RU

Тимошенко напророчила Януковичу швидкий відхід… конституційний

31.01.2011, 15:00
Тимошенко напророчила Януковичу швидкий відхід… конституційний - Фото
be00e6bc8d6d3c6c6f2687e94d20f2f1.jpg

Екс-прем'єр констатувала наявність авторитарних тенденцій під час правління В.Януковича. З іншого боку, опозиційний політик заявила про те, що "Батьківщина" готує план з відсторонення нинішньої влади конституційним шляхом

Минулого тижня екс-прем'єр України Юлія Тимошенко заявляла про себе, прямо або опосередковано ледве чи не щодня. Роздача інтерв'ю, публічні виступи, і, відповідно, безсторонні оцінки влади, зокрема, щодо Президента України Віктора Януковича. Хоч і влада, до речі, підлила масла у вогонь, збудивши щодо лідера партії "Батьківщина" ще одну кримінальну справу.

Так, щодо Ю.Тимошенко було порушено кримінальну справу - про перевищення влади і посадових повноважень під час закупівлі під гарантію уряду і ввезення на територію України ніби спеціалізованих медичних автомобілів "Оpel Combo". Суму завданого державі збитку оцінили у 67 млн. грн.

За даними Генпрокуратури, закуплені автомобілі не належать жодному із зареєстрованих класів автомобілів медичної допомоги, не є спеціалізованим транспортом і не віднесені до виробів медичного призначення. Центр специфікації МОЗ підтвердив, що цей автомобіль не відповідає національним стандартам і не пристосований для транспортування хворих на носилках.

Крім того, зазначили у Генпрокуратурі, уряд Ю.Тимошенко грубо порушив правила митного оформлення цього авто. Зокрема вартістю "Оpel Combo" у розмірі $15 тис. колишній уряд купував їх дорожче на 20%. Також передбачається доукомплектування автомобілів спеціальним медичним обладнанням, хоч фактично воно обмежилося лише порожніми пластиковими коробками.

Природно, що сама Ю.Тимошенко відкинула обвинувачення на свою адресу. За її словами, нова кримінальна справа є безпідставною. "Все це виглядає абсурдно, ганебно, і для країни досить ризиковано", - сказала вона.

У розвиток теми вона заявила, що у межах програми очолюваного нею Кабміну для сільської медицини було закуплено не авто швидкої допомоги, а транспортні засоби для перевезення лікарів за місцем перебування пацієнтів. "Наш уряд прийняв рішення, що терміново, невідкладно, буквально у надзвичайному режимі потрібно селу, які віддалені від лікувальних установ, забезпечити транспортом. Я хочу наголосити, що саме транспортом, який довозить лікаря, фельдшера безпосередньо до хворого. Не йшлося про автомобілі швидкої допомоги", - сказала вона.

Навряд чи нова кримінальна справа бентежила Ю.Тимошенко. У цьому випадку для неї є очевидним, що влада намагається визначити механізм виключення її з політичної боротьби. "Вони хочуть будь-яким способом не допустити мене до парламентських виборів і до виборів президентських. І вони наразі вагаються - або через повністю контрольовані ними суди винести умовний вирок, який, за суттю, може зробити мене судимою людиною, і тоді у мене не буде змоги брати участь у виборах, або піти за найрадикальнішим варіантом - закрити у в'язниці", - зазначила Ю. Тимошенко.

Також опозиційний політик виокремила декілька знакових з її погляду моментів, які можуть пояснити те, що відбувається. По-перше, стверджує Ю.Тимошенко, якщо Президент України "персонально" почав проти неї таку "безпрецедентну війну", то це означає, що опозиція не така вже й слабка. По-друге, вона акцентувала увагу на тому, що нинішньою владою управляє страх. Крім того, вважає Ю.Тимошенко, порушуючи проти неї кримінальні справи, Президент демонструє "абсолютну слабкість". "Адже те, що йому наразі здається силою, насправді у свідомості будь-якої інтелектуальної людини вважається слабкістю. Тому що сильна людина, по-перше, поводиться морально, а по-друге, готова до чесної конкуренції", - наголосила вона.

Водночас екс-прем'єр констатувала наявність авторитарних тенденцій під час правління В.Януковича. "Президент Янукович боїться сильної опозиції, саме тому він чинить такий тиск на мою партію, моїх союзників і мене. Якби він нас не боявся, він би нас ігнорував. Але ми і надалі будемо невід'ємною частиною політичного ландшафту нашої країни", - сказала Ю.Тимошенко.

З іншого боку, опозиційний політик заявила про те, що "Батьківщина" готує план з усунення нинішньої влади конституційним шляхом, хоч деталей цього плану і не розкрила. "Наша політична команда, і я особисто, ми займаємося в Україні об'єднанням людей і відпрацьовуємо чіткий план, як конституційним шляхом цю владу прибрати. І я хочу подати вам надію, що не народився ще такий Янукович, щоб він зміг зруйнувати цілу державу і зруйнувати життя людей. Він швидко і конституційно піде з влади, а ми з вами всі разом йому в цьому допоможемо", - сказала Ю.Тимошенко.

Слід зазначити, що так категорично і впевнено поки що висловлюється лише одна Ю.Тимошенко. Інші опозиційні політики поки мовчать щодо цього. Народний депутат з фракції НУНС, член "Народної самооборони" Олесь Доній взагалі висловив припущення, що лідера "Батьківщини" можуть посадити услід за екс-главою МВС Юрієм Луценком. "Є небезпека, якщо зараз не буде сильного протестного руху, то зрозуміло, що наступною буде Тимошенко. І її посадять", - сказав він.

У свою чергу заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман порадила Ю.Тимошенко визнати В.Януковича Президентом України. "Ви сказали, що не визнаєте Януковича Президентом. А уявіть, що ви на наступних виборах виграєте, і ми вас визнавати не будемо", - сказала вона.

Неважко спрогнозувати, що Ю.Тимошенко навряд чи скористається цією порадою, навіть якщо щодо неї буде порушено ще низку кримінальних справ.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>
Діяльність української опозиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини