RU

The Man in the Middle: Що світ дізнався про президента Зеленського зі статті в TIME

06.12.2019, 13:50
The Man in the Middle: Що світ дізнався про президента Зеленського зі статті в TIME - Фото
Фото - колаж Liga.net, вихідні фото - Тime.com

Постарів, більше нікому не довіряє й бореться з проблемами, на тлі яких імпічмент в США - дрібниця. Таким побачив Зеленського американський журналіст

Читайте також російською: The Man in the Middle: Що світ дізнався про президента Володимира Зеленського зі статті в TIME

Володимир Зеленський стане першим із президентів України, чия фотографія з'явиться на обкладинці журналу TIME. The Man in the Middle (Людина посередині) - так названа стаття про нього, вже опублікована на сайті журнала. Йдеться про те, що президент України виявився в епіцентрі найбільшої світової політичної драми, між президентами США і Росії Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, підкреслює TIME.

Що дізнається про Зеленського світ з дуже авторитетного й популярного американського журналу - розбиралася LIGA.net.

Президентство нелегко далося Зеленському

Автор статті, Саймон Шустер, згадує Зеленського в березні - впевненого в собі й навіть зухвалого актора-коміка, який йде в політику й будує плани, як легко порозуміється з Трампом за допомогою дотепів і посмішок. Зараз, після того, як реальність виявилася зовсім іншою, Зеленський здався журналісту постарілим, стомленим і умов, що змінилися більше, ніж можна було очікувати. У президентських покоях будівлі на Банковій Зеленський відчуває себе як в фортеці, з якої хоче втекти. Журналісту здається, що президент України не просто став великим реалістом, але й підхопив хворобу політиків, яку сам же хотів вилікувати - цинізм.

Зеленському немає діла до внутрішніх проблем США, у нього є більш серйозна проблема - війна з Росією

Зеленський не боїться питань про імпічмент, але говорить не про можливі мотиви Трампа, який затримував $400 млн військової допомоги Україні й використовував затримку для тиску на українську адміністрацію, а тільки про свої власні: в Україні йде війна, і її союзники не можуть блокувати допомогу для неї, це питання справедливості, а не "послуга за послугу". TIME цитує і слова помічника президента  Андрія Єрмака: поки в США говорили про імпічмент, на сході України гинули люди.

Зеленський відчуває себе на самоті й залишений Заходом один на один з Путіним і внутрішніми проблемами

Трамп намагався тиснути на Зеленського, вимагаючи поновлення розслідування проти сина свого основного конкурента Джо Байдена, замість того, щоб допомогти. Інші сили в США, які виступають на підтримку України, через скандал з імпічментом зайняті зовсім іншими справами. Європа каже, що є союзником України, але президент Франції Емманюель Макрон заявляє про те, що Росія більше не ворог НАТО, а канцлер Німеччини  Ангела Меркель, при всій наданій підтримці, поспішає завершити Північний потік-2, який може нанести Україні великої шкоди. Всередині України Зеленського звинувачують в капітуляції, а його рейтинги падають. Але він не піддається на тиск "прихильників жорсткої лінії" і відмовляється повертати Донбас силою, оскільки вважає, що тоді помруть сотні тисяч людей і почнеться тотальна війна, спочатку в Україні, потім по всій Європі.

Зеленський більше нікому не довіряє

"Чи довіряє він Володимиру Путіну", - таке запитання поставили Зеленському журналісти минулого тижня. Відповідаючи, президент не став загравати з виборцями в Україні, а й компліментів Путіну не робив. Його відповідь звелася до того, що перші шість місяців при владі навчили Зеленського, що в політиці є тільки інтереси, вірити нікому не можна. У школі Зеленський любив математику, тому що там для нього все було ясно. Можна вирішити рівняння з однією невідомою, але в політиці всі - невідомі.

Послання Зеленського для США та інших сильних гравців: Україна - не пішак в чужій грі

Все, що цікавить Зеленського - це щоб Україна не була частиною чиєїсь чужої угоди, чиєїсь шахової партії, прикриттям іноземних інтересів. Україна - самостійна країна. Вона вирішує дуже складні проблеми: журналіст TIME пише, що тема імпічменту в США раптом здалася йому дрібною порівняно з пожежами, які гасить Зеленський.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини