RU

Тимошенко дала залп по Януковичу

11.10.2010, 14:30
Тимошенко дала залп по Януковичу - Фото
6fe69c4d3f00178054809d04c0e186a4.jpg

Минулі вихідні ознаменувалися гучними заявами лідера БЮТ Юлії Тимошенко. В інтерв'ю двом центральним ЗМІ політик не змінила свого експресивно-викривного стилю і в образних висловах змалювала поточну політичну ситуацію

Минулі вихідні ознаменувалися гучними заявами лідера БЮТ Юлії Тимошенко. Політик не змінює свого експресивно викривного стилю і в образних висловах "змальовує" поточну політичну ситуацію.

Однією із головних тем, порушених в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" і "5 каналу", була діяльність "заклятого друга" - Президента Віктора Януковича, пов'язана, передусім, з посиленням повноважень глави держави. Ю.Тимошенко переконана, що таким чином В. Янукович губить сам себе. "Він без розумної стриманості сумнівним способом все набирає і набирає собі владні повноваження, втрачаючи при цьому основу основ влади - довіру і повагу свого народу і світової спільноти", - вважає вона.

"Пам'ятаю цікавий сюжет у науково-популярному фільмі. Простій білій миші вставили електрод у мозок, у нервову точку збудження оргазму, і поставили перед нею педаль. Миша сама могла натискати на педаль, регулюючи кількість задоволення. Дожалася на педаль до того, що померла. До того ж швидко, за декілька годин", - розповідала політик.

"Янукович губить себе як політик сам. На здоров'я. Але, знищуючи власний авторитет, він підриває авторитет країни. А ось це мені небайдуже. На щастя, не тільки мені", - сказала Ю.Тимошенко.

Крім того, лідер БЮТ переконана, що В.Янукович мало того, що посилив свої повноваження, так ще і намагається продовжити їх. "Сьогодні Янукович, змінивши через Конституційний Суд Конституцію, планує продовжити свої повноваження, знову ж використовуючи Конституційний Суд", - сказала Ю.Тимошенко.

"Він хоче навіть не йти за старою Конституцією Кучми, а збільшити повноваження і термін перебування при владі цьому парламенту і собі особисто. Ось яскравий приклад, куди він направляє свої примножені повноваження і свою примножену силу влади - на пролонгування перебування при владі, тобто владу - за рахунок пролонгації влади", - заявила політик.

До того ж вона додала: "Закон про Кабінет Міністрів, який приймався у парламенті, - це не зовсім закон про Кабінет Міністрів. Там були внесені виправлення до 32 законів, що діють на сьогодні, і всі 32 закони були відкоректовані для того, щоб збільшити повноваження Президента Януковича, ще більш радикально, ніж передбачає Конституція Кучми. Це означає, що він продовжує у країні єдину реформу - це набір повноважень на себе особисто, і ця реформа йде повним ходом".

"У мене виникає єдине питання: для чого йому ці повноваження, що він збирається з ними робити, як він збирається їх застосовувати в реальному житті? І поки ми бачимо, що всі його повноваження, його надзвичайна велика влада, яку жоден Президент у країні не мав, йде на збагачення людей його оточення і на повне обідніння і позбавлення прав і свобод всієї іншої української громади", - резюмувала лідер БЮТ.

До того ж вона переконана, що Верховна Рада України повинна легалізувати рішення КСУ щодо зміни Конституції. "Я розраховую, що після рішення Венеціанської комісії українська влада усі зміни, які оголосив неконституційними наш Суд, поставить на голосування у Верховній Раді. Які-небудь зміни до Конституції можуть вноситися тільки через голосування у Верховній Раді", - сказала політик.

Вона нагадала, що Венеціанська комісія 16-17 жовтня буде розглядати одночасно і судову реформу, яка пройшла в Україні, і питання адекватності дій українського Конституційного Суду щодо скасування політичної реформи 2004 року. "Я вірю в те, що Венеціанська комісія, як і у випадку з рішенням Конституційного Суду Киргизстану, так і щодо українського суду винесе за своєю правовою суттю одне і те саме рішення, тобто скаже, що це недопустимо і це виходить за межі традицій права", - додала вона.

Ю.Тимошенко також вважає недопустимим внесення змін до Основного Закону без проведення конституційного референдуму. "На всіх останніх виборах я порушила тільки одне питання: не можна змінювати Конституцію без того, щоб проінформувати людей у суспільстві, як змінюється Конституція, і через референдум опитати їхню думку", - зазначила лідер БЮТ.

На її думку, зараз персональну відповідальність за те, що все відбувається у країні несе Президент В.Янукович. "Те, що Президент Янукович набуває собі повноваження, і те, що він постійно намагається посилити свою владу, - це просто призведе до того, що вся відповідальність за всі події, що відбуваються у країні, все це на його совісті після таких змін до Конституції. Після повного взяття влади у свої руки, без винятку - від верху до низу, він несе персональну відповідальність за те, що все відбувається у країні і за те, що все відбувається у суспільному секторі життя людей", - наголосила вона.

Водночас Ю.Тимошенко запевнила, що опозиція створюватиме противагу влади незалежно від визнання її опозиційного статусу партією влади. "Наша опозиція, а саме наша команда, яка перебуває у реальній опозиції, не дасть цій владі розслабитися, а по-друге, остаточно поставити Україну на коліна. Не дамо ми це зробити", - заявила політик.


"У мене сьогодні є оптимістичне переконання. Я знаю, що з такою системою роботи, яку запропонував Президент Янукович, з такими цінностями і з такими кроками, які він робить, я переконана, що він довго при цій владі не буде", - передбачила Ю.Тимошенко.

Характерно, що у своєму критичному висловлюванні лідер БЮТ не озвучила конкретних кроків, які збирається робити опозиція для протидії активності Президента. Хоч цілком можливо, що основна діяльність опозиції розвернеться вже після місцевих виборів - залежно від їхніх результатів.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини