порядок в судовому засіданні і перешкоджала встановленню істини в процесі. Суддя Кірєєв, обдумавши клопотання, все ж не задовольнив його

Печерський суд вперше розглядав питання про зміну запобіжного заходу для екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з підписки про невиїзд на взяття під варту. Під час вчорашнього судового засідання прокурор вимагав взяти під варту Тимошенко, мотивуючи це тим, що вона неодноразово порушувала порядок в судовому засіданні і перешкоджала встановленню істини в процесі. Суддя Родіон Кірєєв, обдумавши клопотання прокуратури, все ж не задовольнив його. З його слів, Тимошенко систематично порушувала порядок в судовому засіданні, з неповагою ставилася до суду, перешкоджала встановленню істини в справі, однак на даний момент ще не вичерпані всі процесуальні можливості для того, щоб повернути її в правове поле.

Тим часом, суд продовжив заслуховувати свідків у справі Тимошенко. Вчора допитали екс-міністра енергетики в уряді Тимошенко Юрія Продана. Під час допиту він повідомив суду, що виявив у себе копію доручення, в якому містилася вимога довести до відома керівництва НАК Нафтогаз України і організувати виконання директив Тимошенко як прем'єр-міністра по підписанню газових контрактів. Тимошенко попросила долучити ці документи до матеріалів справи, оскільки вони свідчать про те, що вона нікого не вводила в оману і не намагалася представити директиви прем'єр-міністра як директиви уряду загалом.

Екс-прем'єр наголосила, що в обстановці газової кризи вона взяла на себе відповідальність і виписала документ, обов'язковий для виконання. Кірєєв, дізнавшись, що це лише копія документа, намагався з'ясувати у Продана, де знаходиться оригінал документа. Екс-міністр палива і енергетики на це питання відповів, що не знає, можливо, оригінал він передав своїм помічникам. Тимошенко, в свою чергу, зазначила, що місцезнаходження тих чи інших документів - це не питання міністра, це питання діловодства. Представник прокуратури заявив, що це - документ невідомого походження, і додав, що копія не може мати доказового значення. Кірєєв в задоволенні даного клопотання Тимошенко про долучення копії доручення до матеріалів справи відмовив. Копію другого документа - договору між НАК Нафтогаз і Укртрансгазом про поставки технологічного газу в 2009 році - Продан продемонстрував після того, як Тимошенко спитала у нього, чи могли газові контракти від 2009 року вплинути на ціну технологічного газу. Тимошенко попросила долучити документ до матеріалів справи, оскільки він, за її словами, "повністю спростовує сфальсифікований розрахунок збитку". Дане прохання Тимошенко суддя Кірєєв розглядати не став, оскільки воно не було оформлено у вигляді клопотання.

Вже традиційно в день суду не обійшлося без видворення із зали депутатів, підтримуючих Тимошенко. Першим видалили із залу нардепа від НУНС Олеся Донія. У ході засідання він з місця голосно поцікавився у судді, на якій підставі помічників нардепа не пускають в зал судових засідань. Він також намагався з'ясувати, чи є в такому випадку дане судове засідання відкритим. Потім за рішенням судді Кірєєва також із залу був видалений депутат Василь Деревляний, що дозволив собі нецензурну лайку на адресу прокурора, який поставив питання, які відносини у свідка Продана з підсудною Тимошенко.

Тим часом, Тимошенко залишається в суді без захисту. Раніше вона відмовилася від своїх адвокатів - Миколи Сірого та Олександра Плахотнюка. Свою відмову Тимошенко пояснила тим, що адвокатам не надали розумний час на ознайомлення з матеріалами справи, в зв'язку з чим у них немає можливості якісно виконувати свою роботу. Вчора вона вимагала три доби на пошук нових адвокатів. Кірєєв відмовив в задоволенні клопотання, "оскільки суд неодноразово ставив питання про допуск адвокатів, а підсудна за надуманими підставами від них відмовлялася". Також суд відхилив клопотання Тимошенко про залучення до процесу в якості захисник бютівця Сергія Власенка. Суддя нагадав, що видалив Власенка із зали за порушення порядку.

Вчора близько 19:00 суддя Кірєєв оголосив перерву в суді після того, як Тимошенко стала категорично заперечувати допит ще двох свідків. За її словами, вона не забезпечена захистом і не підготовлена до допитів свідків. На виході із залу суду Тимошенко заявила, що не має намір бігти з України і готова до опору, а також готова до "безглуздих і незаконних дій Віктора Януковича". Засідання у справі Тимошенко продовжиться сьогодні.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини